Teknoloji

Modemin Geçmişini Silmek – Wifi Arama Geçmişi Gözükür Mü?

Modemin Geçmişini Silmek – Wifi Arama Geçmişi Gözükür Mü?. Hakkında detaylı bilgileri aktaracağız. Modem geçmişi silmek nasıl yapılır? işte detayları. İnternette vakit geçirenlerin baktığı tüm sayfaları kaydeden kısım ise modem geçmişi olarak bilinse de o tarayıcı geçmişidir.

  • Modemin Geçmişini Silmek – Wifi Arama Geçmişi Gözükür Mü?. Girdiğimiz tüm sayfalar modem geçmişinde değil tarayıcı geçmişinde kayıtlıdır.
  • Tarama geçmişini temizlemek için, tarama geçmişine erişmek ve verileri temizlemek için Ctrl h kısayolunu kullanabilirsiniz.
  • Modemin aldığı tek şey, Mac güvenliği aktifken IP adreslerini kaydetmesidir. IP adresiniz sabit değilse, modemi her açıp kapattığınızda bu IP adresleri sıfırlanacaktır.

Modemin Geçmişini Silmek

Bazen internete erişmek için kendi telefon paketimizi kullanırız, bazen de Wi-Fi’ye bağlanarak işlerimizi hallederiz. Wi-Fi kullananların en büyük sıkıntısıModem yada Wi-Fi geçmişi var mı, Wi-Fi’den girdiğim siteleri görebilirler mi?” sorusudur.

Wifi Arama Gecmisi Gozukur Mu
Wifi Arama Gecmisi Gozukur Mu

Modem geçmişine bakılmadığı gibi silme işlemi de yapılmamaktadır. Modem geçmişini silmek mümkün değildir. Modemin kayıt ettiği tek şey, Mac güvenliği aktifken IP adreslerini kaydetmesidir. IP adresi sabit değilse. Modemi her açıp kapattığınızda bu IP adresleri sıfırlanacaktır. Ancak kullandığınız tarayıcıda geçmişi yani girdiğiniz web sitelerini ve şifreleri silebilirsiniz. Bunu, tarayıcınızın ayarlarına gidip geçmişi temizleyerek yapabilirsiniz.

site gecmisi temizleme
site gecmisi temizleme

Modemin geçmişinizi kaydetme yeteneği varsayılan olarak devre dışıdır. Bu ayarı değiştirmediyseniz, muhtemelen herhangi bir veriyi silmeniz gerekmez. Açıksa, bazı modem modelleri dışında, bunu temizlemenin tek yolu cihazı sıfırlamaktır. Kesin olan tek yöntem cihazınızı resetlemek.

Wifi Modem Geçmişine Geçmişi Gözükür Mü? Nasıl Bakılır?

Evde veya iş yerinde internete bağlanan modemin geçmişini görmek mümkün mü? Modem geçmişi, ev tipi modemlerde görüntülenemez. Modem geçmişi hangi web sitelerinin girildiğini göstermez. Özellikle ev modemlerinde. Örneğin Türk Telekom, Süper Online, Vodafone, Turkcell Türknet gibi.

Wifi Modem Gecmisine Gecmisi Gozukur Mu
Wifi Modem Gecmisine Gecmisi Gozukur Mu

İnternet geçmişini temizlemek için kullanılan tarayıcının ayarlarından (ör. Google Chrome veya Internet Explorer) geçmişi temizleyebilirsiniz.

Wifi Arama Geçmişi Nasıl Bakılır?

Bir kablosuz ağa bağlandığınızda, kablosuz ağ sahibi ziyaret ettiğiniz web sitelerini veya yaptığınız işlemleri göremez. Girdiğimiz tüm sayfalar modem veya Wi-Fi geçmişinde değil tarayıcı geçmişinde kayıtlıdır. Dolayısıyla bağlandığınız bir Wi-Fi’den sonra bağlandığınız yerleri kimse göremez. WiFi geçmişini kontrol etmenin bir yolu yok.

Modem Geçmişinde Neler Gözükür?

Her şeyden önce, “modern geçmişi” diye bir şey yoktur. Yani internette girdiğiniz ve izlediğiniz siteler modeme kaydedilmemektedir. Zaten modemlerin geçmişi sil – Geçmişi gör ekranı yoktur. Modemin kayıt ettiği tek şey, Mac güvenliği aktifken IP adreslerini kaydetmesidir. IP adresi sabit değil ise, modemi her açıp kapattığınızda bu IP adresleri sıfırlanacaktır.

Türk Telekom Modem Geçmişi Silme

Modemden internet geçmişini görüntülemek için öncelikle bilgisayarda modem arayüz sayfasına gitmeniz gerekmektedir. Bundan sonra modemin arka kısmından kullanıcı adı ve şifre girilerek veya daha sonra değiştirilerek arayüz kısmına ulaşılmalıdır. Bu arayüzde menü bölümüne girilmesi gerekmektedir.

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu