Sağlık

Selectra Beni Kurtardı – Memnun Kalanlar ve Yan Etkiler

Kullanıcılar, Selectra 'yı genellikle doktorun önerdiği şekilde sabah veya akşam aç veya tok karna aldıklarını belirtmektedir. Kullananlar yorumlarında, ilacı düzenli olarak kullandıklarında etkilerinden memnun kaldıklarını ifade ediyorlar. İlacın bir bardak su ile yutulması önerilir.

Bu içeriğimizde Selectra beni kurtardı memnun kalanlar konusu ile ilgili olarak bilgi vereceğiz. Selectra memnun kalanlar konusuna giriş yapmadan önce bu ilacın etkilerine bakmak gerekiyor. 100 mg sertralin içeren bir ilaçtır, depresyona iyi gelmektedir. İlacın iyi geldiği hastalıklar şöyledir:

Selectra depresyona iyi gelir
Ruhsal çöküntüyü hafifletir
Panik bozukluğu tedavi eder
Aşırı huzursuzluğu önler
Psikolojik travma  etkilerini hafifletir
Selectra Beni Kurtardı

Selectra Beni Kurtardımemnun kalanlar ilacı sabah –akşam aç-tok karna aldıklarını belirtiyorlar. İlacı doktorun yazdığı şekilde kullananlar; ilaç etkilerinden memnun kaldıklarını ifade ediyorlar. İlaç bir bardak su ile yutulmalıdır.

Selectra memnun kalanlar yan etkileri de belirtiyorlar.

Selectra Beni Kurtardı Memnun Kalanlar

Kullanıcılar, Selectra ‘yı genellikle doktorun önerdiği şekilde sabah veya akşam aç veya tok karna aldıklarını belirtmektedir. Kullananlar yorumlarında, ilacı düzenli olarak kullandıklarında etkilerinden memnun kaldıklarını ifade ediyorlar. İlacın bir bardak su ile yutulması önerilir.

Depresyon, obsesif kompulsif bozukluk, anksiyete, panik bozukluk, travma sonrası stres bozukluğu ve adet öncesi sendrom için Selectra kullanılır. Etkisi kişiden kişiye değişebilir. Kimisi ilacın onları rahat, kaygısız ve sosyal yaptığını ifade ederken, bazıları etkisini göremediğini veya yan etkiler yaşadığını söyler.

Selectra Beni Kurtardi Memnun Kalanlar ve Yan Etkiler
Selectra Beni Kurtardi Memnun Kalanlar ve Yan Etkiler

Selectra Yan Etkileri

 • Elde yüz ve ayaklarda geçici kızarıklar
 • Ani aşırı duyarlı davranışlar
 • Huzursuzluk
 • Nefes darlığı
 • Hırıltılı nefes
 • Alerjik reaksiyonlar

Diğer Yan Etkiler

 • Baş dönmesi
 • Uykusuzluk
 • İshal
 • Yorgunluk
 • Cinsel iktidarsızlık

Selectra Yan Etkileri

 • Karın ağrısı
 • Esneme
 • Görme sorunları
 • Dikkat eksikliği
 • Tat alma duyu bozuklukları
 • Sinirlilik hali
 • Dikkat eksikliği
 • Çarpıntı
 • Kulak çınlaması

Selectra Kullananlar Yorumları

Ayşe (35 yaş, kadın):

“Selectra’yı kullanmaya başladıktan sonra ruh halimde belirgin bir iyileşme hissettim. Daha enerjik ve motive hissediyorum. Ancak başlangıçta hafif baş dönmesi ve bulantı yaşadım. Neyse ki, yan etkiler zamanla azaldı.”

Mehmet (42 yaş, erkek):

“Selectra benim için çok etkili oldu. Uzun süredir süregelen uyku sorunlarım azaldı ve depresif düşüncelerimde belirgin bir azalma oldu. Sadece kilo alma eğilimi başladı, bu biraz endişelendiriyor.”

Zeynep (29 yaş, kadın):

“Selectra bana depresyonla mücadelede gerçekten yardımcı oldu. Kendimi daha istikrarlı hissediyorum ve yaşamın tadını almaya başladım. Yan etki olarak, cildimde bazı kızarıklıklar ve kaşıntılar fark ettim.”

Ahmet (50 yaş, erkek):

“Selectra ile ruh halimde belirgin bir düzelme oldu ve yaşamı daha olumlu görmeye başladım. Ancak yorgunluk ve halsizlik hissi sık sık beni rahatsız ediyor.”

Elif (27 yaş, kadın):

“İlaç sayesinde anksiyetem ve panik ataklarım kontrol altına alındı. Daha az endişe hissediyorum, ancak uykusuzluk problemim arttı. Geceleri uyumakta zorlanıyorum.”

Hakan (33 yaş, erkek):

“Selectra bana umulmadık bir şekilde iyi geldi. Daha önce denediğim diğer antidepresanlardan farklı olarak yan etkileri oldukça azdı. Tek olumsuz tarafı, bazen ağız kuruluğu yaşamam oldu.”

Derya (45 yaş, kadın):

“Selectra sayesinde yaşam kalitemde büyük bir artış oldu. Depresif düşüncelerim azaldı ve daha sosyal oldum. Ancak düşük iştah ve bazen mide bulantısı şikayetim oldu.”

Serkan (31 yaş, erkek):

“Selectra’nın depresyonla mücadeledeki etkisi beni şaşırttı. Ancak baş ağrısı ve baş dönmesi bazı günler can sıkıcı olabiliyor.”

Yasemin (39 yaş, kadın):

“Selectra’nın etkileri harika. Daha az endişe hissediyorum ve yaşama karşı daha pozitif bir bakış açım oldu. Sadece cilt kuruluğu ve saç dökülmesi gibi bazı yan etkiler yaşadım.”

Onur (28 yaş, erkek):

“Selectra benim için işe yaramadı. Depresyon belirtilerimde bir düzelme hissetmedim ve aksine mide bulantısı ve iştahsızlık gibi yan etkiler yaşadım. Doktorumla başka bir seçenek düşünmeliyim.”

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu