Faydalı Bilgiler

Banka Hesabı Olmayan Birine Para Gönderme 2024

Banka Hesabı Olmayan Birine Nasıl Para Gönderebilirim

Günlük işlemlerimizde Para gönderme işlemleri oldukça fazla kullanılmaktadır. Para transferi yapmak için çok merak edilen sorulardan biri olan. Banka Hesabı Olmayan Birine Para Gönderme, Banka Hesabı Olmayan Birine Nasıl Para Gönderebilirim sorusu sorulmaktadır.

Bu belirtilen hesabi olmayan birine para gönderme işlemi ile ilgili daha net, daha ayrıntılı ve kesin bilgiyi bu yazıyı okuyan kullanıcılarımıza vermekteyiz.

Banka Hesabı Olmayan Birine Nasıl Para Gönderebilirim?

Herhangi bir Bankada hesabı olmayan bir kişiye para göndermenin 4 adet kolay yolu vardır. Bunlar aşağıda yer almaktadır.

  1. PTT Havale Yöntemi İle Para Gönderme;
  2. Bankamatik Kartsız İşlem İle Para Gönderme;
  3. Cebe Havale İle Para Gönderme;
  4. TC kimlik numarasına para gönderme;

Banka hesabi olmayan birine PTT(1) havale yöntemi ile para gönderme, Bankamatik Kartsız İşlem ile para gönderme, Cebe havale ile para gönderme, TC kimlik numarasına para gönderme; belirtilen işlemleri kullanarak  para gönderebilirsiniz.

PTT Havale Yöntemi İle Para Gönderme

PTT ile para transferi işleminde gönderen kişinin ya da para gönderilmek istenen kişinin herhangi bir bankada hesabı olmasına gerek yoktur. Banka hesabı olmadan para gönderme işleminin en basit yollarından biri olan PTT Havale Yöntemi İle Para Gönderme işlemidir.

ptt para gonderme
ptt para gonderme

PTT ile para havale işlemi yapmak için en yakın PTT şubesine gidip para gönderme gönderme formunu doldurduktan sonra oradaki görevliye teslim edebilirsin. Sadece en yakın Ptt şubesine gidilmesi yeterlidir. Daha sonra para göndermek istenilen kişi kendisine en yakın PTT’ye gidip ATM’den parayı çeker.

Bankamatik Kartsız İşlem İle Para Gönderme

Size en yakın olan bir bankanın ATM’sine gidin ve kartsız işlem sekmesini seçin. Daha sonra para gönder seçeneğini seçin. Para gönderilmek istenen kişinin ve kendi TC kimlik kartı numaralarını girilmelidir. Eğer sizden daha başka bilgi istenirse o kısımları doldurun.

Bankamatik Kartsiz Islem
Bankamatik Kartsiz Islem

Daha sonra ne kadar para göndermek isteniyorsa  o parayı bankamatiğe koyun. Para yatırma işlemi bu kadar. Peki parayı gönderdiğim kişi paraya nasıl çekecek diyorsanız eğer. Para gönderilen kişi kendine en yakın ATM de kartsız işlem kısmına girdikten sonra. Para çekme bölümüne girilmeli ve Sizden istenilen bilgileri girerek  para çekme işlemi yapılır.

Cep Telefonuna Havale İle Para Gönderme

Başka bir yöntem ise cebe havale ile para gönderme yöntemi. Para gönderilmek istenilen kişinin hiç bir banka kartı olmasa dahi yalnızca cep telefonu ile para çekilir. Bu hizmeti hemen, hemen tüm bankalar vermektedir.

Cep Telefonuna havale
Cep Telefonuna havale

ATM üzerinden, banka şubesinden, müşteri hizmetlerinden sizin ve para göndereceğiniz kişinin şahsi bilgilerini kullanarak cebe para gönderme işlemini gerçekleşir.

Cep Telefonuna havale ile gönderilen para nasıl çekilir?

  1. İlk olarak ATM’de kartsız işlemlere giriş yapılmalıdır.
  2. Cep telefonuna havale gerçekleştirdikten sonra havale yapılan telefona bir kod gider. Bu kod gittikten sonra gönderim yaptığınız bankanın ATM’sine gidilmesi gerekmektedir.
  3. Parayı çekecek olan kişi kendi telefon numarasını ve T. C kimlik numarası girmelidir.
  4. Daha sonra para gönderimi yapan kişinin telefon numarası girilmelidir.
  5. İşlem onaylanıp para çekilir.

TC Kimlik Numarasına Para Gönderme

Eğer para göndereceğiniz kişinin herhangi bir banka hesabı yoksa yada sizin de hesabınız yok ise TC numarasına para gönderim seçeneği ile para gönderilebilir.

Bu işlerim için PTT’den para gönderimi yapabileceğiz gibi İş Bankası, Finansbank gibi bankaların ATM’lerinden cebe havale tekniği ile de para göndereceğiniz kişinin cep telefonu numarası ve TC numarası bilgileri ile para göndermek mümkündür.

Faruk Çelikkol

Ankara'da dünyaya geldim. Yıllardır haber,blog sitelerinde editörlük yapmaktayım. Gncbilgi.com'un ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru bilgileri aktarmaya çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu