Telefon

Telefonum Yavaşladı Ne Yapmam Lazım? Telefonun Hızı Nasıl Artırılır?

Telefonun Hızı Nasıl Artırılır? (Android  İOS)

Telefonum Yavaşladı Ne Yapmam Lazım? Telefonun Hızı Nasıl Artırılır?;  Telefonlar kullanılmaya başlandıktan bir süre sonra yavaşlama gösterebilmektedir.  Telefonu başlıca yavaşlama başlıca sebepleri; Telefonunuza yüklenen zararlı yazılımlar çok fazla depolama kullanılması, telefonun artık model olarak eskimesi neden olmaktadir.

Telefonum Yavaşladı Ne Yapmam Lazım?

Telefonum Yavaşladı Ne Yapmam Lazım?; Telefondan bir uygulamayı kullanıp direkt kapatmadan geri ana sayfaya döndüğünüz zaman; önceden açmış olduğunuz uygulama ve uygulamalar arka planda çalışmaya ve güç tüketmeye devam etmektedir. Bu durumda telefonun yavaşlamasına sebep olur. Bunun önüne geçmek için telefondan sekmeler yerine tıklayıp arka planda çalışmaya devam eden uygulamaların kapatılması telefonunuzun hızlanması konusunda etkili olacaktır. 

Telefonun Hızı Nasıl Artırılır? (Android  İOS)

Yeni Nesil Akıllı Cep telefonlarında; yani Android kullanan telefonlarda otomatik bir şekilde yüklü olan yazılım sayesinde. Android Apple Telefon Hızlandırma hızlandırabilirsiniz. Bunun için yapılması gereken uygulamaya girilip optimize butonuna tıklanmasıdır. Android telefon hızlandırma taranarak arka planda; Kullanılan gereksiz olarak çalışmakta olan uygulamalar kapatılarak. Gerekli performans optimizasyonu, güvenlik optimizasyonu, pil performans optimizasyonu ve cihaz yönetimi optimizasyonu yapılarak. Telefonunuzun daha hızlı bir şekilde çalışması sağlar.  

Telefonum Yavasladi Ne Yapmam Lazim
Telefonum Yavasladi Ne Yapmam Lazim

Ayrıca aynı uygulamada bulunan temizlik seçeneği ile kullanılmayan bellek ve ön bellekler ayrılarak kullanılmayan videolar, gereksiz fotoğraflar, kullanılmayan müzikler, kullanılmayan uygulamalar ve yükleme paketlerini görerek buralardan kapsamlı temizlik yapabilir ve telefonunuzu hızlandırabilirsiniz. 

Telefonum Yavaşladı Ne Yapmalıyım Sebepleri İphone Android

Genel olarak telefonu yavaşlatan genel etken, telefona zararlı yazılım yüklemiş  olabilirsiniz. Bunu engellemek için en başta resmi olmayan sitelerden yükleme yapılmaması gereklidir. Eğer yapılmış ve telefonda yavaşlama görülmüşse telefonunuza virüs taraması yaparak bu uygulamalar bulunmalı ve telefon hızlanması için silinmelidir. Sadece uygulamanın silinmesi yeterli değil. Yani Kapsamlı bir tarama yaparak cihaza girmiş olan virüs bulup ve temizler.

En İyi Telefon Temizleme Programı 2022

Akıllı Telefonunuz hangi işletim sistemine Kullanılıyorsanız eğer. İşletim sistemini destekleyen ve resmi yerlerinden telefon hızlandırma uygulamaları indirerek kullanıldığı zaman telefonunuzu hızlandırmak mümkündür. Tüm bu işlemleri tek tek yapmak yerine bu uygulamalar sizin için hepsini bir arada yaparak ve sonuçları göstererek telefonunuzu hızlandıracaktır.

Yalnız bu durumda resmi siteler olmasına yine dikkat edilmelidir. Yani Lisansı olmayan bedava gibi söylemlerle telefonunuzu hızlandıracağı garantisini veren uygulamalar kullanıldığı zaman, telefonunuza virüs bulaştırılmasına yavaşlamasına sebep olmaktadir.

Clean Master (Android gereksiz dosya temizleme)

Android cihazlarda performans arttırma  ilk akla gelen uygulamalardan biri olan. Clean Master ile Android gereksiz dosya temizlemektedir. Telefonun RAM’ını rahatlatabilir ve eski uygulama verilerini temizleyebilir. Ayrıca istemediğiniz uygulamaları, telefonda kullandıkları dosyalarla birlikte silebilirsiniz.

App Cache Cleaner (Android artık dosya temizleme)

Adından anlaşıldığı gibi bir Android artık dosya temizleme uygulaması olan App Cache Cleaner, gerçekten görevini çok başarılı yapan uygulamalardan biri. Arayüz konusunda kimi kullanıcıların beğenmediği uygulama. Android telefonların performansını arttırabilmek için denenmesi gereken uygulamalar arasında olabilir.

Zaten siz farkında olmasanız bile, tüm bu task killer uygulamasından beklediklerinizi Android işletim sistemi zaten arka planda yapmaktadır. Bırakın milyonlarca insanın kullandığı Android işletim sistemi ve yüzlerce lira vererek aldığınız cep telefonunuz bu işi kendisi yapsın.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu