Saç BakımıÜrün Tanıtımı

Selfit Biotin Ne İse Yarar? Selfit Biotin Kullananlar Yorum

Selfit Biotin nedir?, ne ise yarıyor, kullananlar, kullanıcı yorumlari, kullananlarin yorumlar, Fiyati ne kadar gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Selfit Biotin; Vücutta enerji oluşumunda yer alan B vitamini çeşitlerinden biri olan; Biotin (biyotin), suda çözünebilen bir vitamindir. Biotin halk arasında saç vitamini biçiminde de bilinmektedir. Başta cilt, saç ve tırnak yapısı olmak suretiyle pek çok dokunun oluşumu esnasında yer alan. Biotin bedende değişik metabolizmaların işleyişi için gereksinim duyulan bir vitamindir. Biotin (B7 vitamini) bedende depolanmaz ve çoğu idrar aracılığıyla vücuttan atılmaktadır. Peki Biotin nedir?, ne ise yarıyor, kullananlar, kullanıcı yorumlari, kullananlarin yorumlar, Fiyati ne kadar gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Selfit Biotin Nedir? Kısa Bilgi

Selfit Biotin, içinde 100 tablet bulunan tatlandırıcı, renklendirici ve koruyucu içermeyen ve 1 tablette 2000 mg Biotin içeren takviye edici gıdadır. Ayrica Normal saçın, cildin korunmasına ve normal enerji oluşum metabolizmasına, normal makrobesin öğeleri metabolizmasına katkıda bulunur.

İçeriğinde :  Omega – 3 Hamsi, Uskumru, Sardalye balıklarından elde edilmiştir.

Selfit Biotin Nedir Kisa Bilgi
Selfit Biotin Nedir Kisa Bilgi

Selfit Biotin Ne İşe Yarar?

  • Normal saçın korunmasına destek olur;
  • Cildin korunmasına destek olur;
  •  Enerji oluşum metabolizmasına yardımcı olur;
  • Makrobesin unsurları metabolizmasına katkıda yer alır.

Biotin (B7 Vitamini) Nasıl Tüketilmelidir, Eksikliği Ne zaman Görülür?

Biotin, esansiyel bir B grubu vitaminidir. Bitkiler ve birtakım mikroorganizmalar yönünden sentezlendiği belirtilmektedir. Karaciğer, dalak, yumurta, birtakım sebzeler ve inek sütünde yer almaktadır.

Alkol bağımlılığı, epileptik ilaç tedavileri, ham yumurta beyazının çok kullanımında eksikliği görülmektedir. Yumurta sarısında Biotin yer alır ama beyazında avidin proteini vardır. Avidin, biyotine bağlantı kurarak emilimini engel olmaktadir.

Isı ile yumurtanın içeriğindeki proteinler bozulduğundan biyotin eksikliğine yol açmaz, ama ham tüketildiği takdirde biyotin eksikliği gözlemlenmektedir.

Biotin (B7 Vitamini) İçin Üst Alım Limiti Nedir?

Biotin (B7 vitamini) için yeterli alım (AI) (eksikliğe yol açmadığı gözlenen yahut hesaplanan alım miktarı) değerli 30 mcg’dır. Fazla alımında intoksikasyon ( Vücudun maddelerden zarar görmesi) etkileri raporlanmadığından bir üst alım limiti belirlenmemiştir.

Biotinin (B7 Vitamini) Saç ile İlişkisi Nedir?

Biotin, saç, tırnak ve cilt bünyesinde bol bulunan Keratin proteinin yapımında kullanılmaktadır. Bu sebeple de saç için Biotin her daim önemli olarak kabul edilmiştir.

Ciddi miktarlarda Biotin eksikliği sık görülmese dahi Biotin eksikliğine sahip şahıslarda sık sık saç dökülmesi ve ciltte pul pul al döküntü oluşumu gözlemlenmiştir.

Selfit Biotin Fiyati Ne Kadar?

Saçın, cildin korunmasına ve normal enerji oluşumuna destek olan; Ayrica Biotin içeren Selfit Biotin takviye edici gıdanın satış Fiyati 49.Tl dir. Tabiki bu fiyat zamanla farklılık göstermektedir.

Selfit Biotin Nasıl Kullanılmalıdır?

Bu Takviye edici gıdanın; sadece 11 yaş ve üzeri yetişkinler tarafından günde 1 tablet, yemeklerden sonra alınması tavsiye edilmektedir.

  • Kullanım için belirtilen yani tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayınız.
  • Uyarı : İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi yahut tedavi edilmesi hedefiyle kullanılmaz. Ayrica Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçmemektedir.

Selfit Biotin Kullananların Yorumları

Selfit Biotin Kullananlar tarafınca meydana getirilen Kullanıcı yorumları ticari ürünler için bir referans görevi yapmaktadır. Ayrica Bundan dolayı Selfit hakkında işe yarayıp yaramadığı hususunda değişik bir yorum yada şikayetiniz var ise yorum yaparak bu ürünü satın almak isteyen öteki tüketiciler ile paylaşarak katkı sağlayabilirsiniz.

Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu