Faydalı Bilgiler

Biyometrik Fotoğraf Fiyat 2022? Biyometrik Fotoğraf Fiyatları

biyometrik fotoğraf kaç para, biyometrik fotoğraf ücretleri

Biyometrik Fotoğraf Fiyat 2021 Ne Kadar? Başlıklı yazımızda, Biyometrik fotoğraf nedir, Biyometrik fotoğraf fiyatları 2021 yılı Fiyati ne oldu?  gibi Google de en çok araştırılan sorulara bu yazımızın devamında cevaplamaya çalıştık.

Biyometrik fotoğraflar genellikle gibi gezi yani seyahat belgelerinde. (Pasaport, Yeni Ehliyet başvurusunda, Yeni T.C kimlik başvurusunda) kullanılan fotoğraftır. Özellikle yurtdışına çıkışlarda Biyometrik fotoğraf bulundurulması gerekmektedir. Peki Biyometrik fotoğraf ne kadar sorusunu soruyorsanız doğru yerdesiniz, bu sorunun cevabini yazımızın devamında yer almaktadır.

Biyometrik Fotoğraf Nedir?

Öncelikle 2021 yılı Biyometrik Fotoğraf Fiyat bilgisine ulaşmadan önce nedir? nelerde kullanılır, ne zaman çıkar soruların cevaplarına bakalım.

Biyometrik fotoğraf, standartları ICAO yani Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü tarafından belli olan ve buna uygun makinelerde okunup dijital olarak kayıt altına alınan, uluslararası aile cüzdanı, sürücü belgesi, gezi belgelerinde Pasaport, Yeni kimlik kartı başvurusunda, en az 600dpi olacak şekilde kaliteli arka fonu beyaz, diğer nesnelerin ve objelerin olmadığı, belli ölçüleri ve özellikleri olan vesikalık fotoğraf türüdür.

Biyometrik fotoğraf ne zaman çıkar?; Çekildiği zaman bakımından fotoğrafçının iş yoğunluğuna bağlı olarak 10 dakika ile 2 saat arasında fotoğraf teslim edilmektedir.

Biyometrik Fotoğraf Fiyati Nedir? 2021

Biyometrik fotoğraflar günümüzde oldukça yaygın ve çok kullanilmaktadir. Biyometrik fotoğraf ücretleri aşağıdaki gibidir. Bu fiyat bilgileri ATO yönünden sağlanmaktadır.

Biyometrik Fotoğraf – Vesikalık Fotoğraf  Fiyat Listesi ?

Biyometrik Fotoğraf Fiyatı Nedir? ve Nerede Çekinilir;  Eski tip vesikalık fotoğraflar çeken tüm fotoğraflar stüdyolarında Biyometrik fotoğraflar çektirilebilir. Biyometrik fotoğrafların fiyatları standart vesikalık fotoğraflar ile arasında pek bir  ücret farkı yoktur.

Biyometrik Fotograf ne kadar
BiyometrikFotograf ne kadar
  • Biyometrik Fotoğraf Azami Ücretleri ;  4 Adet Fotoğraf  36,00 ₺ –  8 adeti 42,00 TL –  12 adeti  48,00 ₺  – 16 Adeti 54,00 ₺ 

Yukarıda belirtilen  Biyometrik Fotoğraf Fiyatı ATO Yani Ankara Ticaret Odası  tarafından sağlanmaktadır.

  1.  Biyometrik resim veya fotoğraf Fiyati 4 adet için istenilen fiyat 36 TL ile 48 TL arasındadır.
  2.  8 adet Biyometrik resim fiyatı  42 TL ile 84 TL arasındadır.
  3. 16 adet Biyometrik fotoğraf fiyatı 54 TL ile 108 TL arasındadır.

Biyometrik Fotoğraf Fiyatları 2021

  • Vesikalık Dijital 1 adeti  30,00 Türk Lirası
  • Biyometrik + Dijital 1 adeti   48,00 Türk lirası

Yukarıda belirtilen Biyometrik Fotoğraf Fiyatı ATO Yani Ankara Ticaret Odası(1) tarafından belirlenen azami Fiyati listesidir.

Biyometrik Fotoğraf Fiyat İle Ücreti 2021 Hakkında En Sık Sorular

Biyometrik fotoğraf ne kadar sürede çıkar

Çekildiği zaman bakımından fotoğrafçının iş yoğunluğuna bağlı olarak 10 dakika ile 2 saat arasında fotoğraf teslim edilmektedir.

Biyometrik fotoğraf makyajlı çekilir mi?

Kadınların Biyometrik foto çektirirken makyajlı olmalarında bir mahzur bulunmamaktadır.

Vesikalık Fotoğraf 4 Adet Ne Kadar 2021?

Biyometrik + Dijital fotoğrafın 4 tanesi 48 TL dir.

Biyometrik Foto Fiyat Nedir?

Biyometrik Fotoğraf Azami Ücretleri ; 4 Adet Fotoğraf 36,00 ₺ - 8 adeti 42,00 TL - 12 adeti 48,00 ₺ - 16 Adeti 54,00 ₺

Faruk Çelikkol

Ankara'da dünyaya geldim. Yıllardır haber,blog sitelerinde editörlük yapmaktayım. Gncbilgi.com'un ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru bilgileri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu