Para Kazanma

Bitcoin İle Para Kazanma Taktikleri? Bitcoin ile Nasıl Para Kazanılır?

Bitcoin ile nasıl para kazanacaksınız?. Bunun için değişik yöntemler bulunmaktadır. Şimdi sizlere nasıl para kazanılır bu yöntemlerinden bahsedeceğiz. Hemen Bitcoin ile para kazanma yöntemlerini inceleyelim.

Bitcoin İle Para Kazanma ; Kripto para son günlerde sık sık adından bahsettiren bir yatırım aracı durumuna gelmiştir. Bitcoin de kripto paralar içinde kıymeti en hızlı çoğalan ve en çok kar elde etmenizi gerçekleştiren kripto para birimidir. Bu sebeple şayet sanal para yatırımını daha önce yapmadıysanız ve ilk yatırımınızı uygulamak istiyorsanız risk almamanızı tavsiye ederiz.

Bu sebeple riski ortadan kaldırarak kıymeti her geçen gün katlanarak çoğalan Bitcoin yönelmenizi tavsiye ederiz. Peki fakat Bitcoin ile nasıl para kazanacaksınız?. Bunun için değişik yöntemler bulunmaktadır. Şimdi sizlere nasıl para kazanılır bu yöntemlerinden bahsedeceğiz. Hemen Bitcoin ile para kazanma yöntemlerini inceleyelim.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin 2009 senesinde Satoshi Nakamoto(1) lakaplı bir şahıs (veya grup) yönünden meydana getirildi. Çıktığı zamanlarda kimse kripto para birimleri hakkında bilgisi yoktu.

Bitcoin ’in ilk zamanları bayağı zorlu geçti. Fiyatı dalgalansa dahi olması gereken ilgiyi görmedi. Tabiki O zamanlar kimse Bitcoin ile para kazanma yollarını merak etmiyordu. Ayrica 2017’nin başında Bitcoin 1000$’lık sınırı geçti. Aynı sene içinde nerdeyse 20000$’a ulaştı. İnanılmaz bir olaydı. Herkes şaşkınlık içerisindeydi. Sanki durdurulamaz bir güç çabucak yükselmesini sağlamıştı.

Bitcoin İle Para Kazanma Taktikleri Nelerdir?

Bitcoin Ile Para Kazanma
BitcoinIle Para Kazanma

Bitcoin yardımıyla para kazanmanın birkaç tekniği var fakat bu yazımızda ana yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Liste özel bir sıralamaya sahip değil. Bazı yöntemler diğerlerine göre daha iyi (veya daha hızlı) ,işliyor fakat genel olarak sizlerin yeteneğinize bağlı.

  1. Bitcoin Al- Sat Yaparak Para Kazanmak.
  2. Kripto Para Madencisi Olmak

Bitcoin Al- Sat Yaparak Para Kazanmak

Özellikle sanal para yatırımına yeni başlıyorsanız ve biraz çekiniyorsanız eğer, sizler için en uygun yöntemlerden bir tanesi Bitcoin al- sat yapmak olacaktır. Cebinizdeki para miktarı çokta önemli olmadan kendinizi Bitcoin al- sat yaparak geliştirebilirsiniz. Eğer Bitcoin almaktan çekiniyorsanız ve risk almaktan korkuyorsanız küçük bir bütçeyle al- sat yapmaya başlayabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken BTC platformlarından birine üye olmak. Bu platformlardan birine üye olduktan sonra istediğiniz kredi kartı veya banka kartını kullanarak istediğiniz miktarda. Bitcoin satın temin edebilirsiniz. Daha sonra tıpkı döviz kuru gibi BTC’nin değerini ani olarak izleyerek istediğiniz kar oranına eriştiğiniz vakit gene ayni platform üzerinden satışınızı emirler verilerek gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz de satmadan uzun vadeli bir yatırım olarak düşünebilir ve beklete bilirsiniz.

Bitcoin ’in bir önemli bir avantajı ise dahi döviz veya altın gibi kullanmak için bozdurmaya gereksiniminiz olmamasıdır. Yatırım gayeli aldığınız sanal paranız ile, istediğiniz anda Bitcoin kartınızı kullanarak o anki kur üzerinden alış veriş yapabilirsiniz. Bu sayede yatırımınız ile paranızı bağlamış olmazsınız ve istediğiniz vakit istediğiniz kadarını hiç bir işlem yapmadan paranızı TL ye çevirebilirsiniz.

Kripto Para Madencisi Olmak

Bitcoin ile para kazanma yolları arasında en bilindik yöntemlerden biride Bitcoin madenciliği. İki farklı madencilik yapabilirsiniz: Kendi başınıza veya bulut madenciliği aracılığıyla.

Kendi başınıza Kripto Para Madencisi Olmak

Kendi başınıza (kendi madencilik teçhizatınıza sahip olarak) madencilik yapmak Bitcoin üzerinden para kazanmanın en iyi yolu değildir.

Ana akımdaki başarınızdan ve pek çok insanın dikkatini çekmesinden ötürü Bitcoin madenciliği daha zor madenciliklerden biri olarak görülüyor. Ne kadar iyi olsa dahi tek bir teçhizat önemli karlar elde yeterli olmayabilir. Sonuçta dikkat etmeniz gereken elektrik ve bakım masrafları bulunmaktadır.

Bulut Madenciliği Kripto Para Madencisi Olmak

Bulut madenciliğinde ise Bitcoin madenciliği yapan cihazlara sahip olan şirketlerden istediğiniz zaman süresince cihazlarından birini sizin için çalıştırmalarını talep ederek sanal olarak kiralamak

Siz evde otururken, bu aracı firmalar şirketlerinde sizin için kiraladığınız cihazı 7/24 sürekli olarak çalıştırıyorlar. Daha sonra harcanan elektrik gibi maliyetleri düşerek, ay nihayetinde kazandığınız Bitcoin sayısını hesabınıza yatırıyorlar.

Eğer kripto para piyasasına hakim değilseniz ve ufak yatırımlar yapmak istiyorsanız Bulut Madenciliğini sizlere tavsiyemizdir. Aynı zamanda Bulut Madenciliği ile riskinizi de asgari civarda tutmuş olacak ve madencilik için gerekli olan cihazlara da ayrıyeten para vermek mecburiyetinde kalmayacaksınız…

Kripto para birimleri bir süredir hayatın bir parçası olsa dahi bir çok kişi için gizemlerle dolu bir dünya. Her gün yeni analizler, istatiksel veriler meydana çıkıyor. Topluluğa ve pazara yeni coin’ler dahil oluyor. Kolay bir iş olmasa dahi ben bu işi yapacam diyorsanız kesinlikle hayallerinizin peşinden koşun. Bol şanslar

Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu