Faydalı Bilgiler

Kedinin Küstüğünü Nasıl Anlarız? – Net Bilgi

Kedinin Küstüğünü Nasıl Anlarız?; Kedimiz üzgün olduğunda, hırlar ve gırtlaktan gelen derin bir tıslama ile bize küskün olduğunu beli eder. Bu derin ve gırtlaktan gelen ses, kedinin etkileşiminizden memnun olmadığı ve kendisinden uzak durmanızı istediği anlamına geliyor. Kediler duygularını iletmek için hırlama ve tıslama olarak 2 farklı yol kullanırlar.

Kediler duygularını iletmek için beden dilini kullanır. Kızgın bir kedi sizden uzaklaşmaya çalışabilir, kuyruğunu sallayabilir veya yüzünüze bir pençe atabilir. Bu sinyallerin okunması kolaydır ve bir kedinin ruh halini belirlemenize yardımcı olur. Kedinizin ne hissettiğini anladıktan sonra ona nasıl yardım edebileceğinizi düşünmelisiniz.

Kedinin Küstüğünü Nasıl Anlarız?

Kedinizin gözleri, duyguları hakkında çok şey anlatır. Gerginlerse, gözleri genişleyecektir. Bu, kedinizin korktuğunun, tedirgin olduğunun veya her iki durumun birden olduğunun bir işaretidir. Kediniz geride duruyorsa veya kuyruğunu büküyorsa kendini iyi hissetmiyordur. Kuyruk gevşemiş ve kıvrılmamışsa kediniz mutludur. Kusma, üzgün bir kedinin başka bir işaretidir.

Kedinin Kustugunu
Kedinin Kustuğunu

Kendini iyi hissetmeyen kediler yemeyi bırakırlar veya onları şımartmak isteyen sahiplerinin verdiği yiyeceği yemezler. Kedi kusarsa gastrointestinal sistem hastalığı, kanser veya bir enfeksiyon hastalıkları söz konusu olur. Kediler de sevgi ister, kedi miyavlıyorsa bir şeyler istiyor demektir. Kediniz ihtiyacı olan ilgiyi görmüyorsa, muhtemelen mutsuz olacaktır.

Kedi acıktığında, üzgün olduğunda da miyavlar. Kediniz aniden evdeki insanlardan kaçıyorsa, mutsuz olduğunun bir göstergesi olur. Bu tutuma sahip bir kedi de utangaç olabilir. Kedi küstüğünde de bir kenara çekilir ve sahibinin yanına gelmek istemez. Kediniz size küstüyse kuyruğunu döndürür. Kediler hassas hayvanlardır ve sevgi isterler.

Sevgiyi aldıklarında bunu sahiplerine de yansıtırlar. Kedinizle zaman geçirdikçe onun huyunu suyunu öğrenmeye başlarsınız. Ancak genel olarak kediler kuyruklarını ruh hallerini yansıtmak için doğrudan bir araç olarak kullanırlar. Kuyruk hızla ileri geri sallanıyorsa, kedi muhtemelen küçük bir yara almış olabilir. Kedi kuyruğunu tamamen indirip salmışsa, size küsmüş olduğunun işaretidir. Kedi kuyruğunu havaya kaldırmışsa saldırı pozisyonundadır.

4.5/5 - (2 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu