Sağlık

Kolonya Uyuza İyi Gelir Mi?

Kolonya uyuza iyi gelir mi? Sorusu genel olarak uyuz hastalığına sahip olan ve bu hastalıktan çok fazla ağrı ve kaşıntı çeken bireyler tarafından söylenmektedir.

Uyuz Hastalığa Nasıl Anlaşılır?

Uyuz hastalığının en önemli belirtisi, özellikle geceleri görülen kaşıntılar olarak bilinmektedir. Kaşıntı, gündüz saatlerinde olmaktadır. Gece yatağa girildiğinde artış gösteren uyuz hastalığı, genel olarak kaşıntıdan uyunması zor olan durumlara yol açabilmektedir. Kaşıntı, genel olarak el parmak araları, el bileklerinin iç taraflarında, koltuk altlarında, kasıklarda ve dirseklerde görülmektedir.

Uyuz hastalığı, uzun süreli olan yakın temastan sonra bulaşmaktadır. Genel olarak 15 dakikadan daha uzun bir süre aynı yatakta yatmak, el ele tutuşmak bu hastalığın bulaşmasına neden olabilmektedir. Uyuz hastalığın geçmesinde yine aynı elbiselerin giyilmesi, aynı havlunun kullanılması uyuzun bulaşmasına daha büyük imkan sağlayabilmektedir.

Kolonya Uyuza İyi Gelir Mi?
Kolonya Uyuza İyi Gelir Mi?

Uyuz bulaştıktan Kaç Gün Sonra Belirti Verir?

İlk defa uyuza yakalanan bir kişide, kaşıntının başlaması 1,5 ay kadar sürebilmektedir. Kaşıntı ve şişlikler ise uyuzun başlamadan önceki bulaşma riskini ortaya çıkartabilmektedir. Ayrıca uyuz hastalığı tedavi edilse bile kaşıntılar 2 ile 6 hafta arasında sürmeye devam edebilmektedir.

Limon Kolonyası Uyuza İyi Gelir Mi?

Kolonya uyuza iyi gelir mi? Sorusunu soranlar için söylemek gerekirse, limon kolonyaları anlık olarak kaşıntıyı kesmektedir. İçerisinde bulunan alkol sayesinde kolonya kaşınan bölgeye temas eder etmez, kısa süreli yanma hissi ortaya çıkabilmektedir. Uyuz hastalığını geçirmek için kalıcı bir çözüm olmayan kolonyalar, sadece kısa süreli görülen belirtilerin ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Kesin tedavi için mutlaka cildiye doktoruna muayene edilmesi gerekmektedir.

Lavanta Kolonyası Uyuza İyi Gelir Mi?

Kolonya uyuza iyi gelir mi? Sorusunu soranlar için söylemek gerekirse, lavanta kolonyası belirtilerin kısa süreli olarak durdurulması için önemli bir silah olarak tercih edilmektedir. Lavanta kolonyaları, uyuz sorununa neden olan parazitler ile savaşmakta ve yok olmalarına yardımcı olabilmektedir. Lavanta kolonyası, antiseptik bir özelliği olmasından dolayı uyuza iyi gelmektedir. Lavanta kolonyasının içinde olan doğal yağlar nedeniyle de uyuz tedavisi olumlu yönde gelişme sağlayabilmektedir.

Sizlerde geçici çözümler yerine kalıcı çözümler ile hastalığınızı tedavi etmek, tüm belirtilerin önüne geçmek ve daha iyi bir iyileşme süreci yaşamak istiyorsanız, alanında uzman ve daha önce bu tür hastalar ile ilgilenmiş cildiye hekimlerine başvuru yapmanız gerekmektedir.

Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu