Faydalı Bilgiler

MEB Sürücü Kursu Kayıt Sildirme Dilekçesi Örneği (Net Bilgi)

Sürücü kursu devam zorunluluğu olan bir kurstur. Derslerin beşte birine gitmediğinizde kursla ilişiğiniz kesilmektedir. Siz de kursa bir sebepten dolayı gidemeyecekseniz MEB sürücü kursu kayıt sildirme dilekçesi örneğine ihtiyacınız olacak. Bu dilekçeyi elden yazabilirsiniz ya da çıktısını alarak yine elden teslim edebilirsiniz. Dilerseniz diğer 2024 Ehliyet Fiyatları Herşey Dahil (B Ehliyet Fiyatları 2024) yazımızada bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kursa katılmayacaksanız bunu bildiren bir dilekçeyi yazmanız gerekiyor. Kurs kaydı online ortama girdikten sonra geri alınmıyor. Paranızı da geri alamıyorsunuz. Sizin yerinize kontenjan dolu göründüğü için başkalarını da alamıyorlar. Üstelik ön kayıt yaptırdıktan sonra siz kayıtlı olmuş sayılırsınız. Artık kaydı geri almak istediğinizde; sizden para talep edilmektedir. Ödemediğinizde de avukatlar işin içine girer.

Kurs Kontenjanları Bellidir

Kursların kontenjanları bellidir ve her ayın 1’i ile 10’u arasında kayıtlar yapılmaktadır. Kayıt yapıldıktan sonra ve kaydınız online ortama girdikten sonra kaydı silemezsiniz. İl- ilçe Milli Eğitim müdürlüğüne dilekçe yazarak kararı beklemekten başka çare yoktur.

Eğer kayıt öncesi sözleşme de imzalamış ve kaydı tamamlamışsanız kaydınız silinmez. Sizin yerinize başka birini de alamazlar. Siz yine de bu kaydı sildirmekte ısrar ediyorsanız ve bir dilekçe örneğine ihtiyacınız varsa aşağıda bu örneği sizler için hazırladık.

MEB Sürücü Kursu Kayıt Sildirme Dilekçesi Örneği

ADI SOYADI                                    :…………………….

T.C KİMLİK NO                               : ……………………..

GÖREVİ                                            : ……………………..

ÜNVANI                                            : ……………………..

BABA ADI                                        : ……………………..

DOĞUM YERİ                                  : ……………………..

DOĞUM TARİHİ                              : ……………………..

KURSA BAŞLAMA TARİHİ          : ……………………..

DİLEKÇE KONUSU                         : Sürücü Kursu Kayıt Sildirme……………………..

                                   ………………………… MÜDÜRLÜĞÜNE

                                                                                        İZMİR

../../….    …/…/… tarihleri arasında yaptırmış olduğum sürücü kursu ön kaydımı, gelişen mazeretlerim gereği kursa devam edemeyeceğimden dolayı sildirmek istiyorum

          Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ve talep ederim.

                                                                                                      …./…./2024

                                                                                                                                                                                                                                               Adı- Soyadı

                                                                                                       ………….. ………….

A D R E S:

……………………………………………

……………………………………………

                                Narlıdere/ İZMİR

EKLER:

1-………………..

2-……………….

MEB Sürücü Kursu Kayıt Sildirme Dilekçesi İndir

MEB sürücü kurslarından kaydınızı sildirmek istiyorsanız, öncelikle kayıt olduğunuz sürücü kursuna başvurmanız gerekmektedir. Sürücü kursu, kayıt sildirme başvurunuzu işleme alacak ve hangi belgelerin gerekli olduğunu size bildirecektir.

MEB Surucu Kursu Kayit Sildirme
Sürücü Kursu Kayit Sildirme

Sürücü kurslarından kayıt sildirme başvurusu için. Öncelikle Başvurunuzda adınızı ve soyadınızı, kursa kayıt olduğunuz tarihi ve kayıt silme gerekçenizi Sürücü Kursu Kayıt Sildirme Dilekçesi ile belirtmeniz gerekmektedir. Ayrıca sürücü kursunun size verdiği belgeleri de iade etmeyi unutmayın.

Sürücü kursu tarafından istenen belgeleri doldurup başvurunuzu hazırlayarak kaydınızın iptalini talep edebilirsiniz. Başvurunuzun işleme alınması birkaç gün sürebilir, bu süre zarfında sürücü kursu ile iletişim halinde olmanız faydalı olacaktır.

MEB Sürücü Kursu Kayıt Sildirme Dilekçesi İndirDilekçe İndir
MEB Sürücü Kursu Kayıt Sildirme Dilekçesi İndir

Ehliyet Almaktan Vazgeçtim

Kurslar genellikle parayı peşin alır veya 4 taksite bölüp tahsil eder. Henüz ödeme yapmadıysanız veya bir sözleşme imzalamadıysanız, sürücü kursunu aramanız veya bildirmeniz yeterli. İlk taksiti ödediyseniz, sözleşmeyi imzalamamış olsanız bile sözleşme kabul edilmiş sayılır. İşlem sizin adınıza başlatılır. Daha sonra Ehliyet Almaktan Vazgeçtim derseniz iptali tamamen sürücü kursunun inisiyatif ne kalmıştır.

Sürücü Kursuna Kayıt Yaptırıp Gitmemek

Bir sürücü kursuna kayıt yaptırıp gitmemek, özellikle bir sözleşmeniz varsa, ciddi sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle sürücü kursuna kayıt yaptırdıysanız ve gitmeyi düşünmüyorsanız öncelikle sürücü kursu ile iletişime geçerek kaydınızı sildirmeniz gerekir. Sürücü kursunun sizinle sözleşmesi varsa, belli bir süre içinde kurslara gitmezseniz veya kurstan ayrılmak isteseniz de ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Sürücü kursunda bir sözleşme imzalamanız durumunda MEB Sürücü Kursu Kayıt Sildirme Dilekçesi ile başvuruda bulunarak ve nedenlerinizi açıklayarak sürücü kursu yetkilisine başvurmanız faydalı olabilir.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu