Para Kazanma

Polis Özel Harekat – Pöh Maaşı Ne Kadar 2024

Polis özel hareket 2024 maaşları ne kadardır?

Polis Özel Harekat – Pöh Maaşı Ne Kadar ; Bundan önceki yazılarımızda sitemizin Para Kazanma kategorisinde Zabıta Nedir? Nasıl Olunur?  gibi en çok merak edilen meslek grubunu paylaşmıştık. Bu yazımızda ise; Polis özel hareket 2024 maaşları ne kadardır?, Polis Özel Harekat ( PÖH) Nasıl Olur?, Özel Hareket ( PÖH) Olma Şartları; bundan bahsedeceğiz.

Özellikle son zamanlarda polislik mesleğine ilgi artış göstermiştir. Polis özel hareket 2023 maaşları ne kadardır? Bu konu polis olmak isteyen kişiler tarafından merak edilmektedir. Sizde kapsamlı bilgiye sahip olmak istiyorsanız sayfamızdan ayrılmayıp, yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Polis Özel Harekat PÖH Maaşları Ne Kadar?

Polis Ozel Harekat POH Maaslari
Polis Ozel Harekat POH Maaslari

Özel harekâtın görevi güvenliği sağlamak, tehlikeli olan insanları yakalamaktır. 2023 senesi için polis maaşlarında %25 oranında artış meydana gelmiştir. Özel harekât polislerinin aldığı maaşlar; kıdeme, öğrenim durumuna, kaç senelik görev yapmış olduğuna göre değişiklik gösterir.

2023 yılı maaşı30,00-34.000 TL
2024 Yılı Maaş48,650.95 ₺
Polis Özel Harekat PÖH Maaşları

2023 senesi için ortalama polis harekât maaşı; 30,00-34.000 TL arasındadır. Doğuda görev yapan bir Polis Özel Harekat PÖH ün aldığı maaş ise daha fazladır.

Not: Yukarı kısımda belirtilen bu fiyatlar ortalama fiyatlardır. Terör tazminatı, görevler, aile yardımı, çocuk yardımı ve çalışma süresi gibi faktörlerin tümü maaşı etkiler.

Polis Özel Harekat ( PÖH) Nasıl Olunur?

Polis özel harekât olmak mı istiyorsunuz. Peki, polis özel harekât nasıl olunur? Bu yazımızda sizlere bu konudan bahsedeceğiz.  Polis özel harekât olmak için eğer lise mezunuysanız mutlaka Kpss sınavına girmeli ve bu sınavdan başarılı olmanız şarttır.

Üniversite okuduktan sonrada polis özel harekât olabilirsiniz. Bunun için lise döneminin son sınıfında gireceğiniz sınavdan iyi bir puan almanız gerekmektedir. Daha sonra bu bölümü başarılı bir şekilde bitirdikten sonra polis özel harekât olabilirsiniz. Kpssye girerseniz belirli zamanlarda alım yapılır ve yerleşirseniz özel harekât olursunuz.

Özel Harekat ( PÖH) Olma Şartları

Polis olabilmek için 3 çeşit yöntem mevcuttur. İlk olarak sınava girilmeli ve MYO bölümünü kazanmak ve bu bölümü başarı ile bitirmek gerekir.  İkinci yöntem ise; bir polis görevinde iken özel harekât polisi olmak için başvuru yapabilir.

Son olarak ise liseyi bitirmiş olan bireyler kpssye giriş yapıp bu bölüme yerleşmesi gerekir. İzin verirseniz şimdi sizlere özel harekat olma şartları hakkında bilgi vereceğiz. İşte bu şartlar şu şekildedir;

  • TC vatandaşı olmak
  • Özel harekât polisi olmak için mutlaka belirlenen boy ve kiloda olunması gerekir. Erkekler en az 1.67 kadınlar ise 1,62 boyunda olmalıdır
  • Kpss sınavına girmek ve bu sınavdan en az 75 puan almaktır
  • Psikolojik problemlerinin olmaması gerekir
  • Herhangi bir suça karışmamak
  • En az lise mezunu olmak
  • 28 yaşından büyük olmamak

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu