Gündem

Çarşı ve Mahalle Bekçileri Uyuşturucu Yakaladı, Yetkileri Neler? 2021

Çarşı ve Mahalle Bekçileri Uyuşturucu Yakaladı, Çarşı ve Mahalle Bekçisi Yetkileri Neler? Bursa’da  Görevini İcra eden Emniyet Genel Müdürlüğüne  bağlı çalışan Çarsı ve Mahalle Bekçileri Şüphelendikleri 16 CCF Plakalı  Hyundai  Marka Beyaz  Renkli Araca Dur İhtarın Bulunarak  ve Dur İhtarına Uymayan Sürücü  İlk Hedef Olarak Çarsı ve Mahalle Bekçilerinin üzerine Araba sürerek Kaçmaya Çalışmış ve Çarsı ve Mahalle Bekçilerinin Üzerine Araci Sürerek Hayatının Tehlikeye sokmuştur Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin Destek Ekip Çağırmasıyla

Uzun Bir kovalamaca Sonu Ş.D ve  Arkadaşının da Bulunduğu Araçta Yakalanmıştır. Süpheli Şahıslar Kaçarken Park Halindeki Beş Adet Araca Çarpmıştır. Ve Maddi Hasar Oluşturmuştur. Kaçan Şahıs Yakalanmış olup Üzerinden 193 gram Metamfetamin ve 13 Bin TL Para Çıkmıştır. Hassas Terazi ve  Ruhsatsız Silah Ele Gerilmiştir. Ayrı etten Sokağa çıkma Yasağını İhlal Ettiği İçinde Gerekli cezai İşlemler Uygulanıştır.

Çarşı ve Mahalle Bekçisi Yetkileri Neler?

Bekçiler ;

-Uyuşturucu maddeler yapılan, satılan veya kullanılan yerleri,

-Kumar oynanan genel ve herkese açık yerleri,

-Görev bölgesi dahilinde gizli fuhuş yapanları,

-Görev bölgesi dahiline gelen misafir ve yabancıları,

-Durdurma ve Kimlik Sorma (madde 4/A)

En kısa zamanda polis ve Jandarma ve itfaiye teşkilatına haber vermek ve önlenmesi gerekenleri polis ve Jandarma Gelene kadar  ile önlemek ile görevlendirilmişlerdir.

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu