Gündem

505 Ne Demek Sevgili (Five-Oh-Five) Anlamı Nedir?

505 Anlamı Nedir?, Eeee 505 Ne Demek İnstagram

İngilizce bir deyim olarak bilinen 505 (Five oh Five) kelimesinin kullanımını duyduğunuzda, bu kelimenin anlamı merak edilmektedir. 505 Ne Demek Sevgili (Five-Oh-Five) Anlamı Nedir? Eeee 505 Ne Demek İnstagram, 505 kalıbının nasıl kullanılacağı ve kime denildiği hakkında detaylarını bu yazımızda yer almaktadır. 

505 Anlamı Nedir?; İngilizce olarak ifade edilmektedir.. 505 tabirinin insanları hem yaşatan hem de öldüren bir şeyi ifade etmek için kullanıldığı da söylenmektedir. Sevgililer arasında yaygın olarak kullanılan bir terim olarak ifade edilmektedir.

505 Ne Demek Sevgili

Bu 505’in anlamı nedir? aslında çok güzel. Bir şarkının sözünde geçmektedir. Bunun Türkçe karşılığı aslında sevgilimiz için kullandığımız aşk sözleridir. Five Oh Five Ne Demek, varlığıyla bizi yaşatan, yokluğunda bizi öldüren şey demektir. Yani sevgilin sana şunu söylemek istiyor, varlığın beni hayatta tutuyor, eğer gidersen bende biterim.

505 Ne Demek
505 Ne Demek

Arctic Monkeys’in bununla ilgili bir şarkısı var. Şarkının adı 505. Alex Turner bu şarkıyı kız arkadaşı için yazdı. 505 sayısı da  belirtilen bu iki anlamda kullanılmaktadır.

505 Kime Denir?

Bir sevgilinin onu varlığıyla sevindirip yokluğuyla üzdüğünde, vazgeçilemeyeceğini ifade etmek için kullanılan bir kalıptır.

Five oh Five Ne Demek?

505 Five oh Five Ne Demek; Birini hayatta tutan ve aynı zamanda öldüren bir şey için kullanılan bir terim. Bu tabir çoğu zaman kötü davranmasına rağmen terk edilemeyen sevgili için kullanılmaktadır.

505 Anlamı Nedir?

505, Alex Turner’ın kız arkadaşıyla Londra’da kaldığı otel numarası olan 505 tir.. Aynı zamanda İngilizce ‘de hem yaşatan hem de öldüren aşık anlamına gelir.

Arctic Monkeys’in 505 Five oh Five Şarkısı

505 Ne Demek Sevgili
5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu