Sağlık

Selectra 50 Mg Kullananların Yorumları

Selectra kullananlar yorumlar

Selectra 50 Mg Kullananların Yorumları yazımızla sizlerleyiz. Selectra, depresyon, obsesif-kompulsif bozukluk, panik bozukluk ve sosyal anksiyete sorunlarını tedavi etmek için kullanılır. Yazımızın içeriğinde Selectra Ne İşe Yarar, Selectra Nedir, Yan etkileri ve Selectra kullananlar yorumlar hakkında bilgiler vereceğiz. Bu tarz yazıların devamını görmek için kullananlar bağlantısına tıklayıp daha fazlasına ulaşabilirsiniz.

Selectra 50 Mg Nedir?

Piyasada Selectra 25 mg veya 50 mg dozajları bulunur. Bu dozajlar hastalık seviyenize göre kullanılıyor. Gelelim ne işe yaradığına. Özellikle depresyon veya OKB tedavisi için kullanılan bir ilaçtır. Bunun yanında panik bozukluğu veya travma sonrası stres bozukluğunu tedavi etmek için de kullanılabilir. 

Selectra , seçici bir serotonin geri alım inhibitörüdür. Beyinde bulunan ve belirli ruh hali problemlerini iyileştirmeye yardımcı olan doğal bir madde olan serotonin dengesini geri kazandırmaya çalışır.

Selectra 50 Mg Kullananların Yorumları

Selectra 50 Mg Kullananların Yorumları ve çeşitli kullanıcı yorumlarına baktığımızda oldukça etkili bir ilaç olduğunu gözlemliyoruz. Özellikle bu ilacı bir müddet kullanan kişilerin yorumları sizler için derledik.

 1. Bu küçük mavi haplar resmen beni hafifletiyor. Son yıllarda gerçekten yoldaşım oldu.
 2. Stres ve kaygıdan ötürü, 50 Mg kullandığım ilaç. 6. saatteyim ne stres kaldı ne başka bir şey.
 3. Bir anda atınca etkisini görmeyeceğiniz ilaç. En az 2-3 hafta düzenli kullanılması gerekiyor.
 4. Doz aşımı fazla uyku ve uyuşukluk hissi yaratan bir ilaçtır.

Selectra 50 Mg Yan Etkileri

Tüm ilaçlarda olduğu gibi Selectra içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler görülebiliyor. Selectra 50 Mg Kullananların Yorumları dikkate alındığında bazıları selectra daha beter etti diyenler var. Diğer yandan Selectra memnun kalanlar sayısı da oldukça fazla. Siz kullanmaya başladığınızda bu yan etkilerden herhangi biri oluşur ve uzun sürerse, kesinlikle doktorunuza danışmanız gerektiğini hatırlatalım:

Olası yan etkiler:

 • Mide Bulantısı
 • İshal
 • Uykusuzluk
 • Ağız Kuruması
 • Titreme
 • Baş Dönmesi
 • Terleme
 • Kabızlık

Selectra Ne İlacı?

Majör depresif bozukluk (tek kutuplu): Yetişkinlerde tek kutuplu majör depresif bozukluğun tedavisi.

Obsesif-kompulsif bozukluk: Obsesif-kompulsif bozukluğu (OKB) olan hastalarda obsesyon ve kompulsiyonların tedavisi.

Panik bozukluğu: Agorafobisi olan veya olmayan erişkinlerde panik bozukluğunun tedavisi.

Travma sonrası stres bozukluğu: Yetişkinlerde travma sonrası stres bozukluğunun tedavisi.

Premenstrüel disforik bozukluk: Erişkinlerde adet öncesi disforik bozukluğun tedavisi.

Sosyal anksiyete bozukluğu: Yetişkinlerde sosyal anksiyete bozukluğunun tedavisi.

Selectra Nasıl Bırakılır?

Bu tarz etkili ilaçları bırakırken oldukça dikkatli olmalıyız. Çünkü bazı durumlarda, ilacın geri tepme etkisi nedeniyle bu tarz ilaçların alımının kademeli olarak durdurulması her zaman tavsiye edilir.

Sağlığınız, ilaçlarınız ve size istikrarlı bir sağlık durumu sağlamak için daha fazla tavsiye ile ilgili olarak bu durumda profesyonel bir tavsiyeye ihtiyaç duyulduğundan doktorunuzla temasa geçmeniz en mantıklısı olacaktır.

Selectra 50 Mg Fiyat 2023

Bu ilacın 2023 yılı itibari ile Eczane perakende satış fiyatı 30-35 TL arasında değişmektedir. Ancak bu ilacı doğrudan eczaneden alamıyorsunuz. Almanız için doktorunuzun size Selectra ilacını uygun görüp reçete etmesi gerekiyor.

Bu tarz yazıların daha fazlası için:  https://www.bizdekalmasin.com/

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu