Sağlık

Diazomid İlaç Kullananlar Yorumları

Genelde Diazomid kullananlar yorumlarında tedavilerinde etkili olduğunu belirtmektedir. İlaç hakkında detaylı bilgilere ulaşmak istiyorsanız yazımızın devamını okumaya devam edin. Yaygın etkiler;  Diazomid ilaç etkileri arasında hiperglisemi, sıvı tutulması, kilo alımı ve kaybı ve ağız kuruluğu yer alır. Bu yan etkiler, alınan Diazoksit miktarına ve hastanın fenotipine bağlı olarak hafif veya şiddetli olur. Doz ayarı, doktor nasıl yazdıysa aynen sadık kalınmalıdır. Eğer kazara fazla Diazomid aldıysanız bu durumu doktorunuza bildirin.

Nedir Bu Diazoksid?

Diazoksit, pankreastan insülin salınımına müdahale eden bir benzotiadiazin türevidir. Pankreasın b hücrelerinde bir potasyum kanalı açıp çalışma görevi var ve bu da insülin salınımının azalmasına yol açmaktadır. İnsülindeki bu azalma, hepatik glikoz üretiminde bir artışa ve kalp damar akışında artışa neden olur. Diazoksitin etkileri genellikle geçicidir ve yalnızca birkaç saat sürmektedir.

Diazoksid Alerji Yapar mı?

Diazoksid ayrıca alerjik reaksiyonlara neden olabilir, bu nedenle, sahip olduğunuz alerjik reaksiyonları doktorunuza belirtin ki ilacı kesip başka bir ilaca başlatabilir. Doktorunuza sahip olabileceğiniz herhangi bir kalp veya akciğer problemini de söyleyin zira sizin vereceğiniz bilgiler ışığında doktorunuz bir tedavi planı hazırlayacaktır.

Nedir Bu Diazoksit
Nedir Bu Diazoksit

Bebeklerde en yaygın Diazomid ilaç etkileri hiperglisemi ve sıvı retansiyonunu içerir. Hiperglisemi, artan kan şekeri seviyeleri ve artan sıvı tutulması ile karakterizedir. Ağız kuruluğu, artan idrara çıkma ve bulanık görme gibi semptomlara neden olur. Ayrıca kuru cilt, uyuşukluk, açlık ve susuzluğa neden olur.

Diazoksit özellikle akciğer dolaşımında kan basıncında artış yapar. Anjina pektoris, göğüs ağrısı veya karıncalanma hissi de oluşmaktadır. Ek olarak özellikle bebeklerde trombositopeni riski de vardır, ancak bu yaygın değildir. Çocuğunuzda herhangi bir değişiklik fark ederseniz, acil tıbbi yardım alın.

Sülfonilürelere alerjisi olan hastalara Diazoksit verilmiyor bunun nedeni alerjiyi tetiklemesi…

Diazomid Kilo Verdirir mi?

İlacın yan etkisi iştahsızlık olduğu için ilacı kullanırken kilo verebilirsiniz. Sözlük ve forum sitelerine baktığımızda Diazomid kullananlar yorumlarında kilo verdiklerini belirtmişlerdir.

Diazomid İlacının Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlarda olduğu gibi Diazomid ‘in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Aşağıda sizler için Diazomid yan etki yorumlarını incelemelerini derledik.

Bende 2 gündür günde iki kere alıyorum ama şimdiden tek elim bazen topuğum bazen de dudaklarım uyuşuyor

Diazomid kullananlar yan etkileri

Diazomid icince burun kokunde agri ve dolgunluk basinc hissi olusuyor bas agrim artiyor bunlari yasayan var mı?

Diazomid Kullananlar Yorumları

Diazomid İlaç Kullananlar Yorumları

Diazomid kullanan ve yorum yapan hastalar bu ilacın ilgili hastalığa iyi geldiğini söylüyor. Ancak her ilacın herkese hitap etmeye bilir. Bu nedenle alternatif ilaçlar ortaya çıkmıştır. Burada bu ilacı kullananların bazı yorumlarını topladık.

  • “Diazomid bende göz içi tansiyonu düşürdü neden mi? Hemen anlatayım çünkü ilacın bi-karbonat seviyesini azaltması gözdeki sıvıyı da azalttı da ondan”
  • “Diazomid bende iştahın kesilmesi dışında bir yan tesir görmedim öyle gözümün feri filan sönmedi iki gözümün çiçeği Diazomid”
  • “Dudaklarımı çatlatan diazomid o kadar da masum değil belki bi ben etkilendim böyle dahası beni taşıyan bacaklarımı da uyuşturdu”
  • “Arkadaş bu can kurtaran ilacı alır almaz asitli içecekler ağzımın tadını bozuyor ne edelim şimdi,  kola içeceğiz diye ilacı mı bırakalım yani”
5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu