KYK - GSB

KYK Wifi Kota Sorgulama Nasıl Yapılır?

KYK Wifi hizmetleri, KYK Yurtlarında barınmakta olan öğrenciler, kullanımlara bağlı olarak sunulmakta olan ücretsiz Wi-Fi hizmetleri bulunmaktadır. Yurtlarda barınmakta olan öğrencilerin aylık olarak kullanabilecekleri internet miktarları belirli ve sınırlı olarak sunulmaktadır.

Bundan ötürü tüm öğrenciler, KYK Wifi kota sorgulaması yapmak istemekte ve internet haklarının ne kadar kaldığını öğrenmek istemektedir. Makalemizde KYK kota sorgulama nasıl yapılır sorusuna bu içeriğimizde detaylı olarak deyindik.

KYK Wi-Fi Kotası Ne Kadar?

KYK Wifi
KYK Wifi

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet vermekte olan KYK Yurtlarında barınmakta olan tüm öğrencilerin her ay, aylık olarak kullanabilecekleri internet limitleri bulunmaktadır. Geçtiğimiz senelerde bu hizmet sınırsız bir şekilde kullanılıyorken, adil bir kullanım olması adına Wi-Fi kullanımlarına tekrardan sınır getirilmiş oldu. KYK Wifi kotası her öğrenci için 16 GB olarak kullanım hakkı bulunmakta. Bir süreden sonra öğrencilerin kota haklarından düşmeden, üniversite sitelerine giriş yapılıyorken farklı sitelere giriş yapılmasına izin verilmiyor. Böylece öğrenciler uzaktan eğitim hizmetlerine erişim sağlarken, herhangi bir kota kullanımı mümkün olmamaktadır.

Bu durumu özetlemek gerekirse KYK Wi-Fi kota sınırı öğrencilere özel olarak 16 GB ile sınırlı olmaktadır. Üniversite sitelerine girişler ve uzaktan eğitim işlemlerinde ise bu kota dolsa dahi öğrenciler giriş yapabilmektedir.

KYK Wi-Fi Kota Sorgulama Nasıl Yapılır?

KYK yurdunda kalmakta olan kota miktarını öğrenmek için GSB’nin internet sitesine giriş yapmak gerekmektedir. KYK Wi-Fi kota sorgulama işlemleri için ilk olarak cihazlarımızı Wi-Fi’ye bağlamış olunması gerekmektedir.

Eğer sisteme ilk girişinizse de tarayıcı tarafından sizden ilgili ağda oturum açmanız istenecek ve yönlendirme yapıldığını fark edeceksiniz. Telefondan giriyorsanız da perdeye gelen tüm bildirimlere tıklamanız ve onay vermeniz gerekmektedir.

Eğer böyle bir sayfa gelmezse de manuel olarak; wifi.gsb.gov.tr isimli internet sitesine giriş yapıp, bu sitede sizden istenen kullanıcı adı ve şifre bölümüne ilgili bilgileri yazmanız gerekmektedir. Kullanıcı adı T.C kimlik numaranız ve şifre ise daha önce kayıt olurken oluşturmuş olduğunuz şifreniz olarak belirlenmektedir. Bu tüm bilgiler girildikten sonra Giriş Yap bölümüne tıklamanız gerekli yönlendirme için yeterli olacaktır.

Faruk Çelikkol

Ankara'da dünyaya geldim. Yıllardır haber,blog sitelerinde editörlük yapmaktayım. Gncbilgi.com'un ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru bilgileri aktarmaya çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu