Faydalı Bilgiler

2024 Ehliyet Fiyatları Herşey Dahil (B Ehliyet Fiyatları 2024)

B Ehliyet Fiyatları 2024

2024 Ehliyet Fiyatları Herşey Dahil (B Ehliyet Fiyatları 2024); Daha önceki yazılarımızda Faydalı Bilgiler kategorisinde bir çok faydalı bilgileri sitemize sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Araba Ehliyeti Ne Kadar?, Fiyati 2024, B sınıfı ehliyet fiyatları Ehliyet Kursu Fiyatları 2024, B Sınıfı Ehliyet Fiyatları Her Şey Dahil; gibi merak edilen soruların cevaplarını sizlerle paylaşacağız.

Ehliyet almak isteyen sürücü adaylarının internetten ehliyet kursu fiyatları, B Sınıfı Araba Ehliyet Fiyatları Her Şey Dahil ile ilgili araştırmalar yaptıkları görülmektedir. Bunun yanı sıra sürücü adayları; araba ehliyeti ne kadar, B sınıfı ehliyet fiyatları gibi soruların cevaplarını merak ediyor. Yazımızın devamını okuyarak tüm bu sorulara cevap bulmanız mümkündür.

Her geçen gün artan araç sayısı; yeni sürücülerin de trafiğe dahil olmasının en büyük sebeplerinden biridir. Araç kullanmak isteyen kişilerin ehliyet alması bilindiği üzere mecburi bir durumdur. Ehliyet almak isteyen sürücü adayları, bazı aşamalardan başarılı şekilde ayrılmalıdır.

2024 Ehliyet Fiyatları Herşey Dahil

Söz konusu aşamalar yazılı ve uygulamalı sınav şeklinde yapılmaktadır. Ehliyet almak isteyen adaylar, ilk önce bir sürücü kursuna katılmalıdır. Sürücü kursuna katılan sürücü adayları, burada trafik ile ilgili tüm bilgileri öğrenerek ileride trafikte yaşayacağı her türlü muhtemel durumlarda karşı donanımlı hale gelirler.

Araba Ehliyeti Ne Kadar
Araba Ehliyeti Ne Kadar

Sürücü kursunda kendisine tüm bilgilerin aktarılmasının ardından sürücü adaylarına yazılı bir sınav yapılır. Yazılı  sınavdan başarılı olmak için istenen puanı aşan adaylar, uygulamalı sınava tabi tutulur ve buradan da başarılı sayılan kişiler ehliyet almaya hak kazanırlar.

B Ehliyet Fiyatları 2024

Araba ehliyeti fiyatı, tercih edilen sürücü kursunun belirlemiş olduğu kurs fiyatına göre farklılık gösterebilir. Her ne kadar harç ücreti belli olsa da, tercih edilecek sürücü kursu fiyatı burada belirleyici olacaktır.

2024 B Sınıfı Ehliyet Fiyatları Herşey Dahil

2024 yılı B sınıfı ehliyet fiyatı bölgeye ve kursa göre değişmekle birlikte her şey dahil 20,724 – 26.000 TL arasında değişmektedir.

Sürücü kursu fiyatı7,060 TL 
Direksiyon ders saat ücreti335 TL
Harç bedeli3,258.90 TL
B sınıfı ehliyet toplam10,773.9’dir.
2023 B Sınıfı Ehliyet Fiyatları

Ehliyet Kursu Fiyatları 2024

Ehliyet kursu fiyatları 2022 yılında 2500 ile 2900 arasında değişiklik gösterebilmektedir. Bu fiyatın belirlenmesinde seçilen kursun sürücü adayı için talep edeceği ücret etkili olmaktadır. Bunun yanı sıra ehliyet almak için girilecek yazılı sınava giriş ücreti 280TL olarak belirlenmiştir.  Ayrıca direksiyon sınavı ücreti de 130 TL şeklindedir.

A15,074 TL
A25,900 TL
A3,700 TL
B10,774
F 2.400 TL
Ehliyet Kursu Fiyatları 2023-2024

Araba Ehliyet Fiyatları (Her Şey Dahil) 2024

Ehliyet kursu fiyatları 2023 yılında ne kadar sorusu da her ne kadar merak edilse de şu ana kadar net bir bilginin olmadığını görüyoruz. Durum böyle olunca B Sınıfı ehliyet fiyatları 2023 yılında ne kadar olacağını şu an için kestirmek pek mümkün görünmüyor.

Ehliyet sınavı sonuçlarına bakmak için tıklayın.

Araba Ehliyeti ve Ehliyet Cesitleri
Araba Ehliyeti ve Ehliyet Çeşitleri

E Sınıfı Sürücü Belgesi Fiyatları 2024

Daha önce, sıfırdan bir E sürücü belgesi almak mümkündü. Ancak ehliyeti olmayan birinin E sınıfı tır ehliyeti alabilmesi için yöntem değişti. Bu konuda E sınıfı olarak bildiğiniz ehliyetin fiyatı aşağıda açıklanmıştır.

  • Önce B ehliyeti alıyorsunuz. Her şey dahil tutar 10,773.9 TL
  • B sınıfından C sınıfına geçersiniz. Her şey dahil fiyat 2023 5.918 TL,
  • C sınıfından CE sınıfına geçiş için her şey dahil fiyat 4.938 TL’dir.
  • E sınıfı (yeni isimle CE) ehliyet almak için her şey dahil fiyat 4.631 + 5.918 + 4.938 = 15.487 TL’dir.
  • Tutarlar sürekli değiştiği için sürücü kursları için net bir fiyat almak doğru olacaktır.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu