Para Kazanma

Bordo Bereli Maaşları 2024 (Astsubay ve Subay Maaşı)

Özel Kuvvetler Maaşı 2024

Bordo Bereli Maaşları 2023 (Astsubay ve Subay Maaşı); hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Daha önceki yazılarımızda. Para Kazanma kategorisinde Astsubay Kıdemli Başçavuş Maaşı 2024 hakkında bilgiler vermiştik. Bu yazımızda ise kısaca. Bordo Bereli Astsubay ve Subay Maaşı 2024; gibi merak edilen soruların cevaplarını sizlerle paylaşacağız.

Bordo Bereli Maaşları 2024

2024 yılı Bordo bereli maaşları ne kadar oldu? Olmak için ne yapmak gerekiyor? TSK’nın en gözde ve en seçkin üyelerinin seçilmesi de büyük ve zorlu imtihanlarla oluyor. Görevleri son derece kutsal ve zor olan bu özel birliklerin maaşları ne kadar çok olursa yine de azdır. Çünkü onlar vatanımızın en nadide koruyucularıdır.  

Bordo Bereli Maas
2023 Bordo Bereli Maaş

Bordo bereli olarak seçilen seçkin askerlerimiz subaylardan, 4 yıllık fakülte mezunu sivillerden ve astsubaylardan oluşuyor. Görevine yeni başlayan bir astsubay bordo bereli maaşı 2023 yılında 17 Bin TL olarak başlar.  Maaşın belirlenmesinde görevlinin hizmet yılı, görev bölgesi ve medeni durumu da maaşı etkilemektedir.  

Bordo Bereli Maaşı 202417 Bin TL
Ortalama Maaş25 Bin TL
2023 Bordo Bereli Maaşı

Bordo Bereli Subay Maaşları 2024

2023 yılı Bordo bereli subaylar göreve ilk başladıkları ay ortalama 14 Bin TL maaş alırlar. Silahlı kuvvetlerimizin göz bebeği olan bordo bereliler en kritik ve en zor görevler için görevlendirilirler. Onlar bu güzel ülkemizin diğer nadide koruyucuları arasında en ön plandalar. Bu nedenle son derece şerefli bir kutsal görevi yürütürler. Dosta güven düşmana korku veren Bordo bereliler; subay ve astsubay olarak göreve başlarlar. Bordo bereliler daha alt sınıflardan seçilmezler.

Bordo Bereli Nasıl Yetişir?

3 dalda toplamda 47 ders alan özel kuvvet personellerinin eğitimleri toplamda yurt içinde 72 haftadır. Bordo bereli olmak için ayrıca yurt dışında da maksimum 52 hafta eğitim alırlar. Personelin 4 yıllık fakülte bitirmiş olmaları gerekiyor. Sağlık sorunu olmayan, güvenlik soruşturmasında pürüzü olmayan ve diğer şartları karşılayan her Türk Vatandaşı bu şerefli göreve talip olabilir. 

Bu özel birlikler direkt olarak Genel Kurmay Başkanlığına bağlı olarak görev alırlar.  Bu mesleği yapmak isteyenlerin en çok merak ettiği bir diğer soru da özel harekat kurslarının kaç hafta zaman aldığı sorusudur. Özel harekat simülasyon ve pratik eğitim süreleri 16 hafta sürmektedir. Her bir eğitim gününün heyecanla geçtiği hem zorlu hem de bol maceralı ve çok renkli bu süreç. Yeni başlayacaklar için büyük bir heyecan kaynağıdır.

Her bir personel bu güzel vatanımızı canı pahasına korumak gibi büyük bir görevi başarı ile yerine getirir. İç ve dış mihraklara karşı daima uyanık ve ayaktadır. Bunlar sayesinde Türk Milleti geceleri yastığa başını rahatça ve güven içinde koyabilmekte, gündüzleri işlerini sorunsuz yapabilmektedir.

Bordo Bereli Olma Şartları

Bordo bereli olmak isteyen her Türk gencinin bilmesi gereken şartlar şöyle:

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
  • 25-27 yaş
  • Boy kilo şartları
  • Sınavda başarılı olmak
  • 4 yıllık fakülte mezunu olmak
  • Subay – astsubay olmak
  • Sicili temiz bir vatandaş olmak

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu