Faydalı Bilgiler

Rakıdan Kaç Duble Çıkar, Kaç Bardak Çıkar? – Net Cevap

Rakıdan Kaç Duble Çıkar; (50lik rakıdan kaç duble çıkar merak edenler için hemen cevaplayalım; bir dublenin 7 cL olduğu hesaba katılırsa ve 50 cL rakıyı 7’ye bölersek ortalama 7 duble rakı çıkar. 70 cL rakıyı 7’ye böldüğümüzde ise 10 duble çıkacaktır.

Buna göre 1.000 cL rakıdan hacimce 1.000/7 = 142 duble rakı çıkar. 20 cL rakıdan 2.8 duble rakı çıkacaktır. 35’lik rakı /7 = 5 duble çıkar. Burada cL santilitredir. Hacim ölçümü yapılarak duble bulunur.  Örnek 80 cL viski kaç bardak çıkar sorusu şöyle yanıt bulur: 80 cL = 800 mililitredir. Bir bardak da 40 mililitre olursa 800 /40= 20 duble viski çıkacaktır.

Rakı Nasıl Yapılır?

Rakı yerli bir alkollü içkidir ve etil alkol (metil değil çünkü metil petrol kökenlidir) veya suma ve anason karıştırılarak yapılmaktadır. Yapımında temel bileşenler su üzüm etil alkol şeker anasın olarak sıralanabilir.  Parça haline getirilen üzümlere su katılır ve karıştırılır.

Katılan su sıcaklığı da 25 derece olmalıdır. Oluşturulan mayşe artık fermantasyon işlemine tabi olur. Hacim olarak kullanılan alkol yüzde 40 oranındadır.

1 Duble Rakı Kaç CL

Genellikle bu sorunun cevabı 1 duble 80cc‘dir. 1, 2, 3, 4 ve 5 duble demek boş konuşma demek 6. duble yanında yer alan arkadaşlar ile atışmaya başlarsınız. 7, 8 ile olduğunuz yerde kalırsınız. , 9 ve 10 da Duble hareket edemezsin, etrafa boş boş bakarsın ve ne yaptığını bilmezsin.

1 Duble Raki Kac CL
1 Duble Raki Kac CL
1 dubleSağlığa yarar
2 dubleKeyif yapar
3 dubleYerinde karar
4 dubleKafayı sarar
5 dubleÇeneyi açar
6 dubleSağa, Sola çatar
7 dubleKavga çıkar
8 dubleKan çıkar
9 dubleGözünü Hastanede açar
10 dubleSıkıntı
1 Duble Rakı Kaç CL

20 lik Rakıdan Kaç Duble Çıkar

En küçük rakı olan 20’lik rakıdan ortalama dört duble çıkar.. Tabii ki, alkol ile aranızın nasıl olduğu ve nasıl içtiğiniz bu durumda ektin rol oynar. Eğer tek demlemek istiyorsanız, 20 lik rakı size ideal olacaktır.

35lik Rakıdan Kaç Duble Çıkar?

Su ilavesine göre değişir, fazla su ile 10 bardak bile çıkar, az su ile tam kıvam 4 duble bardak çıkar. 35lik Rakıdan Kaç Duble Çıkar? sorusunun net cevabı aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

35lik Rakidan Kac Duble Cikar
35lik Rakidan Kac Duble Cikar
Tek 4 cl’dir, 35lik rakıdan 8 tek kadeh çıkar.
Duble 8 cl’dir, 35lik rakıdan İçiminize bağlı olarak 4 -5 duble kadeh çıkar
35lik Rakıdan Kaç Duble Çıkar?

35’lik bir rakı, iki kişilik bir masada, hatta üç kişilik bir masada bir idealdir.

50lik Rakıdan Kaç Duble Çıkar?

70 rakıdan kaç duble çıkar sorusunun cevabı aslında alkolle aranızın nasıl olduğu, rakıyı ne şekilde ve nasıl içtiğinizle doğru orantılıdır. Ancak 70cc’lik bir rakıdan ortalama 8 duble rakı çıkar.

Duble 8 cl’dir, 35lik rakıdan İçiminize bağlı olarak 6 -7 duble kadeh çıkar
50lik Rakıdan Kaç Duble Çıkar?

70 lik Rakıdan Kaç Duble Çıkar

70 rakıdan normal içimde 8 duble çıkar. Biraz zorlarsanız 9 dublede çıkar.. Duble 8 cl yani 70 rakıdan 8 dubleden fazla ama 9 dubleden biraz az çıkar. Bardakların kenarlarında duble ve tek çizgiler bulunmaktadır. İçerken buna göre hesaplama yapabilirsiniz.

70 rakıdan 8 dubleden fazla ama 9 dubleden biraz az çıkar
70 lik Rakıdan Kaç Duble Çıkar

100’lük Rakıdan Kaç Duble Çıkar

100 lük rakıdan kaç duble çıkar sorusunun cevabı aslında alkolle aranızın nasıl olduğu, rakıyı ne şekilde ve nasıl içtiğinizle doğru orantılıdır. Ancak 100cc’lik bir rakıdan ortalama 12 ile 15 duble rakı çıkar.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu