Fiyatı Nedir?Sağlık

Yasmin Fiyatı 2024 (3 Aylık ve Reçetesiz Fiyatı)

Yasmin Doğum Kontrol Hapı Fiyatı

Yasmin Fiyatı 2024; Doğum kontrol hapı ihtiyacı olanların en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir. Bu ilaç özellikle çok etkili olduğu için günümüzde çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir. Yasmin Doğum Kontrol Hapı Nedir? Kısaca; Gebeliği önleyen doğum kontrol hapıdır. İçeriğindeki etken maddeler nedeniyle yumurtalıktan yumurtaların çoğalmasını engellenmesi durumudur.

Peki; doğum kontrol hapı ihtiyacı olanların en çok merak ettiği diğer konulardan biride Yasmin Doğum Kontrol Hapı Fiyatı tır. 21 adet film kaplı tablet Yasmin fiyatı 330.59 TL’dir.

Yasmin ilacının fiyatı aile planlaması çiftlerinin merak ettiği konular arasında yer alırken, Yasmin ilacının yan etkileri de oldukça merak ediliyor. İlacın alınmasından sonra, normal bir ilaçta olduğu gibi yan etkiler dışında hiçbir etkisi yoktur. Ayrıca Yasmin kullananlar bu ilaç hakkında oldukça olumlu yorumlar yapmışlardır.

Yasmin Doğum Kontrol Hapı Nedir?

Bu doğum kontrol hapının etken maddeleri drospirenon ve etinil estradioldür. Yasmin 21 film kaplı tablet, bir gebelik önleyici doğum kontrol ilacıdır. Yumurtalıklardan yumurta salınımını (yumurtlamayı) engeller, rahmin vajinaya akan servikal bölgesindeki salgıların değişmesine neden olur ve spermin rahme girmesini engeller.

Yasmin Dogum Kontrol Hapi Nedir
Yasmin Dogum Kontrol Hapi Nedir

Bu ilaç gebelik önleyici olarak kullanılsa da; kadınlarda hormona bağlı ödem, akne (sivilce) ve sebore (cildin aşırı yağlanması sonucu deride pullanma, kabuklanma ve soyulma ile karakterize bir durum) tedavisinde de kullanılmaktadır.

Yasmin Doğum Kontrol Hapı Nasıl Kullanılır?

Doktorunuzun bu doğum kontrol ilacının kullanımını sizin için nasıl reçete ettiyse tam olarak uyun. Lütfen doktorunuzun talimatlarını göz ardı etmeyin.

Yasmin Dogum Kontrol Hapi kullanma talimati
Yasmin Dogum Kontrol Hapi kullanma talimati
 • İlaç paketinde belirtilen şekilde ilacı her gün aynı saatte yeterli miktarda su ile alınız.
 • Yasmin doğum kontrol hapı adet kanamasının 1. gününde başlanmalıdır.
 • 21 gün boyunca günde 1 tablet alın.
 • 1. kutu bittikten sonra 7 gün ara verilmelidir.
 • Yasmin, hamileliğe karşı koruyucu etkisini tablet almadığınız 7 günlük aralıkta göstermektedir.
 • 7 günlük bir aradan sonra 2. kutuya geçilmelidir.
 • Her bir sonraki pakete 7 günlük bir süre boyunca tablet almadığınız dönemi takiben geçiniz .
 • Yasmin doğum kontrol hapına başka bir doğum kontrol hapından geçiş yapıyorsanız; Yasmin doğum kontrol hapını önceki doğum kontrol hapınızı aldıktan sonraki gün alın.

12 saatten az bir gecikme, doğum kontrol ilacının etkinliğini azaltmaz. Ancak bu etki 12 saatten fazla bir gecikmeden sonra kaybolabilir.

Yasmin Ne İşe Yarar?

Yasmin bir doğum kontrol hapıdır. Hamileliği önlemek için kullanılmaktadır. Bunu yumurtalıktaki yumurtaların çoğalmasını engelleyerek yapar.

Yasmin Doğum Kontrol Hapı Olası Yan Etkileri

İlacın etken maddesine karşı alerji nedeniyle, vücudun çeşitli bölgelerinde şişlik, yüz, dudaklar, boğaz, dil – kurdeşen, nefes almada zorluk ve şişme görülürse, ilacı kullanmayı bırakın ve acil yardım isteyin.

İlacın daha hafif yan etkileri; 

 • kilo alımı,
 • baş ağrısı,
 • memelerde hassasiyetin artması – ağrı ve büyüme,
 • depresif ruh hali,
 • mide bulantısı.

Bunlar ilacın hafif yan etkileri olarak sıralansa da, bu durumlar ortaya çıkarsa doktorunuza danışın. İlacın yukarıda belirtilmeyen çeşitli yan etkileri olmaktadır.

Yasmin Fiyatı 2024

Eczaneden reçeteyle satın alabileceğiniz Yasmin, BAYER TÜRK KİMYA SANAYİ ürünüdür. Yasmin’in satış fiyatı 330.59 TL arasında olup eczaneden eczaneye değişiklik gösterebilmektedir.

Yasmin Fiyat 2024:330.59 TL
Barkodu:8699546093953
Reçete Durumu:Normal Reçeteli bir ilaçtır.
Ambalaj Miktarı: 21 Tablet
Ref. ÜlkeYunanistan (İthal)
Fiyat Güncel Tarihi24.04.2024
2024 Yasmin Fiyatı

Yasmin Hangi Durumlarda Kullanılır?

Yasmin ilacı, çiftlerin ilişki sonrası hamilelikten korunmalarına yardımcı olan güzel ve etkili bir ilaçtır. Çok önemli bir ilaçtır, günlük olarak kullanılabildiği gibi haftada birden fazla kullanılabilen bir ilaçtır.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu