Para Kazanma

Kendi İşini Kurmanın Avantajları ve Dezavantajları 2024

Kendi İşini Kurmanın Avantajları, Girişimciliğin avantajları ve dezavantajları, Kendi işini kurmanın yolları, Hangisi sosyal girişimcide bulunmaz, Kendi işini kurmanın dezavantajları,

Kendi İşini Kurmanın Avantajları, Girişimciliğin avantajları ve dezavantajları, Kendi işini kurmanın yolları, Hangisi sosyal girişimcide bulunmaz, Kendi işini kurmanın dezavantajları,  İşverenin çalışanı olmak yerine kendi işini kurmanın daha iyi olduğunu düşünen birçok kişi bulunur. Peki, kendi işini kurmanın avantajları nelerdir? Şimdi sizlere izin verirseniz bu konudan bahsetmek istiyoruz. İşte kendi işini kurmanın avantajları.

Kendi İşini Kurmanın Avantajları 2024

Genel olarak kendi işinizi kurmanın bir çok avantajı  bulunmaktadır;

  • Hayalinizin Gerçekleşmesini Sağlarsınız,
  •  Kontrolü Her Zaman Kendini Sağlarsınız,
  • Yaşam Tarzımızın Esnek Olmasına Sahip Olursunuz,
  • Daha Fazla Kazanç Elde Edebilirsiniz,
Kendi Isini Kurmanin Avantajlari
Kendi Isini Kurmanin Avantajlari

Hayalinizin Gerçekleşmesini Sağlarsınız

Hayalinizde iyi bir ihracatçı olmak mı var? Ya da bir program yapıp kendinize de ailenize faydası olmasını mı istiyorsunuz? Kendi işinizi kurmak hayalimize daha kısa bir süre içerisinde ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Kontrolü Her Zaman Kendini Sağlarsınız

Kendi işinizin patronu olduğunuzda; kendinizi daha iyi hissedersiniz. Çünkü birçoğumuz başka birisinden emir almayı istemez. Bu sebepten dolayı da kendi düşüncelerinizi uygular ve kontrolü her zaman kendiniz sağlarsınız.

Yaşam Tarzımızın Esnek Olmasına Sahip Olursunuz

Özellikle çalışan kadınlar kendi işini kurduklarında daha esnek bir şekilde çalışırlar. Çünkü ilgilenmesi gereken ev, çocuk bulunmaktadır. Hem evde çocukla ilgilenirken hem de kariyerinde yükselip başarılı bir yere gelebilirler. Aynı zamanda emekli olan kişilerde kendi işini kurabilir ve kendi işini kurmanın avantajlarından yararlanabilir.

Daha Fazla Kazanç Elde Edebilirsiniz

Günümüzde birçok küçük veya büyük işletme bulunur. Bazıları yüksek oranda kazanç elde ederken bazıları da fazla kazanç elde edemez. Fakat bir çalışan ile kıyaslayacak olur isek kendi işinizi koltuğunuza daha fazla para kazana bilirsiniz. İşletme sahibi olanlar bir başkasının yanında işçi olarak çalışanlara göre her zaman daha fazla kazanç sağlarlar .

Kendi İşini Kurmanın Dezavantajları

Kendi işini kurmanın avantajlarından sizlere bahsettik. Peki ya kendi işini kurmanın dezavantajları nelerdir? Eğer kişi kendi işini kurduğun da başarısız olur ise psikolojik baskı görebilir. Kendi işini kuran bir kişinin çalışma süresi belli değildir. Kendi işini kuran kişilere kamu kurumları, müşteri ve aynı zamanda yatırımcıların baskısı olur. Bu kişilerde genel olarak iş stresi de meydana gelir.

Fakat bu kadar dezavantajlarının olması normaldir. Başarılı olmak isteyen ve kendini bu konuda geliştirmek isteyen kişiler dezavantajlarını görmezler ve sadece avantajlarından faydalanırlar. Siz de kendi işinizi kurmak istiyorsanız bir an önce ilk adımı atmaya başlayabilirsiniz.

Faruk Çelikkol

Ankara'da dünyaya geldim. Yıllardır haber,blog sitelerinde editörlük yapmaktayım. Gncbilgi.com'un ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru bilgileri aktarmaya çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu