Telefon

Play Store Arama Geçmişi Silme – 2023

Play Store güncellemeleri sonrasında Play Store arama geçmişi silme konusu yeniden merak konusu oldu.  Telefonunuzdan Play Store’ye giriş yaptığınızda sol üst kısımda 3 çizgi vardı ve arama yapılan ikon sağ taraftaydı. Güncellemelere göre siz arama yaparken Google arama motorundaki gibi geçmişte yaptığınız aramalar hemen görünmektedir. Şimdi sağ üstte mail adresinin bulunduğu ikona bakın. İkona tıklarsanız Google hesabınızı yönetin penceresi ve altında da uygulamalarım ve oyunlarım, kitaplık ödemeler ve abonelikler Play Protect, bildirimler ve fırsatlar ayarlar yardım ve geri bildirim menüleri gelecektir.

Ayarlar seçeneklerine tıklayın;

 • Genel
 • Kullanıcı denetimleri
 • Aile
 • Hakkında

Sekmeleri gelecektir.

Genel sekmesine tıklayın;

 • Hesap tercihleri
 • Bildirimler
 • Uygulama indirme tercihi
 • Uygulamaları otomatik güncelleme
 • Videoları otomatik oynat
 • Tema
 • Yerel arama geçmişini temizle

Sekmeleri gelecektir. Bu menüden “yerel arama geçmişini temizle” sekmesine tıklayın. Böylece tek tıklama ile arama hafızası silinmiş olacaktır.

Play Store İndirme Geçmişi Görme 

Play Store Indirme Gecmisi Gorme
Play Store Indirme Gecmisi Gorme

Daha önce yaptığınız aramaları görmek için Play Store’de yeni bir arama başlatın. Daha önceki aramaya benzer harf dizilimini kullanırsanız örneğin daha önce satranç oyunu indir araması yaptığınızı varsayalım. Sat” kelimesini yazar yazmaz altta daha önce yaptığınız satranç oyunu indir araması görünecektir.

Play Store Arama Geçmişi Silme 2023 

Arama geçmişini silmek için program açıkken sağ üste tıklayın ve “Play Store Arama Geçmişi Silme” menüsünü bulmak için üstte belirttiğimiz yolu izleyin. Ayarlar/genel/arama geçmişini sil işlemini tek tıkla yapabilirsiniz. 2023 yılı için yapılan Google Play güncellemesinde geçmişi silmek daha da basitleştirildi.

Play Store indirme Geçmişi Silme

Google Play store indirme geçmişi silme işlemi programa giriş yapılarak saniyeler içinde yapılabilir. Play store indirme geçmişi silme işlemi yapıldıktan sonra arama yaptığınızda önceki aramalarınız görülmeyecek ve her şey sıfırlanmış olacaktır.

Play Store Nasıl Silinir

Genelde Play store silme işlemi ile arama geçmişi silme işlemi farklıdır. Play Store Google’nin en önemli mobil hizmetlerinden biridir. Telefonunuzdaki hazır kurulu uygulamalardan kurtulmanın yolu yoksa da benzer programları indirmek için Play Store en büyük program marketi olarak çalışıyor.

Ücretsiz Play Store uygulamasını indirin ve programlarınızı yükleyin. İstemediğiniz programı silmek için ayarlar sekmesinden uygulama kaldır diyerek kurtulabilirsiniz. Ancak Play Store için Google hesabınız olmalıdır.

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu