Sağlık

Dolorex Fiyat 2024 – Reçetesiz Fiyatı (Ağrı Kesici)

Dolorex reçetesiz satılır mı

Dolorex Ağrı Kesici Nedir? ; Sorusu sorulunca kişilerin aklına ilk olarak en etkili ve en iyi ağrı kesicilerden biri olduğu gelmektedir. Dolorex hakkında en çok merak edilenlere gelince Dolorex Fiyat 2024 Nedir? , Ne Kadar Oldu, Fiyat 2024 yılında zamlandı mı soruları oldukça merak edilmektedir.

Ülkemizde en çok tercih edilen ağrı kesicilerden olan Dolorexin etken maddesi; Diklofenak potasyum dur. Bu yazımızda sizlere Dolorex Nedir?, Dolorex Fiyat 2024 gibi en çok araştırılan soruları ele alacağız.

Dolorex Ağrı Kesici Nedir?

Hemen hemen her evin ecza dolabında olan Dolorex özellikle Baş Agirisi için kullanılmaktadır. Daha sonra ise ağrılı adet sancısı ( regl dönemi sancıları), karın ağrısı, sırt ağrısı için kullanılan ağrı kesicisi ilaçlar grubunun bir üyesidir.

Dolorex Agri Kesici
Dolorex Agri Kesici

İlacın Ana Etken Maddesi; Diklofenak potasyum dur. Dolorex yuvarlak, kırmızı renkli olarak 10 veya 20 adet draje içeren Blister ambalajlarda sadece eczanelerde satılmaktadır.

Dolorex Ağrı Kesici Ne İşe Yarar?

Bu İlaç non steroidal antienflamatuar ilaçlar (NSAİİ) olarak bilinen geniş bir ağrı kesici grubunda yer almaktadır. Bir çok alanda ağrı kesici olarak kullanılan bu ilaç ciddi yan etkileri olabilir. Bu sebepten dolayı kullanmaya başlamadan önce doktorunuza yada eczacınızdan bilgi almaya unutmayın.

Dolorex Agri Kesici Ne Ise Yarar
Dolorex Agri Kesici Ne Ise Yarar

Dolorex in ne işe yaradığına gelince sıralı bir şekilde yazımızın devamında yer almaktadır.

 • Regl dönemi sancıları,
 • Şiddetli baş ağrısı,
 • Damla hastalığı ağrıları,
 • Spor sonrası ağrılarda ve ani burkulmalarda,
 • Cerrahi operasyonların sonrasında oluşan ağrının giderilmesinde,
 • Kulak ağrısında,
 • Bel ve sırt ağrılarında,
 • Alkol sonrası oluşan baş ağrısında yani genel olarak ağrı kesici olarak kullanilmaktadir.

Dolorex Fiyat 2024

Genel olarak ağrı kesici olarak kullanılan Dolorex normal reçeteli olarak satılmaktadır. Yuvarlak ve kırmızı renkli olarak 10 veya 20 adet draje içeren Blister ambalajlarda satılan. Dolorex Fiyati 2024 yılı fiyatı 83.60 TL dir.

Dolorex Ağrı Kesici Nasıl Kullanılır?

Doktorunuz Dolorex ilacını nasıl kullanılmasını önermiş ise o şekilde kullanmanız şarttır. İlacın kullanımı boyunca lütfen doktorunuzun önerilerine uyunuz. Kullanılması tavsiye edilen dozlardan daha çok ya da önerilenden daha uzun süre kullanıldığı takdirde hastalığınızda bir iyileşme sağlamaz.

 1.  Agrı kesici bu İlacın her bir dozunu Bol miktarda su ile alınız. Öğün arasında almanız tavsiye edilmektedir.

Dolorex Olası Yan Etkileri

Eğer Aşağıda belirtilen yan etkilerden birini kendinizde görürseniz, Hiç zaman harcamadan Dolorex kullanimini durdunuz bir sağlık kuruluşuna başvurun veya hekiminizle görüşünüz.

 1. Göğüste ağrı ve sıkışma,
 2. Yorgunluk,
 3. Kas zayıflığı,
 4. Üşüme ve titreme,
 5. İştahsızlık, Mide bulanması ve Mide ağrısı,
 6. Kulaklarda çınlama,
 7. Kendini hasta hissetme,
 8. Solunum yetersizliği,
 9. Konuşmada bozulma,
 10. Görme veya Denge problemleri,
 11. Siyah, Kanlı, Katranımsı dışkı,
 12. Kanlı öksürük veya Kahve telvesi şeklinde kusma,

Vb. şeklinde bir çok yan etkisi bulunmaktadır. İlacın diğer yan etkileri için Dolorex Prospektüs okumadan kullanmayın.

Dolorex Reçetesiz Fiyatı

DOLOREX 50 mg 20 draje 2024 yılı güncel fiyatı 83.60 TL dir. Bu belirtilen Dolorex Fiyati zamanla güncelliğini kaybedebilir. Yani belirtilen fiyat zam gelecek olursa farklı olabilir.

Dolorex Yasaklandı mı?

Dolorex’in yasaklanıp yasaklanmadığı sorusu pek çok kişinin merak ettiği sorulardan biridir. Türkiye’de halen kullanılmaktadır. Size en yakın eczaneden satın alabilirsiniz. Ancak her ilaçta olduğu gibi bu ilacı kullanırken de tıbbi gözetim altında olmak gerekir.

Majezik mi Dolorex mi veya  Arveles mi ,Dolorex mi?

Baş ağrısı veya başka ağrılar baş gösterdiğinde Parol mu Dolorex mi tercih etme konusunda kararsız kalabiliyoruz. Ancak tüm ilaçlarda olduğu gibi doktor tavsiyesi ile ağrı kesici kullanmak daha mantıklı olacaktır. Doktor tavsiyesi olmadan kullandığımız ilaçlar bazı istenmeyen sorunlara neden olabilir. Bu nedenle doktorunuzun önerdiği ilaçları kullanmalısınız. Aynı şekilde Majezik mi Dolorex mi veya  Arveles mi ,Dolorex mi sorusuna cevap verirken doktorunuz hangisini uygun görürse onu kullanın.

Dolorex Ağrı Kesici Reçetesiz Alınır Mı?

Dolorex ülkemizde en sık kullanılan ağrı kesicilerden biridir. Yüksek doz analjezik etkisi olmamasına rağmen etkili bir ilaçtır. Bu nedenle çoğu tıp uzmanı Dolorex’i reçete ile almanızı önerir. Ancak, Dolorex şu anda eczanelerde reçetesiz satılmaktadır.

Dolorex SGK Karşılıyor mu?

Dolorex, SGK tarafından ödenen bir ilaçtır ve belirli sağlık raporlarına sahip hastalar için ücretsiz satın almaktadır. Beyaz reçete ile satılan bu ilacı, reçetesiz olarak da eczanelerden alınabilir. Daflon ise devlet tarafından karşılanır. Dolorex’in fiyatı 83.60 TL olup, SGK tarafından tamamen karşılanmaktadır.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu