Faydalı Bilgiler

Nau nau ne demek, Bana nau nau diyor anlamı nedir?

Twitter isimli sosyal medya platformu üzerinde ve diğer tüm sosyal medya platformlarında hesapları bulunmakta olan kullanıcıların, sık bir şekilde kullanmakta olduğu nau kelimesi her türlü kesim tarafından merak edilen konular arasında yer almakta. Nau kelimesi birçok farklı anlama gelebilmekte ve bu kelimeye birçok farklı anlam yüklenebilmektedir. Nau Nau Ne Demek, Bana Nau Nau Diyor Anlamı Nedir? Sorusuna verilebilecek birçok farklı yanıt olabilmektedir. Bu içeriğimizde bu soruya kaliteli bir şekilde yazdığımız içerik ile yanıt vermiş olacağız.

Nau Ne Demek?

Nau kelimesi genel olarak Hausa isimli dil üzerinde bir anlam ifade etmekte olan bir dil olarak bilinmektedir. Bu kelime, Yok anlamına gelmekte olan bir kelimedir, Nau nau ise yine aynı şekilde Yok yok anlamı taşımaktadır.

Nauruca Nedir?

Nauru dili veya Nauruca isimli dil üzerinde, Nauru’nun resmi dili olan bir dil olarak bilinmektedir. Bu dilin dünya genelinde 6 binden fazla konuşanı bulunmaktadır. Mikronezya dili olarak bilinmekte olan bu dil ülkemizde de birçok kesim tarafından dikkat çekmiş durumdadır.

Nauruca Alfabesi

İlk Nauruca Alfabesi

İlk olarak üretilen Nauruca alfabesinde 17 adet harf kullanılmış durumdadır. Bunlar;

  • Beş ünlü: a, e, i, o, u
  • On iki ünsüz: b, d, g, j, k, m, n, p, q, r, t, w

Günümüzde Kullanılan Nauruca Alfabesi

  • Ünlü: a, ã, e, i, o, õ, u, u
  • Yarı ünlü: j
  • Ünsüz: b, c, d, f, g, h, j, k, l, m, n, ñ, p, q, r, s, t, w, y, z

Nau Nau Kelimesine Yapılan Ekşi Sözlük Yorumları

toplu taşıma araçlarında yolculuk ederken, araca sizden önce binmiş ve oturarak giden insanlardan yüzsüzce kalkmasını istediğiniz zaman almanız muhtemel cevap.

bende tam olarak (yazılı değil de sözlü olarak) kullananların, tam da “nau nau” derken ağzının kenarına paslı kürekle vurma isteği oluşturan anlamsız ikileme.

sosyal lüzumsuzların şakalar komiklikler yaptıklarını sandıkları yeni eğlenceleri.

yeni nesil bok gibi kalıp. nasıl gidiyor diyorsun nau nau. buluşalım mı diyorsun nau nau.

Faruk Çelikkol

Ankara'da dünyaya geldim. Yıllardır haber,blog sitelerinde editörlük yapmaktayım. Gncbilgi.com'un ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru bilgileri aktarmaya çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu