Faydalı BilgilerTelefon

Telefon Rehberini Gmaile Yedekleme Nasıl Yapılır?

Telefon Rehberini Bilgisayara Aktarma, Telefon Rehberi Yedekleme İçe Aktarma/ Dışa Aktarma

Telefon Rehberini Gmaile Yedekleme; Bildiğiniz üzere telefonunuzun işletim sistemi iOS ise iCloud üzerinden telefon rehberinizi kısa sürede senkronize edebiliyordunuz. Artık Android işletim sistemine sahip tüm akıllı cep telefonların rehberleri de Gmaile hesabınızla oldukça güvende.

Hem de telefonunuzun rehberini yedeklemek daha kolay bir şekilde yapılmakta. Cep telefonunuzda bulanan rehberinizdeki numaralar yalnızca cep telefonunuzda değil artık e-posta yani Gmail adresinizde de depolanmakta.

Telefon Rehberini Gmaile Yedekleme Nasıl Yapılır?

Cep Telefonu rehberi yedekleme tüm cihazlarda kullanabileceğiniz bir işlemdir. Android Telefon rehberi yedekleme nasıl yapılır yazımızın devamında yer almaktadır.

Telefon Rehberi Yedekleme İçe Aktarma/ Dışa Aktarma

Android kişi rehberini dışa aktar işlemini uygulayarak rehberinizi yedeklemek mümkündür. Bu belirtilen işlemi gerçekleşe bilmesi için. İlk olarak rehberinizde Ayarlar, Kişiler, Kişileri Dışa Aktar/ İçe Aktar seçeneklerini sırayla takip edin.

Yukarıda belirtilen bu menüler kullandığınız cep telefonunuzun marka ve modeline göre farklılık gösterse de; Dışa Aktar/ İçe Aktar uygulamaları her akıllı cep telefonunda yer almaktadır.

Telefon Rehberi Yedekleme Ice Aktar Disa Aktar
Telefon Rehberi Yedekleme Ice Aktar Disa Aktar

Yukarıdaki belirtilen işlemlerin ardından Kişileri İçe Aktar/ Dışa Aktar opsiyonuna tıklayın ve önünüze gelen seçenekleri inceleyin. Çoğunlukla ilk opsiyon olan Android cihazınızın Hafızasından Dışa Aktar opsiyonuna dokunun.

Bu belirtilen işlem ile Sim Kart haricindeki rehberde bulunan kişiler. Haricinde cihazın hafızasında aktarmak istediğiniz kişiler dışa aktarılır.

Telefon Rehberini Bilgisayara Aktarma

Dışa aktarma opsiyonu ile aktarılan rehberinizi dışa aktarmayı seçtiğinizde ise dışa transfer dosyasının Vcf uzantılı bir dosya olması gerekmektedir.

Belirtilen Vcf uzantılı dosya telefonunuza kaydedildiği zaman rehberin dosyasını Cihaz belleğinden bularak USB kablo ile bilgisayarınıza aktarma işlemini yapabilirsiniz.

Telefon Rehberini Gmaile Yedekleme

Cep telefonu Gmail rehber yedekleme çok daha kolay. Akili cep telefonların veya tabletleri ilk alındığında Gmail(1) hesabınızın akıllı cep telefonuna senkronize olabilmesi için rehberi Gmail hesabınıza ayarlamalar adımında telefonunuza giriş yapılması gereklidir.

Telefon Rehberini Gmaile Yedekleme
Telefon Rehberini Gmaile Yedekleme

Ayrica belirtilen işlem ardından hesap bilgilerinizi girmeye başlayabilirsiniz. Bilgileriniz kendi otomatik olarak senkronize olacaktır..

  1. Ayarlar seçeneğinden “Hesaplar” seçeneği ;
  2. Açılan seçenekten “Google” kısmını ;
  3. Senkronizasyon Ayarları” seçeneğinden Google hesabına yedeklemek istenilen veri türü ;
  4. Daha sonra Şimdi Senkronize Et seçeneği;
5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu