Gündem

B12 Dodex İğne Nedir, Kullananlar, Dodex B12 Ampul Fiyat

B12 Dodex İğne Nedir?, Dodex B12 Ampul Fiyat , B12 vitamini eksikliği olan hastalarda kullanılır. B12 eksikliğini gidermek için doktorun önerdiği dozda alınmalıdır. B12 vitamini insan sağlığı için gerekli vitaminlerden biridir. Bağışıklık sistemini ve sinir sistemini etkileyen B12, insan vücudunda üretilir.

B12 Dodex İğne kullanımı doktor tarafından belirlenir. Bunun için doktorunuzun size bazı kan testleri yapması gerekecek ve bu testler sonucunda B12 eksikliğiniz olup olmadığını belirleyecek ve Dodex kullanmaya başlayacaktır. Dodex iğnesi bazen anemi ve anemi tedavisinde kullanılmaktadır.

B12 Dodex İğne Nedir?

Dodex iğnesi, doktorların klinikte sıklıkla reçete ettiği bir B12 iğnesidir. Özellikle B12’nin çok düşük olduğu durumlarda veya B12 emilimini etkileyen ek bir tıbbi durumunuz varsa, B12 enjeksiyonlarına sıklıkla ihtiyaç duyulabilir. B12 Dodex ampül kullananlar bu iğneyi doktor gözetiminde ve yönlendirdiği şekilde kullanmalıdır.

Dodex Ampul Ne İse Yarar?

B12 Eksikliği, kişilerde kansızlık, unutkanlık gibi sıkıntıları olan hastaların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Dodex ‘in aktif maddesi siyanokobalimdir.

dodex
dodex

B12 vitamini eksikliği için uygulanan Dodex İğne, sadece ihtiyaç kullanılmalıdır. Belirli bir sıra ile kullanılması gereken bir iğnedir. B12 eksikliğini gidermek için kullanılan bu iğne, insan vücudunun ihtiyaç duyduğu B12 eksikliğini gidermek için kullanılmaktadır.

B12 Dodex Faydaları Nelerdir?

  • Saç dökülmesini önler
  • Tırnak kırılmasını önler ve tırnak sağlığına faydalıdır.
  • Unutkanlık ve uyuşukluk gibi psikolojik sorunlara iyi gelir.
  • B12 eksikliğinden kaynaklanan kansızlığa iyi gelir,

Dodex B12 Ampul Fiyat 2022

Deva Holding A.Ş.tarafından satışa sunulan ve normal reçeteli olarak satılan DODEX 1 ml 1000 mcg 5 ampül 2022 yılı fiyatı 25.89 TL dir.

Dodex Ampul İçilir Mi?

Dodex asla içilmemelidir. Sadece kas içine enjekte edilir. Ağızdan alınan Dodex Ampul etkisi yoktur. Hiçbir durumda damar içine enjekte edilmemeli, sadece kas bölgelerinin olduğu yere enjekte edilmelidir.

B12 Dodex İğnesi Nasıl Kullanılır?

B12 Dodex Igne Nedir
B12 Dodex Igne Nedir

B12 Dodex iğne kullananlar mutlaka doktor gözetiminde bu iğneyi kullanmalıdır. Ve enjeksiyon da bir doktor veya hemşire tarafından yapılmalıdır. B12 Dodex enjeksiyonu birçok vitamin gibi kas içi bir enjeksiyondur. Bu işlem için en uygun kaslar kalça bölgesindeki kaslardır. İğne kas içine bir defada enjekte edilmeli, ardından içeriğin emilimini kolaylaştırmak için iğne bölgesi hafifçe çalkalanmalıdır. B12 Dodex iğne kullananlar, iğnenin genellikle zarar vermediğini veya yakmadığını söylemektedir.

Dodex Ampul Kaç Günde Bir Kullanılır?

B12 enjeksiyonunun süresi tedaviye bağlı olarak değişir. Kas içi dozların olağan sıklığı her 7 ila 10 günde bir olup, ardından çeşitli aralıklarla, süresi doktorunuz tarafından belirlenecek olan idame dozları gelir.

Dodex Ampul Yan Etkileri

B12 enjeksiyonunun genel bir yan etkisi yoktur. B12 iğnesi zaten bir ilaç değil, bir vitamin takviyesi olarak bilinmektedir. Bu nedenle iğneden önce korkmanıza veya tereddüt etmenize gerek yoktur. B12 eksikliği ciddi bir eksikliktir ve eksikliği vücutta birçok soruna yol açabilir. Bu nedenle doktorunuzun tavsiyesine uyarak iğnelere ara verilmeden devam edilmelidir.

Dodex Mi Neurogrivozim Mi?

Her ikisi de aslında B12 ampulleridir, ancak dozajları farklıdır. Dozu ayarlamak tamamen doktorun inisiyatifindedir.

Dodex Her Gün Yapılır Mı?

Akut sinir ağrısının tedavisinde günde 500-1000 mcg B2 vitamini kas içinden verilir. Akut sinir iltihabı ve ağrısının tedavisine 10 gün devam edilmesi önerilmektedir.

B12 Dodex İğne Kullananlar

Ben de bu iğneyi 2 yıl önce kullanmıştım günde bir kez 5 gün kullandım. Sonra haftada bir oldu, çabuk iyileştim, doktor ayda bir verdi. Eskiden tekrar ederdi, tekrar iğneye başladım, 5 gün geçti, haftalık oldu, şimdi aylık oldu, ilk ayda vuruldum, bu ay kontrol var.

Çok fazla yorgunluk ve uykusuzluk çekiyordum. Doktora gittim ve test yaptırdım. B12 değerlerim en sondaydı. Doktorum bana DODEX verdi. Ben de haftada bir kullanmaya başladım. Bir süre sonra iyileştim ve rahatsızlığımdan kurtuldum.

Bu yazımızda sizlere B12 Dodex İğne, Dodex B12 Ampul fiyatı ve kullananların yorumlarından bahsettik. Dodex İğne ile ilgili herhangi bir yorumunuz varsa, bunları yorum bölümünde yayınlayabilirsiniz.

5/5 - (2 votes)

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu