Sağlık

Gyno Ferro Sanol Fiyat 2023

Gyno Ferro Sanol, ilacını doktorların hastalarına demir eksikliği nedeniyle reçete ettiği başlıca demir takviyesi ilaçlardan biridir. Özellikle büyük kan kaybı; yetersiz beslenme veya hamilelik gibi durumlarda demir eksikliğini gidermek için hastalara verilen bir ilaçtır.  Ülkemizde en çok kullanılan ilaçlardan biri olan; Gyno Ferro Sanol fiyat 2023 yılında ne kadar oldu? Kan kaybı, hamilelik veya yetersiz beslenme nedeniyle oluşabilecek demir eksikliği anemisini (kansızlık) tedavi etmek veya önlemek için kullanılan Gyno Ferro Sanol 30 kapsül 2023 fiyatı 79.74 TL  dir.

Gyno Ferro Sanol
Gyno Ferro Sanol

Anemiyi tedavi etmek için kullanılan bir demir hapı olan Gyno Ferro Sanol’ün aktif maddesi, demirli glikol sülfattır. Demir takviyesi hapları her zaman kansızlığı gidermek için en önemli ilaçlardan biridir ve aynı zamanda insan sağlığı için büyük önem taşıyan bu tür takviyeler mutlaka doktor tavsiyesi ve reçetesi ile kullanılmalıdır. En sık kullanılan demir haplarından biri olan Gyno Ferro Sanol‘ün etken maddeleri arasında; Demirli glikol sülfat, demir takviyesi, folik asit, B12 vitamini ve yardımcı maddeler var.

Gyno Ferro Sanol Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • İlacın etken maddesine alerjiniz varsa, bu ilacın kullanılması önerilmemektedir. (
  • Demir eksikliği ve demir eksikliğine bağlı kansızlık için kullanılan bir demir ilacıdır.
  • Laktoz içerir. Doktorunuz size şekere karşı intoleransınız olduğunu söylediyse, ilacı kullanmadan önce doktorunuza belirtmeniz gerekir.
  • İlacın nasıl kullanıldığına bağlı olarak dişlerde renk değişimi meydana gelebilir. Dişlerde oluşan renk değişimi fırçalanarak temizlenmektedir.
  • 6 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
  • Hamilelik ve emzirme döneminde tıbbi gözetim altında kullanılmaktadır.

Gyno Ferro Sanol Fiyat 2023

Güncel olarak Gyno Ferro Sanol satın almak isteyenlerin bu ilacı sadece eczanelerden almaları önerilmektedir. Bu ilacın güncel eczane fiyatı 79.74 TL dir. Belirtilen bu fiyat zamanla güncelliğini kaybedebilir. Reçeteli veya reçetesiz eczanelerden satın alabilirsiniz. Ürünü satın alırken son kullanma tarihine ve ambalajının hasarlı olmamasına dikkat ediniz.

Gyno Ferro Sanol Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı tam olarak doktorunuzun size söylediği şekilde kullanmalısınız. Lütfen tedavi sırasında doktorunuzun talimatlarına uyunuz. Her doz ilacı bir bardak su ile alınız. Eczanelerde kapsül, draje, damla ve şurup olarak satılan Gyno Ferro Sanol özellikle kapsül ve draje olarak kullanıldığında bol su ile alınmalıdır.

Gyno Ferro Sanol kullanırken en önemli şey doktor tavsiyesi ile kullanılmasıdır. Doktor tavsiyesi dışında kullanılan her türlü demir tableti insan sağlığına zarar verebilir. Çünkü vücudun demir depoları dolu olduğu sürece demir takviyesi kullanılmamalıdır.

Gyno Ferro Sanol Fiyat Ne Kadar? 2023

Gyno Ferro Sanol Damla35,19 TL
Gyno Ferro Sanol Draje23.74 TL
Gyno Ferro Sanol Kapsül79.74 TL
Gyno Ferro Sanol Şurup49.92 TL
Gyno Ferro Sanol Fiyat draje, kapsül, şurup
5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu