Faydalı Bilgiler

Ptt Adıma Yatan Para Varmı? (Ptt Para Sorgulama)

Ptt para sorgulama 2024, Ptt Bakiye sorgulama , Ptt Hesap Sorgulama

Bu yazımızda Ptt Adıma Yatan Para Varmı Sorgulama; ile Ptt para sorgulama nasıl öğrenebilirim sorusunun cevabını bulacaksınız. Son zamanlarda en çok araştırılan ve merak edilen konulardan biri olan E-devletten TC ile para sorgulama. Ptt Adıma Yatan Para Varmı Sorgulama işlemleri. Bu aralar çok araştırılan ve bilinmesi gereken konulardandır. Ptt adıma yatan para var mı nasıl öğrenebilirim?, diye merak edip. PTT şubesine gitmek istemiyorsanız içeriğimizin tamamını okumanızı tavsiye ederiz.

Ptt Adıma Yatan Para Varmı, Ptt Hesap Sorgulama

Önceden bankacılık hizmetleri vermeyen ve son senelerde bankacılık hizmetlerinde vermeye başlayan PTT ile ilgili olarak bu yazımızda Ptt para sorgulama ve öğrenme işlemleri nasıl yapılır anlatacağız. PTT’den adınıza yatan ya da gelen paralarınızı sorgulamak için birkaç yol bulunmaktadır. Bu yazımızda detaylı olarak bütün yollar anlatılmaktadır.

Ptt Adıma Yatan Para Varmı Sorgulama Nasıl Öğrenebilirim?

Ptt para hesabınızda bulunan bakiye verilerine Alo PTT hattı aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Hesap bakiyesi sorgulama için 444 1 788 çevirmeniz yeterlidir. Dahili numaradan sonra kart işlemleriniz ve bakiye işlemleriniz için; evvela 1’e sonrasında ise 2’yi tuşlayarak hmen bakiye sorgulaması yapabilirsiniz.

Ptt Pandemi Yardım Parası Sorgulama 2024

Adınıza Ptt üzerinden para yatmış olabilir fakat Ptt müşterisi olmayabilirsiniz. Bu durumda gayet olması muhtemel bir durumdur.Ancak bu para adınıza yatmış mı yatmamış mı merak ediyorsanız haliyle sorgulamanız gerekmekte. Bu sorgulama işlemlerini TC numaranız ile yapabilirsiniz.

ptt hakkinda
ptt hakkinda

Yapmanız gereken tek şey en yakınınızdaki; Ptt şubesine gidip Ptt gişe görevlisine adınıza para yatıp yatmadığınızı sormanız ve TC kimlik numaranızı Ptt çalışan görevli ile paylaşarak sorgulamanız olacaktır.

 TC ile Ptt Adıma Yatan Para Hesap Bakiye Sorgulama?

Eğerki PTT müşterisi veya Ptt ile çalışıyor iseniz durum biraz daha kolaylaşıyor ve Ptt müşterisi olmayanlara göre daha avantajlı olunmakta. Ptt matik ve Ptt mobil programları telefonunuzda indirerek telefonunuz ile öğrenebilirsiniz. Bunun için ALO PTT numarası olan 444 1 788 hattını aramanız yeterli olacaktır. Zaten menüden hangi opsiyonu seçmeniz gerektiği size telefon ile belirtilmektedir.

Ayrıca PTT’nin web sitesindeki(1) çevrimiçi işlemler kısmını kullanarak dahi PTT kart hesap bakiyesi öğrenme işlemi yapılır. Bunun beraberinde PTT Bonus Kart hesap bakiyesi ve işlemlerini de yapılmakta. Bu işlemlerinde da hem internet üzerinden hemde telefon bankacılığı ile yapılması mümkündür.

Ptt Adıma Yatan Para Hesap Bakiye Sorgulama

Ptt kart ile ilgili olarak en büyük sorunlardan bir tanesi olan, Ptt kart hesap numarası nerede yazıyor olmasıdır. Kartın üzerinden hesap bilgisi bulunmamakta. Bunu ancak telefon ile ya da şubeden öğrenilmekte. Cep Telefonu ile bu işlemi uygulamak istiyorsanız ilk olarak. Ptt telefon parolası almanız gerekecek.Fakat bunu da telefon ile birkaç güvenlik aşamasını geçerek halledilmektedir.

Ptt Adıma Yatan Para Sorgulama E-Devlet

İlk olarak e-devletin(https://www.turkiye.gov.tr/) sitesine şifreniz ve TC kimlik bilgileriniz ile giriş yapabilirsiniz(Güvenlik için ekran klavyesi kullanmayı tercih edin.) Giriş yaptıktan sonra arama kutusuna Ptt yazın.

e devlet ptt sorgulama
e devlet ptt sorgulama

Resimdeki belirtilen bölümde Ptt ye gitmeden bir çok işlemler halledilmektedir.Ayrica Ptt bank internet bankacılığı hesabından isme havale sorgu ve iptal işlemlerinin gerçekleştirilmesi yazısına tıklayınız.

ptt isim ile para sorgulama
ptt isim ile para sorgulama.

Pttbank İnternet bankacılığı hesabından isme havale sorgu ve iptal işlemlerinin gerçekleşmesi; sekmesine tıklanmalı.

edevlet adima para sorgulama
edevlet adima para sorgulama.

Uygulamaya git dedikten sonra adınıza para yatmış mı yatmamış mı kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Eğerki Pttbank şifreniz yoksa alttaki resimde belirtilen ekrana gelinecek, şifrenizi alabilmek için ”yeni şifre al” butonuna tıklayarak şifre temin edebilirsiniz.

sifre alma resimli
sifre alma resimli

PTT Maaş Sorgulama

Ptt den Maaş sorgulama işlemleri için en yakın şubeye gidip T.C. kimlik bilgileri ile işleminizi kolayca halledebilir.Ayrica belirtilenin dışında Ptt çağrı merkezini (444 1 788) arayarak ya da Ptt matik ve PTT Bank uygulamadan birini indirerek aplikasyon üzerinden aylık maaş sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu