Para Kazanma

Uniswap Nedir – Nereden Alınır?

Son zamanlarda ülkemizde kripto paralara olan ilginin giderek artması beraberinde birçok soru işaretinin ortaya çıkmasına neden oldu. Özellikle de bu konuda Uniswap Nedir – Nereden Alınır ? sorusu hakkında merak ettiğiniz bilgileri buradan sizlere açıklamak istiyoruz.

Uniswap Nedir?

Ethereum ağından esinlenerek ortaya çıkan. Uniswap tokeninin merkezi olmayan bir alt yapı hizmeti olduğunu sizlere belirtmek istiyoruz. Özellikle erişim konusunda izinsiz bir şekilde erişim imkanı sunan ve güvenlik konusunda. Ayrımcılık riski olmadan karşı taraflara finansal hizmeti veren. Bu token için geleceğin vazgeçilmez tokenleri arasında yer aldığı belirtilmektedir.

20 milyar dolar üzerinde haftalık hacim ile dikkatleri üzerine çeken. Uniswap token ile ilgili özellikle ülkemizde yer alan borsalar üzerinde de kolaylıkla alım ve satım işlemini yapabilirsiniz.

Ülkemizde birçok borsaya yeni giren. Uniswap tokende finansal hizmetler konusunda yapılacak yeni çalışmaların Uniswap resmi web sitesi üzerinden duyurulacağını buradan belirtmek istiyoruz.

Uniswap Tokeni tarafsızlık konusunda ve güvenin en aza indirilmesi konusunda. Yapmış olduğu çalışmalar ile kullanıcılara güven duygusu vererek işlem yapma garantisi sunmayı hedeflenmektedir.

Toplamda ortaya çıkısından bugüne kadar .1 Milyar adet Uniswap çıkartılan bu tokenin gelecek yılları çerisinde artması açıklanmıştır. Yıllık olarak enflasyon rakamları konusunda %2 oranında artış bekleyen. Uniswap bu duruma göre yeni adımlar atarak. Token sayısında bir artış yapacağını yatırımcıları ile paylaşmıştır.

Uniswap Nedir – Nereden Alınır?

Kripto para Uniswap satın alabilmek istiyorsanız hem yurt içi hemde yurt dışı kaynaklı olan, kripto para alışverişini yapan siteler bulunmaktadır. Bu sitelere ilk olarak üyelik gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bu sitelerden birini seçtikten sonra. İlk olarak KYC doğrulaması yani TC. kimlik bilgileri doğrulaması yapılması gereklidir.

En yüksek işlem hacmine sahip borsalar arasında Coinbase ve Binance gibi isimler gelirken, bunun yanı sıra merkeziyetiz borsa olan Uniswap platformunda da alış veriş gerçekleştirilmektedir.

Nereden Alınır?

Uniswap (UNI)(1) Binance Bitcoin borsası üzerinden almak için aşağıdaki belirtilen adımları uygulayarak kolayca satın alınır.

Uniswap grafik
Uniswap grafik
  1. Bunun için öncelikli olarak; Binance Uygulamasi ana sayfasına girip, sol üstte bulunan “Kripto Al” seçeneğinden. “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayıp para yüklemek gerekmektedir.
  2. Daha sonra açılan kısımda ne kadar. TRY ile işlem yapmak istediğinizi seçip. Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi seçin.
  3. USDT aldıktan sonra gene sol üstte bulunan “Al-Sat” sekmesini ön izleyin “Klasik” sekmesine geçin.
  4. Daha sonra açılan sekmede sağ üstte yer alan. USDT seçeneğini seçerek, arama düğmesine UNI yazın ve altta açılan UNI /USDT yazan tokeni secin.
  5. Ortadaki “UNI AL” sekmesine gelip, alabilmek dilediğiniz miktarı girin ve istediğiniz kadar alin.

Faruk Çelikkol

Ankara'da dünyaya geldim. Yıllardır haber,blog sitelerinde editörlük yapmaktayım. Gncbilgi.com'un ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru bilgileri aktarmaya çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu