Akıllı Telefon Hızlandırma – Telefon Yavaşlama Sebebleri

Akıllı Telefon Hızlandırma – Telefon Yavaşlama SebebleriAkıllı Telefon Hızlandırma – Telefon Yavaşlama Sebebleri

Akıllı Telefon Hızlandırma – Telefon Yavaşlama Sebebleri nelerdir,Telefon hizlandirma uygulaması,Telefon Hızlandırma uygulamaları Nelerdir.

Akıllı Telefon Hızlandırma

Telefonlar kullanılmaya başlandıktan bir süre sonra yavaşlama gösterebilmektedir. Bunun başlıca sebepleri, telefonunuza yüklediğiniz zararlı yazılımlar, çok fazla depolama kullanılması ve telefonun artık model olarak eskimesi olabilir. Telefon yavaşladığı zaman yapılabilecek birkaç yöntem mevcuttur. 

Arka Planda Çalışan Çok Fazla Uygulama Olmamasına Dikkat Edin 

Telefondan bir uygulamayı kullanıp direkt kapatmadan geri ana sayfaya döndüğünüz zaman, önceden açmış olduğunuz uygulama ve uygulamalar arka planda çalışmaya ve güç tüketmeye devam ederler. Bu durumda telefonun yavaşlamasına sebep olur. Bunun önüne geçmek için telefondan sekmeler yerine tıklayıp arka planda çalışmaya devam eden uygulamaların kapatılması telefonunuzun hızlanması konusunda etkili olacaktır. 

Akıllı Telefonlarda Telefon Yöneticisi Özelliği 

Yeni Nesil Akıllı Cep telefonlarında, Genelde Android kullanan akıllı telefonlarda otomatik bir şekilde yüklü olan yazılım sayesinde de telefonunuzu hızlandırabilirsiniz. Bunun için yapılması gereken uygulamaya girilip optimize butonuna tıklanmasıdır. Akıllı telefon taranarak arka planda Kullanmadıgınız gereksiz olarak çalışmakta olan uygulamalar kapatılarak gerekli performans optimizasyonu, güvenlik optimizasyonu, pil performans optimazasyonu ve cihaz yönetimi optimizasyonu yapılarak telefonunuzun daha hızlı bir şekilde çalışması sağlanır.  

Ayrıca aynı uygulamada bulunan temizlik seçeneği ile kullanılmayan bellek ve ön bellekler ayrılarak kullanılmayan videolar, gereksiz fotoğraflar, kullanılmayan müzikler, kullanılmayan uygulamalar ve yükleme paketlerini görerek buralardan kapsamlı temizlik yapabilir ve telefonunuzu hızlandırabilirsiniz. 

Akıllı Telefona Virüs Taraması 

Genel olarak telefonu yavaşlatan etken, telefona zararlı yazılım yüklenmiş olmasıdır. Bunu engellemek için en başta resmi olmayan sitelerden yükleme yapılmaması gereklidir. Eğer yapılmış ve telefonda yavaşlama görülmüşse telefonunuza virüs taraması yaparak bu uygulamalar bulunmalı ve silinmelidir. Sadece uygulamanın silinmesi yeterli değildir. Kapsamlı bir tarama yaparak cihaza sızmış olan virüs bulunmalı ve silinmelidir. 

Telefon Hızlandırma Uygulamaları  

Akıllı Telefonunuz hangi işletim sistemine Kullanıyor ise o işletim sistemini destekleyen Kendi resmi yerlerinden telefon hızlandırma uygulamaları indirerek ve çalıştırıp kullanarak telefonunuzu hızlandırabilirsiniz. Tüm bu işlemleri tek tek yapmak yerine bu uygulamalar sizin için hepsini bir arada yaparak ve sonuçları göstererek telefonunuzu hızlandıracaktır. Yalnız bu durumda resmi siteler olmasına yine dikkat edilmelidir. Lisansı olmayan bedava gibi söylemlerle telefonunuzu hızlandıracağı garantisini veren uygulamalarda, telefonunuza virüs bulaştırıp yavaşlamasına sebep olabilir. 

Clean Master

Android cihazlarda performans arttırma denilince ilk akla gelen uygulamalardan olan Clean Master ile cihazınızın RAM’ini temizleyebilir, eski uygulama verilerini temizleyebilir, istemediğiniz uygulamaları, telefonda kullandıkları dosyalarla birlikte silebilirsiniz

App Cache Cleaner

Adından anlaşıldığı gibi bir önbellek temizleme uygulaması olan App Cache Cleaner, gerçekten görevini çok başarılı yapan uygulamalardan biri. Arayüz konusunda kimi kullanıcıların beğenmediği uygulama, Android telefonların performansını arttırmabilmek için denenmesi gereken uygulamalar arasında gösterilebilir.

14 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir