Faydalı BilgilerPara Kazanma

Sözleşmeli Er Maaşı 2022 (Batı, Doğu, Suriye)

Sözleşmeli Er Batı, Doğu, Suriye 2022 maaşı; Sözleşmeli Er 3 Yıl Sonunda Tazminat 2022, hakkında araştırma yaparak sizlere en net ve doğru bilgiyi bu yazımızda aktaracağız. Ayrıca Sözleşmeli Er olmak isteyen kişiler için, hem başvuru şartlarını hem de 2022 yılında gelen zamla birlikte maaşın ne kadar olduğunu aktarmaya çalışacağız.

Sözleşmeli er, Halk arasında paralı asker olarak bilinmektedir. Sözleşmeli er ve erbaşlar, vatani görev yapmakla yükümlü erbaş ve erlerin yapmış oldukları görevleri yerine getirmek için belirli bir ücret karşılığı Türk Silahlı Kuvvetleri yaptığı görevdir.

Sözleşmeli Er Maaşı 2022

Sözleşmeli Erbaş ve Erler, ilk ve temel eğitime katıldıkları tarihten itibaren maaş alırlar. Başka bir deyişle, aslında çalışmaya başlamadan önce maaş alır. Sözleşmeli erler için yıllık maaş artışları 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na göre yapılmaktadır.

Sozlesmeli Er Maasi
Sozlesmeli Er Maasi

2022 yılı Temmuz ayı sözleşmeli erlerin maaşlarına %30 zam yapıldı. 2022 Sözleşmeli erlerin maaşı kıdeme ve hizmet alanına göre değişmektedir. Ayrıca Batı, Doğu ve Suriye’de görev yapan sözleşmeleri erlerin maaşlarında farklılık vardır.

  • 2022 Sözleşmeli erlerin maaşı en az 7.700 TL. En fazla ise 15.000 TL olduğu bilinmektedir. Ayrıca Suriye ve kuzey Irak gibi bölgelerde çalışan sözleşmeli erlerin maaşları daha yüksek olmaktadır.

Jandarma Sözleşmeli Er Başvuru 2022 ve Şartları Nelerdir?

Ülkemizdeki ekonomik şartları göz önüne aldığımız zaman maaş ve çalışma koşulları ile en çok tercih edilen mesleklerden biri olmuştur. Özellikle kamuda çalışmak isteyenler tarafından en çok tercih edilen mesleklerin başında gelmektedir. Hal böyle oluncada sözleşmeli er başvuru detayları ve şartları merak edilmektedir. Buyurun bakalım;

Sozlesmeli Er
Sozlesmeli Er
  • İlk olarak Sözleşmeli Er Başvurusu 2022 için; https://personeltemin.msb.gov.tr adresine devlet kapısı e-devlet ile giriş yaparak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Jandarma Sözleşmeli Er Başvuru Şartları Nelerdir?

Sözleşmeli er olmak isteyen kişilerin aşağıdaki şartları eksiksiz yerine getirmesi gerekmektedir.

  • İlk olarak; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalı ve en az ilkokul mezunu olmalıdır.
  • Herhangi bir suçtan dolayı ertelenmiş cezası ya da ağır suçlardan hüküm giyme geçmişi bulunmamış olması,
  • Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,
  • Yapılacak olan spor ve mülakatlarda başarılı olmak,
  • Askeri geçmişinde sözleşmeli er görevinden daha üst bir rütbede görev almamış olmak şartlarıdır.

Sözleşmeli Er Eğitim Maaşı 2022

Eğitimde olan sözleşmeli erlerin maaşı 2022 yılında ortalama 5.000 TL’dir. Hesaplama yöntemi ise eğitim sırasında ham maaşın 2/3’ünü verilmektedir.

Batı Sözleşmeli Er Maaşı 2022

2022 yılı itibari ile sözleşmeli erlerin net maaşları görev yaptıkları bölge ve birliğe göre 7.700 TL ile 15.000 TL arasında değişmektedir. Maaş farkı çalıştığı birliğe göre değişir. Terör bölgesinde çalışanlar daha fazla maaş almaktadır.

Sözleşmeli erlerin yıllık maaş artışları 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na göre yapılmaktadır.

Doğu Sözleşmeli Er Maaşı 2022

2022 yılı Sözleşmeli erlerin başlangıç ​​maaşı 7.700 TL iken bu ücret 15.000 TL‘ye kadar çıkabilmektedir. Doğuda çalışan sözleşmeli er veya erbaşların maaşı doğu tazminatı, komando tazminatı ve aile yardımı olarak fark etmektedir. Sözleşmeli erlerin doğuda görev yaptığı şehir ve görev yaptığı birliğe göre maaşında farklılık göstermektedir.

Sözleşmeli Er Görev Tazminatları

Sözleşmeli askerler için Doğu tazminatı, komando tazminatı, Suriye tazminatı ve aile yardımı gibi çeşitli tazminat biçimleri akla gelmektedir. Buyurun tazminatlar ne kadarmış? Bakalım;

Komando Tazminatı500 TL
Suriye Tazminatı8.000 TL
Dalgıç/Kurbağa adam Tazminatı1.000 TL
Doğu Tazminatı3.000 TL
Aile Yardımı520 TL

Sözleşmeli Er Tazminat Tablosu 2022

Tazminat almaya hak kazanan sözleşmeli erbaş veya erler için tazminat ve hesaplanacak ödenek aşağıdaki rakamlara göre belirlenir. Aşağıda hizmet yılları ve hizmet yılına göre Tazminat Tablosu verilmiştir.

1. Hizmet yılı için %8,37
2. Hizmet yılı için %16,75
3. Hizmet yılı için %33,38
4. Hizmet yılı için %41,62
5. Hizmet yılı için %49,87
6. Hizmet yılı için %58,12
7. Hizmet yılı için ve daha fazlası %82,85
Sözleşmeli Er Tazminat Tablosu
5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu