Faydalı Bilgiler

Kitap Hediye Notu (Arkadaşa, Sevgiliye, Öğretmene)

Bir arkadaşınıza bir dostunuza ya da sevgilinize hediye bir kitap verdiğinizde; bu kitaba bir not yazmak isterseniz karşı tarafa olan samimi duygularınızı ifade etmiş olursunuz. Kitabı hediye ettiğiniz kişi ne kadar yakınsa ona göre not yazmalısınız. Kitap hediye notu duygularınızı karşı tarafa iletmenin en güzel yollarından biridir. Kitabı alan kişi, notunuzu daha dikkatli okur ve kolay kolay hafızasından silemez. Sizin ona verdiğiniz değeri o da size veriyorsa bu geçerlidir. Bazen duygular karşılıklı değildir. Kitap hediye notu duygularınızı karşı tarafa yansıtmalıdır. Kitabın içeriği ile ve ilişkinizle uyum içinde bir not yazılmalıdır.

Kitap Hediyesine Not Yazılırken Dikkat Edilecekler

Bir arkadaşa dosya sevgiliye veya yakın bir aile bireyine bir kitap hediye ettiğinizde, aranızdaki samimiyeti vurgulayacak bir Kitap hediye notu yazmanız, karşı tarafı etkileyecektir.

Kitap Hediyesine Not
Kitap Hediyesine Not
 • Kitabı ne zaman hediye ettiniz? Yazın
 • Adınızı notun sonuna ekleyin.
 • Kitabı hediye etme nedeninizi de belirtin.
 • Kitabı kime hediye ettiyseniz onunla yakınlık derecenizi vurgulayın.
 • En temiz ve en iyi dileklerde bulunmayı unutmayın

Hediye Kitaba Yazılacak Notlar

Büyük düşünürlerden alıntılar yapabilirsiniz. Kitabın içeriği ile alakalı notlar olabilir. Roman için ayrı, felsefe kitabı için ayrı not yazmalısınız. Aranızdaki bağı güçlendirecek bir söz bulmanız gerekiyor. Zaten bu dünyada söylenebilecek her söz söylenmiş ve yeni bir şey kalmamıştır. O yüzden her neyi yazmayı düşünüyorsanız, onu ima eden bir şiir veya bir dize ya da bir söz mutlaka evvelden söylenmiş olduğu için; ilişkinizi pekiştirecek güçlü sözlere ihtiyaç var. 

Kitaplar, en değerli ve en sessiz dostlardır. J. Lahiri kitaplar hakkında şöyle demiştir: ” kitaplar ayakları bile kıpırdatmadan seyahat etmenizi sağlar.” demiştir. Gerçek kitaplar kolay hazırlanmazlar. Hepsinin arka planında koca bir hayatın izleri vardır. İyi bir kitabın hazırlanması için aylarca belki de yıllarca hazırlıklar yapılmıştır. Ancak okuyucular, onu hazır bulurlar ve tek yapmaları gereken; kapaktan içeri girmektir. Bu büyülü dünyaya adım attığınızda kendinizi başka bir boyutta bulursunuz.

Hediye Kitaba Yazilacak Notlar
Hediye Kitaba Yazilacak Notlar

Okuduğunuz kitap bir roman ise kendinizi kahramanın yerine koyarsınız. Onun duyguları sizi etkiler. Kitaptaki kahramanlarla özdeşleşmeniz, aslında kitabı yazan yazarın kendi hayatından kesitlerle özdeşleşmek demektir. Bu güzel sezgisel bağı; başkaları da kursun diye kitabı hediye edersiniz. O kitabı okuyan herkes o hisleri edinmiş olur. Kitabın büyüsü buradadır. Kitap hediye edilmeye değer bir kitapsa; karşıdaki insana verebileceğiniz en güzel hediye oluverir. Bu nedenle bu güzel hediyeyi Kitap hediye notu ile taçlandırmanız önemlidir.

Arkadaşa Kitap Hediye Notu

Arkadaşa hediye edeceğin bir hediye notu olarak kitaba ne yazacağını bilmiyormusun? En iyi Arkadaşa Kitap Hediye Notu için yazımızı okumaya devam et.

 • “Bu kitabı gördüm ve hemen seni düşündüm. Her zaman böyle düşünceli ve sevecen bir arkadaş olduğun için teşekkür ederim..
 • “Sonsuza kadar yaşayacakmış gibi hayal et. Bugün ölecekmiş gibi yaşa.
 • “Nereye giderseniz gidin, tüm kalbinizle gidin.” —Konfüçyüs
 • “Kelimelere dökemeyeceğin anlar için yaşa.” -Anonim
 • “Sonları kutlayın – çünkü onlar yeni başlangıçlardan önce gelir.” —Jonathan Lockwood Huie
 • “Gelecek, hayallerinin güzelliğine inananlarındır.” -Eleanor Roosevelt
 • “Başlangıç, işin en önemli kısmıdır.” -Platon
 • “Okumaya devam et. Bir insanın yaşayabileceği en muhteşem maceralardan biri.” —Lloyd Alexander
 • “Okumak, olduğumuz yerde kalmamız gerektiğinde bize gidecek bir yer verir.” —Mason Cooley

Öğretmene Kitap Hediye Notu

Çoğu öğretmen kitapları sever. Tatillerde veya normal zamanlarda okuması için öğretmeninize kitap hediye edebilirsiniz. Öğretmeninize en güzel kitap hediye notu için yazımızın devamına bakın..

 • Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenin eseridir.
 • Siz benim hatıra defterimde temiz bir sayfa gibi hep aklımda kalacaksınız öğretmenim.
 • Öğretmen geçmişi unutturmayan, aynı zamanda geleceğe de bizleri yetiştiren büyük insandır.
 • Öğretmen; şefkat demektir, hayat demektir, yol gösteren demektir. Öğretmen öğrencisi için ömür boyu unutulmayacak bir kılavuz demektir.
4.5/5 - (2 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu