Telefon

İphone Ana Ekrandan Silinen Uygulamaları Geri Getirme (iOS)

iPhone ana ekrandan gizlenen uygulamaları geri getirme

İphone Ana Ekrandan Silinen Uygulamaları Geri Getirme; iPhone, İos işletim sistemli telefonlarda bulunan Uygulama; Arşivi özelliği ile telefonunuza yüklediğiniz uygulamaları kolayca düzene sokabilir ve silinen uygulamaları tekrar geri getirebilirsiniz. iPhone İos işletim sistemi telefonların; ana ekranındaki uygulamalar silindiğinde o uygulamaya ait veriler de kaybolacaktır. Ancak iOS/İphone ana ekrandan silinen uygulamaları geri yüklemek de mümkündür. Bu uygulamaya ait bilgiler tamamen silinmemektedir.

iPhone ‘da bir uygulamayı silerken, “-” düğmesine dokunup silme işlemini onaylarsanız, o uygulama ve verileri anlık olarak silinmektedir. Fakat sonsuza kadar kaybolmaz. Silinen veya aktif olarak telefonunuzda yer alan tüm uygulamalarınızın App Store’da kayıtlı olduğu unutulmamalıdır.. En son silinen uygulamaları her zaman iPhone ‘da geri yükleyebilirsiniz.

İphone Ana Ekrandan Silinen Uygulamaları Geri Getirme

iPhone’unuza bir uygulama yüklediğinizde, o uygulama ana ekranda sonunda bir simgeyle gösterilmektedir. Telefonda çok sayıda uygulama bulunan kişiler ekranı temizlemek için bazı uygulamaları siler. Ana ekrandaki uygulamalar silinirse bu uygulamanın verileri de kaybolacaktır. Ancak, silinen uygulamaları İphone/iOS ana ekranından silinen uygulamaları tekrar getirmek mümkündür. Bu uygulamanın verileri tamamen silinmeyecektir.

iPhone ana ekrandan gizlenen
iPhone ana ekrandan gizlenen

İphone Ana Ekrandan Silinen Uygulamaları Geri Getirme Yöntemi;

  • App Store açılarak oradan profil  Iphone Ana Ekrandan Silinen Uygulamalarpaneline girilerek “Satın Alınanlar” sekmesi tıklanır.
  • Satın Alınanlar kısmında telefonunuza yüklü tüm uygulamaları kolayca görebilirsiniz.
  • Silinen uygulamalar da bu bölümde görünecektir.
  • Silinen uygulamaların yanında bir Silinen uygulamalarbulut simgesi yer alacaktır.
  • Bu bulut ifadesini tıklayarak son zamanlarda silinen uygulamaları kolayca ana ekranınıza getirebilirsiniz.

İphone Ana Ekrandan Silinen Uygulamalarda iTunes İşe Yarar mı?

Daha önce sildiğiniz bir iPhone uygulamasına artık ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, yapmanız gereken tek şey App Store’a gitmek. iTunes kullanarak silinen iPhone uygulamalarını geri yükleyemezsiniz. Silinen uygulamanın adını hatırlamadığınızda yukarıda bahsettiğimiz İphone Silinen Uygulamaları Geri Getirme yöntemi çok kullanışlıdır.

İphone Uygulama Arşivi

iPhone telefonların uygulama arşivleme özelliği ile daha düzenli bir ekran görüntüsü elde etmek mümkün. Favori uygulamalarınızı ana ekranda tutarak diğer uygulamaları uygulama arşivine taşıyabilirsiniz. Bu özellik, ana ekrandan kaldırmak istediğiniz ancak silmeyi düşünmediğiniz uygulamaları kaldırmanıza olanak tanır. Arşive taşınan uygulamalar her zaman kullanılabilir durumdadır.

Bu özelliği kullanmak için aşağıda yer alan adımlar takip edilmelidir.

  • Telefonunuzdan aldırmak istediğiniz uygulamaya dokunun.
  • Uygulamayı Sil’i tıklayın.
  • Görünen onay ekranında, “Uygulamayı Arşive Taşı” seçeneğine dokunun.

İphone Uygulama Arşivi Düzenleme

iPhone telefonlarda IOS 14 güncellemesi ile gelen uygulama arşivleme özelliği, kullanıcılar için en önemli özelliklerden biri haline geldi. Apple, bu özelliği ile kullanıcılara uygulamaları düzenlemek ve depolamak için kullanışlı bir özellik sunuyor. Birçok kullanıcı oldukça memnun. Ana ekrandan uygulama arşivine ulaşmak ve oradan gerekli ayarlamaları yapmak mümkün hale geldi. Uygulama arşivinden uygulama arama, uygulama silme, uygulamaları arşive taşıma gibi birçok fonksiyon sunmaktadır.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu