Sosyal Medya

Snapchat Hesabı Nasıl Silinir 2024 – Linki ve Dondurma

Snapchat Hesabı Nasıl Silinir 2024- Linki ve Dondurma; Snapchat hesabını silmek isterseniz, bunu yapmak için hesap ayarlarınıza girmeniz gerekecektir. Hem Android hem de iOS kullanıcıları, kaldırmak istediğiniz kişinin profil resmine dokunarak bunu kolayca yapabilir. Şimdi Snapchat hesabı nasıl silinir sorusunun cevabını hep birlikte adım adım inceleyelim.

 • snapchat hesabı nasıl silinir
 • snapchat hesabı silme
 • snapchat sil
 • snapchat silme linki
 • snapchat hesap sil

Snapchat Hesabı Nasıl Silinir?

 • Ayarlar simgesine dokunun.
 • Hesap ayarları sayfasında bir Destek sekmesi bulacaksınız.
 • Destek sekmesinde “Yardım” adlı bir bölüm bulacaksınız.
 • Bu bağlantıya tıklayın ve istemleri izleyin.
 • İşlemi tamamlamak için kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz istenecektir.

Snapchat Hesabı Silme

Öncelikle Snapchat hesabı kalıcı olarak silmek için en az 60 gün beklemeniz gerekecek. Bu süre zarfında hesabın içeriğine ve verilerine erişemeyeceksiniz. Bu şekilde, hesabı gerçekten sildiğinizden emin olacaksınız.

Snapchat Hesabi Silme
Snapchat Hesabi Silme

Ancak, daha sonra verilerinizi kaybetmemek için multimedya dosyalarını hesabınızda tutmak isteyebilirsiniz. Snapchat sil işlemi gerçekleştikten sonra veya Snapchat hesabınızı sildiğinizde, arkadaşlarınızın hikayelerine erişiminizi de kaybedersiniz.

Bu bazı insanlar için bir sorun olmaktadır. Bu şekilde, bir snap yanlışlıkla silinirse alıcı onaylayana kadar görünmez. Ayrıca insanlarla konum paylaşma ve konumlarını isteme avantajını da Snapchat sil işlemi gerçekleştikten sonra kaybedersiniz.

Snapchat Hesabınıza Yeniden Erişmek

Snapchat hesabınıza yeniden erişmek istiyorsanız, 30 gün içinde yeniden hesabı etkinleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için

 • Snapchat giriş yapın ve kullanıcı adınızı + şifrenizi girin.
 • Ardından, bir onay e-postası bekleyin.
 • Bu işlem birkaç saat sürebilir, bu nedenle hesabınızı silmeden önce bilgileri not almanız en gerekmektedir.
 • İsterseniz eskisini değil de yeni bir Snapchat hesabı da oluşturabilirsiniz.

Ancak, daha önce sahip olduğunuz kullanıcı adını kullanamayacaksınız. Eski Snapchat hesabınızı kullanmaya devam etmek istiyorsanız, arkadaşlarınızı manuel olarak geri eklemeniz gerekecektir. Snapchat verilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Aksi takdirde uygulama tüm içeriğinizi ve verilerinizi siler ve bunlara erişemezsiniz. Snapchat hesabınızı silmeden önce tüm anlık görüntülerinizi de indirebilirsiniz.

Telefondan Snapchat Hesap Silme

Snapchat kullanıcısıysanız ve hesabınızı silmek istiyorsanız, önce e-posta adresinizi doğrulamanız gerekir. Bunu hem iOS hem de Android cihazlarda yapabilirsiniz, ancak iOS sürümü hepsini bir kerede indirecektir. Bunu yaptıktan sonra hesabınızı güvenle silebilirsiniz.

Snapchat Nedir?

Snapchat bir resim ve video mesajlaşma uygulamasıdır. 2011 yılında piyasaya sürüldü ve 300 milyondan fazla kullanıcısı vardır. Bazı tahminlere göre bu uygulama ile dünya nüfusunun sosyal medya kullanıcılarının %75’ine ulaşabilirsiniz.

Arkadaşlarınızla bağlantı kurmanın harika bir yolu olsa da, gizliliğinizi ve güvenliğinizi de tehdit eder. Örneğin Snapchat, kayıtlı fotoğraflarınıza, konum verilerinize ve iletişim bilgilerinize erişebilen SnapLion adlı dahili bir uygulamaya sahiptir. İşte bu yüzden yüzde yüz güvenlik istiyorsanız Snapchat hesabı nasıl silinir sorusunu cevaplayan makalemizdeki yönergeleri takip edebilirsiniz.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu