Para Kazanma

Nikah Memuru Maaşı 2024 – (Güncel Net Maaşı)

Günümüzde Nikah Memuru Maaşı 2024 oldukça merak edilmektedir. Söz konusu nikah olunca, Nikah Memurları dillere destan bir rol üstlenmektedir. Bazen kısa ve öz, bazen ise uzun ve karmaşık cümlelerle evliliklerin resmiyetine kavuşmasına olanak sağlamaktadır.

Nikah memuru devlet kurumlarında çalışan bir memur olduğu için diğer memurlar gibi maaşı belirlenmektedir. Maaş hesaplaması, unvan, deneyim ve görev yaptığını şehirin ekonomik koşullarına göre değişebilir. Ancak bir nikah memurunun ortalama maaşı genel olarak ülkemizdeki diğer memurların maaşına yakındır. Günümüzde en düşük memur maaşı 42,359.12 ₺ dir.

İlginizi Çekebilir;

Nikah Memurluğu Nedir?

Evlendirme memuru(Nikah Memuru), evlilik işlemlerini yürüten ve evlilik sürecinde çiftlere yardımcı olan bir memurdur. Evlendirme memurları, evlendirme bürolarında veya belediyelerde çalışmaktadır.

Nikah Memuru Görevleri Nelerdir?

Nikah Memuru, çiftlerin evlilik sürecini baştan sona yöneten görevlidir. Evlendirme memurunun başlıca görevleri şunlardır:

Nikah Memuru Gorevleri Nelerdir
Nikah Memuru Gorevleri Nelerdir
 • Düğün Töreni Organizasyonu: Düğün sürecinden önce çiftlerle iletişime geçerek düğün tarihini ve detaylarını belirler.
 • Gerekli Belgelerin Doğrulanması: Evlilik süreci için gerekli belgelerin eksiksiz ve doğru bir şekilde sağlanmasını sağlar.
 • Evlilik Cüzdanlarının İmzalanması: Nikah günü çift ve tanıkların evlilik cüzdanını imzalamasıyla nikah resmiyet kazanır.
 • Sağdıç: Evlilik töreni sırasında çiftlerin evliliklerini şahitlik yoluyla yasal olarak teyit eder.
 • Evlilik cüzdanının hazırlanması: Evlilik süreci tamamlandıktan sonra çift resmi evlilik cüzdanını sunar.

Nikah Memuru Maaşı 2024

Nikah memuru devlet kurumlarında çalışan bir memur olduğu için diğer memurlar gibi maaşı da belirlenmektedir.. Maaş, unvan, deneyim ve ilin ekonomik koşullarına göre değişmektedir.

 • İstihaklar Toplamı 46,518.56 ₺
 • Kesintiler Toplamı -4,159.44 ₺
 • Net Maaş 42,359.12 ₺

Nikah Memuru Olmak İçin Gerekenler!

Evlendirme memuru olmak istiyorsanız belli şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Bu koşullar:

 • Türk Vatandaşı Olmak: Nikah memuru olmak için Türkiye vatandaşı olunması gerekli
 • Memur olarak: Nikah memuru Devlet Memurları Kanunu anlamında memur olmalıdır.
 • En Az Ön lisans: Evlendirme memuru olabilmek için en az ön lisans mezunu olmak gerekli
 • Adli Sicil Kaydı Temiz Olmak: Evlilik adaylarının temiz bir sabıka kaydı olması beklenmektedir.
 • Nikah Memurluğu Kursunu Tamamlamak: Nikah Memurluğu yapabilmek için belirli bir eğitim sürecini başarıyla tamamlamak gerekmektedir.

Nikah Memuru Maaşı 2024 SSS

Nikah memurları ne kadar maaş alır?

2023 yılı Temmuz ayında yapılan zamlar sonrasında güncel Nikah Memuru Maaşı 22.600 TL’dir.

Nikah memuru kaç saat çalışır?

Evlendirme memurlarının çalışma saatleri tüm memurlar ile aynıdır. Evlendirme memurları haftada 40 saat çalışmaktadır. Diğer memurlarla aynı haklara sahiptir.

Nikah Memuru Maaşı Ne Kadar?

Ülkemizde nikah memurlarının genel olarak ortalama maaşı, 42,359.12 TL ile 44,600 TL arasındadır. arasında değişmektedir. Ancak, bu miktarlar çeşitli etkenlere bağlı olarak farklılık gösterebilir.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu