Para Kazanma

Anaokulu Öğretmeni Maaşı 2023 (En Güncel Maaş Bilgisi)

Son günlerde yeni maaş güncellemelerinden sonra anaokulu öğretmeni maaşı ne kadar oldu araştırması da yapılıyor. Bu bölüm üniversite adayları için oldukça popüler bir bölüm özellikle de çocuklara eğitim vermekten keyif alan öğretmen adayları için en güzel mesleklerden biridir.

Bu nedenle hem kazanması zor olmayan hem de okuması rahat olan bu bölümden mezun olup KPSS sınavında da başarı sağlamak; anaokulu öğretmeni olmak için yeterli. Şimdi çok merak edilen anaokulu öğretmeni maaşı ne kadar oldu sorusunun cevabını verelim.

Anaokulu Öğretmeni Maaşı 2023 Nedir?

Anaokulu Ogretmeni Maas
Anaokulu Ogretmeni Maas
Stajyer Ana okulu öğretmen maaşı9.350 TL
Kadrolu ana okulu öğretmen maaşı13.500 TL
Çocuk gelişimi uzman maaşı20.000 TL
Anaokulu Öğretmeni Maaşı 2023

Anaokulu Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları

Ankara üniversitesi Anaokulu öğretmenliği taban puanı368 puan
Marmara üniversitesi Anaokulu öğretmenliği taban puanı372 puan
Gazi üniversitesi Anaokulu öğretmenliği taban puanı375 puan
Ortadoğu Teknik üniversitesi399 puan
Boğaziçi Anaokulu öğretmenliği taban puanı411 puan
Hacettepe Anaokulu öğretmenliği taban puanı375 puan
Anaokulu Öğretmeni Maaşı 2023

Okul Öncesi Öğretmenlik Bölümü Zor mu?

Dersleri kolay ve okunması en rahat bölümlerden biridir. Standart derslerin yanı sıra eğitim felsefesi dersleri yabancı dil, bilişim teknolojileri, erken çocukluk eğitimine giriş dersleri çocuk sağlığı ve ilk yardım dersleri, eğitim sosyolojisi ve eğitim psikolojisi dersleri verilmektedir. Erken çocukluk matematik eğitimleri ve fen eğitimleri de verilmektedir.

Okul Oncesi Ogretmenlik Bolumu Zor mu
Okul Oncesi Ogretmenlik Bolumu Zor mu
Öğretim teknolojileri
Öğretim ilkeleri
Toplum hizmet uygulamaları
Erken çocuklukta müzik eğitimi
Erken çocuklukta oyun gelişimi
Erken çocuklukta sanat eğitimi
Çocuğu tanıma ve değerlendirme
Sınıf yönetimi
Okul Öncesi Öğretmenlik Bölümü Zor mu?

Gibi ve daha birçok  dersler de verilmektedir. Derslerin hepsi son derece kolay ve mühendislik tıp gibi bölümlere nazaran öğrenciyi zorlamayacak derslerdir.

Öğretmenler okul öncesi kurumlarda haftanın 5 günü günde 6 saat etkinliğe katılırlar. Ana sınıflarda 1 saat ders 40 dakika olarak veriliyor.

Okul Öncesi Eğitimin Önemi

Okul öncesi eğitim, çocukların 3-6 yaş döneminde aldıkları eğitim olmakla beraber, çocukların gelişimlerinin temellerinin atıldığı dönem olması nedeniyle önemlidir. Çünkü öğrenme süreçlerinin başladığı önemli bir dönemdir.

Okul öncesi eğitimi fiziksel ve zihinsel gelişim için önemlidir. Okul öncesi eğitim, çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimini destekler. Bu dönemde çocuklar, motor becerileri, el-göz koordinasyonu, dikkat, hafıza, dil becerileri gibi birçok alanı geliştirebilirler. Okul öncesi eğitim, çocukların sosyal becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır.

Bu dönemde çocuklar, arkadaşlarıyla etkileşime girerek, empati yapmayı, paylaşmayı, iş-birliği yapmayı, sorun çözmeyi ve diğer insanlarla etkileşime geçmeyi öğrenirler. Okul öncesi eğitim, çocukların öğrenme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Bu dönemde çocuklar, öğrenmeye açık hale gelerek, merak duygusunu geliştirirler. Aynı zamanda, öğrenmeyi kolaylaştıracak stratejileri öğrenirler. Bu dönemde çocuklar, okula uyum sağlamak için gerekli becerileri geliştirirler. Ayrıca, bu dönemde öğrenilenler, ilerideki öğrenme sürecinde temel oluşturmaktadır.

Anaokulu Öğretmeni Maaşı 2023 ile ilgili yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Sitemizde yer alan Maaş bilgilerinin güncel olmadığını düşünüyorsanız yorum kısmından bize bildirebilirsiniz.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu