Faydalı Bilgiler

Vizyon Ne Demek Kısaca? Vizyonsuz Ne Demek TDK

Vizyon Nedir? Ne Anlama Gelir? Vizyonsuz Ne Demek?, Vizyonsuzluk Nedir.

 Vizyon Ne Demek Kısaca? Vizyonsuz Ne Demek TDK, Bundan önceki yazılarımızda sitemizin Faydalı Bilgiler kategorisinde Nedir, Ne İşe Yarar, Ne Demek gibi hakkında en çok merak soruların cevaplarını sitemizde paylaşmıştık. Bu yazımızda ise; Vizyon Ne Demek kısaca, Vizyonsuz köpek ne demek, Vizyonsuz insan Ne Demek, Vizyon sahibi ne demek, Vizyonsuz Ne Demek TDK ;  bundan bahsedeceğiz.

Dilimize İngilizce dilinden geçiş yapan vizyon sözcüğü; günlük hayatta ve bazı kurumlarda sık sık kullanılan sözcüklerden biridir. Söz konusu vizyon kelimesinin anlamı birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Vizyon sözcüğünün anlamını bilmeyen kişilerin sayısı oldukça fazladır ve bu kişiler internetten vizyon nedir, vizyon ne demek, vizyon ne anlama gelir gibi soruların cevaplarını araştırıyor.

Bununla birlikte pek çok kişinin merak ettiği sorulara baktığımızda TDK’ye göre vizyon sahibi olmak ne demek, vizyonsuz olmak ne de anlama gelir gibi soruların da araştırıldığını görmekteyiz. Günlük yaşamda bazı zamanlarda duyulan denk geldiğimiz vizyon sahibi olmak ve vizyonsuz olmak sözcükleri, genellikle kurum ve iş yerlerinde tanıtım yazıları için kullanılmaktadır. Bundan dolayı da vizyon ne demek ve vizyon ne anlama gelir sözcükleri internetten araştırılıyor.

Vizyon Ne Demek Kısaca?

Vizyon Nedir Ne Anlama Gelir
Vizyon Nedir Ne Anlama Gelir

İngilizce ‘den dilimize geçmiş bir sözcüktür ve orijinal anlamı Visio’n olarak bilinmektedir. Vizyon sözcüğünün anlamı “görünüm veya  görüntü” olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra vizyon sözcüğü, önsezi, ileri görüş, imgelem ve hayal gibi manalara da gelmektedir. Fakat Türkçe ‘de vizyon sözcüğü genel olarak önsezi ve ileri görüş manalarında kullanılmaktadır.

Vizyon Ne Demek TDK?

Vizyon, herhangi bir kimsenin veya kurumun, elinde bulunan son derece önemli özelliktir. Bir kurumun veya şahsın, geleceğe dair hedeflerinin ne olduğunu ifade eden vizyon, aynı zamanda kişinin ya da kurumun bu hedeflere giderken belirlediği rota anlamına da gelir. Vizyon kelimesinin TDK anlamı nedir sorusuna verilecek en net cevap ise, bir kurum ya da şahsın gelecekteki hedefine ulaşmak amacıyla izlediği yol şeklindedir.

Vizyonsuz Ne Demek?

Vizyonsuzluk Ne Demek?, Öngörüsü olmayan, olayları, kişileri ve karakterleri yorumlama kabiliyeti fazla gelişmemiş yeteneksiz , anlayışlı olma ve empati kurabilme özelliği olmayan kişi anlamına gelmektedir. Ayrica yeni çağa ayak uyduramayan kişilerde vizyonsuz denmektedir.

Peki, Vizyonsuzluk Nedir?

  • Yapılan yenilikleri anlamayan ve bunlarla dalga geçen kişiler,
  • Gelişim ve değişimi reddeden kişiler,
  • Öngörüsü düşük kişiler,
  • Kişileri ve karakterleri yorumlama kabiliyeti fazla gelişmemiş kişiler,
  • Sabit fikirli, kendisini geliştirmemiş kişiler,
  • Anlayışlı olma ve empati kurabilme özelliği olmayan kişiler, Vizyonsuz kişilerdir.
Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu