Faydalı Bilgiler

Başkent Kart Bakiye Sorgulama (Başkent Kart Nedir, Nereden Alınır, Nerede Geçerli)

Başkent Kart Yardım Bakiye Sorgulama Numarası

Ankara’da yaşamını sürdüren dar gelirli kişilere verilen Başkent kartı; akaryakıt yardımı, gıda yardımı, kırtasiye yardımı başta olmak üzere birçok sosyal yardımın sağlanmasında kullanılan kartlardan biridir. Başkent Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?; Başkent Mobil Uygulamasından Başkent Kart Bakiye Sorgulama Yapılabilir Başkent Mobil Uygulamasını akıllı cep telefonunuza indirdikten sonra yapılmaktadır.

Dar gelirli vatandaşlara verilen Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Kart Sorgulama; Alışveriş yapmak, borç ödemek veya bankadan para çekmek için kullanılmaktadır. Temassız özelliği bulunan Başkent Kart; Ankara Belediyesi’nin tüm sosyal yardımlarının tek bir yerden sağlanmasını mümkün kılmaktadır.

Başkent Kart Nedir?

Başkent Kart; Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından geliştirilen güvenli temassız ödeme güvenli ödeme olarak kolaylık sağlayan bir kart olarak karşımıza çıkmaktadır.  Alışverişlerinizde güvenle kullanabileceğiniz elektronik karttır. Bu kart belediye tarafından maddi iyi olmayan ve yardıma ihtiyacı olan kişilere; Ankara Büyük Şehir Belediyesi Tarafından verilmektedir.

Baskent Kart Bakiye Sorgulama
Baskent Kart Bakiye Sorgulama

Ankara Belediyesi bu kartlara belirli zamanlarda nakit yükleyerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. İnsanlar bu kartlarla akaryakıt yardımı, gıda yardımı, kırtasiye alışverişi yapılmaktadır. Bu sayede Ankara’daki ihtiyaç sahibi aileler mutfak alışverişlerini yaparak bir nebze olsun rahatlıyor. Özellikle pandemi döneminde kendilerini zor durumda bulan kişiler için oldukça faydalı olan bu yardıma belirli aralıklarla devam edilmektedir. Ankara Belediyesi yardım alan ailelere maddi yönde destek sağlamaktadır.

Başkent Kart Nereden Nasıl Alınır?

Bu kartı isteyen vatandaşlar, Ankara Belediyesi A Blok’taki Başkent kart gişesinden ₺10’a alabilirler. Başkent Sosyal Yardım Kartı almak isteyen vatandaşlarımızın öncelikle sosyalhizmetler.ankara.bel.tr adresinden başvuru yapması gerekmektedir. Başkent Kartları başvuruları uygun görülenlere ücretsiz olarak verilmektedir.

Baskent Kart Nereden Nasil Alinir
Baskent Kart 

Maddi durumunuz yoksa ve yardıma ihtiyacınız varsa bazı evrakları toplayıp Ankara Belediyesi’ne başvurmanız gerekiyor. Başvuru için hangi belgelerin gerekli olduğunu belediyeyi arayarak öğrenebilirsiniz.

Başkent Kart Bakiye Sorgulama

Ankara Belediyesi tarafından verilen bu ek kartları kullanan vatandaşlar, kartlarında kalan bakiyeyi öğrenmek için iki yöntem kullanabilirler. Bunlar;

Mağaza Görevlisinden Başkent kartı bakiye sorgulama Mağazada çalışan Kasiyere hesap bakiyenizi öğrenmek istediğinizi söylerseniz size söyleyecektir.
Sosyal yardım dairesinden Başkent kart bakiye sorgulama Sosyal yardım dairesine bağlı aile merkezlerinden ve kadın derneklerinden bilgi alınabilir.
Mobil uygulama ile Başkent kart bakiye sorgulama Başkentkart mobil uygulamasını indirerek ve kart bilgileriniz ile hesap oluşturarak bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz.
Başkent Kart Bakiye Sorgulama

Yukarıda belirttiğimiz gibi bakiyelerinizi öğrenebilirsiniz. Hesap bakiyenizi zamanında kontrol ederek alışveriş sonrası kasada sıkıntı yaşamanın önüne geçersiniz. Yeterli krediniz yoksa kalan tutarı kendi cebinizden ödemek zorunda kalacaksınız.

Başkent Kart Yardım Bakiye Sorgulama Numarası

Sosyal yardım kartı başvurusu yaparken vermiş olduğunuz telefon numarasından 153’ü aradığınız takdirde tüm başkent kartı işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Başkent Kart Hangi Marketlerde Geçerli?

İhtiyaç sahibi vatandaşlar sosyal yardım olarak Başkent Kart almaları durumunda tüm marketlerde POS cihazları ile alışverişlerini gerçekleştirebilmektedir. Büyük market zincirleri olan BİM, ŞOK, A101, MİGROS başta olmak üzere birçok markette geçerlidir. Sadece POS cihazının olmadığı yerlerde geçmemektedir.

Başkent Kartla Fatura Ödenir Mi?

Tüm anlaşmalı kurumların fatura ödeme işlemlerinizi Başkent Mobil cüzdanında bulunan “Fatura ödeme” menüsünden gerçekleştirebilirsiniz.

Başkent Kart Limiti Ne Kadar?

Şu anda 17.500 kişinin kullandığı Başkent Kart limiti 500 TL olarak biliniyor. Bu 500 TL alışveriş ve su faturası ödemelerinde kullanılabilir.

Başkent Kart Hangi Bankadan Para Çekilir?

Vakıfbank ATM‘lerinden para çekebilirsiniz. Aynı zamanda kartlarında kalan para miktarını da Vakıfbank ATM’lerinden kontrol edebilirler.

1/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu