KYK - GSB

KYK, GSB Wifi Nedir, Nasil Kullanılır?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) ile konaklama hakkı kazanan üniversite öğrencilerine Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ücretsiz Wi-Fi hizmeti verilmektedir. KYK yurtlarının hizmetlerinden yararlanan öğrenciler, talep etmeleri halinde yurt yönetiminin vereceği kullanıcı adı ve şifre ile ücretsiz GSB WiFi erişimine sahip olurlar. Bu yazımızda GSB WiFi’nin ne olduğunu ve nasıl kullanılacağını detaylı bilgi aktaracağız.

KYK, GSB Wifi Nedir?

KYK WiFi GSB
KYK WiFi GSB

Bu ağ özel bir ağdır ve kullanırken unutulmamalıdır. Diğer bir gerçek ise tüm işlemlerinizin bu ağ üzerinde kayıt altına alınmasıdır. Giriş süreleri, IP adresiniz, kullandığınız internet siteleri, bu internet sitelerinden. İndirdiğiniz dosyaların bilgileri loglarda kayıt altına alınır. Hukuki bir durum ortaya çıktığında delil olarak kullanılmaktadır. Bu yasal uyarılar e-devlet üzerinden onayladığınız Gsb Wifi sözleşmesinde de yer almaktadır.

Gsb (Kyk) Wifi Şifre Alma ve Giriş İşlemi Nasıl Yapılır?

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ücretsiz Wi-Fi hizmetinden faydalanmak için öncelikle KYK’ya kayıtlı öğrenci olmanız gerekmektedir. KYK yurdunda yaşıyorsanız yurt yönetimine giderek internet erişimi talebinde bulunabilirsiniz. İlk olarak e-devlet üzerinden KYK şifresi alınabilir. Yada Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı’na giderek yurt web sitesinde yer alan ücretsiz öğrenci katılım işlemleri bölümünden şifre işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Gsb Kyk Wifi Nedir
Gsb Kyk Wifi Nedir

Ardından telefonunuzun veya bilgisayarınızın Wifi erişimini etkinleştirin. Bağlanabileceğiniz ağlarda KYKWIFI isimli bir ağ göreceksiniz. KYKWIFI ağına tıkladığınızda internet hizmetini kullanabilmeniz için sizden kimlik bilgileriniz istenecektir. Bu alana yurt yönetiminden yada e-devletten aldığınız kullanıcı adı ve şifreyi giriniz. Daha sonra internet bağlantınız kurulacaktır.

KYK WİFİ ağına bağlanmak için kimlik bilgilerinizi soran sayfa otomatik olarak açılmazsa kendiniz giriş yapabilirsiniz. Bunun için internet bağlantısının kurulduğunu gördükten sonra cihazınızın internet tarayıcısını açın ve wifi.kyk.gov.tr ​​internet adresine giriş yapın. Bu adreste açılan sayfa sizden sisteme giriş yapmanızı isteyecektir. Buraya kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek ücretsiz internet hizmetinden yararlanabilirsiniz.

KYK WiFi (GSB) Hakkında Önemli Bilgiler

GSB (KYK) WiFi hakkında bilinmesi gereken başka neler var? KYK Wifi hakkında bilmeniz gerekenleri kısaca sıraladık.

  • GSB Wifi ağından sadece bu Kyk yurdunda kalan öğrenciler yararlanabilmektedir.
  • Kyk Wifi ağı için aylık 16 GB internet kotanız var.
  • Kyk (GSB) Wifi girişi için ihtiyacınız olan tek şey bir kullanıcı adı ve şifredir. Şifre ve Kullanıcı Adının nasıl alınacağını burada anlattık.
  • Daha önce başka bir cihazdan Gsb ağına giriş yaptıysanız sistem ikinci bir cihaza izin vermeyecektir.
  • GSB Wifi çıkış yapmak için oturumu sonlandır düğmesini kullanabilirsiniz. Teknik bir sorunla karşılaşırsanız bir süre sonra tekrar deneyebilirsiniz.
  • KYK sitesine giriş yaptıktan sonra sayfayı kapatmayınız.
  • Gsb ağına bağlanamamanız durumunda telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.
  • Kyk WiFi şifrenizi unuttuysanız onay ekranındaki KYK WiFi Şifremi Unuttum butonuna tıklayabilirsiniz.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu