Sağlık

Bexsero Aşı Fiyati 2024, Yaptıranlar Yorum (Menenjit Aşısı)

Bexsero aşısı kaç doz uygulanır, Aşı fiyatı ne kadar ve Bexsero aşısı olanlar ve yorumları

Biz bugünkü yazımızda menenjit rahatsızlığına karşı geliştirilen; Bexsero Aşı Fiyati 2024 Nedir?, Bu aşı hakkında bilgiler vereceğiz. Bexsero aşısı kaç doz uygulanır, Aşı fiyatı ne kadar ve Bexsero aşısı olanlar ve yorumları sorularına yazımızın devamında cevap bulabilirsiniz.

İnsanlık, tarih boyunca pek çok sağlık sorununa maruz kalmış ve bu sağlık sorunlarına karşısında da tedavi yöntemleri bulmak için çabalamıştır. Özellikle teknolojinin geldiği noktada, sağlık sektöründe de çok önemli gelişmeler yaşanmıştır. Pek çok hastalığın tedavisinde üretilen aşılar kullanılmaktadır.

Her ne kadar aşılar, hastalıklar için önemli bir tedavi yöntemi olsa da, aşının yalnızca söz konusu hastalığı hafif atlatmak için kullanıldığı bilinmelidir. Vücuda enjekte edilen aşılar, vücudun hastalıklar karşısında bağışıklık kazanmasını sağlamaktadır. Böylece hastalıkları daha kolay bir şekilde atlatmak mümkün hale gelmektedir.

Satış Fiyat:2092.47 ₺
Barkod:8699522965014
Reçete Durumu:Beyaz Reçete ile satılır.
Fiyat Güncelleme Tarihi:09.01.2024
Bexsero Aşı Fiyati 2023

Bexsero Aşısı Kaç Doz?

Bu aşı kaç doz sorusunun cevabı son derece önemlidir. Söz konusu sorunun cevabına gelelim. Bexsero aşısı doz sayısı şu şekildedir;

Bexsero Asisi
2023 Bexsero Asisi
  1. – Bebeklerin ilk 2 – 4 ve 6. ayları içerisinde 3 doz şeklinde uygulanır. Ayrıca bebeklerin 12 ile 23. ayları arasında da 4. doz uygulanmaktadır.
  2. – Geç süt çocukluğu dönemi içinde 7-12. ayların arasında 2 doz şeklinde uygulanır. Daha sonra ise 12-23. ayları arasında 3.doz yapılır. Söz konusu dozların arasında minimum 2 aylık bir zaman dilimi olmalıdır.
  3. – 12 ile 24. aylar arasındaki çocuklarda minimum 2 ay ara olacak şekilde 2 doz şeklinde olmalıdır. İlk dozdan 12 ay sonrasında ise 3.doz aşı uygulanmaktadır.
  4. 2 ile 10 yaş arasındaki çocuklarda 2 aylık ara ile 2 doz aşı yapılır.
  5. – 11 yaşını aşan çocuklarda ve erişkinlerde ise, 1 ile 2 ay ara verilerek 2 doz şeklinde IM uygulanmaktadır.

Bexsero Aşısı Yaptıranlar

Bexsero aşısı fiyatı, diğer aşılara oranla fiyatı yüksek bir aşıdır. Aşıyı bebeğine yaptırmak isteyenler, uzman bir doktora danışmalıdır. Doktorun uygun görmesi halinde dileyen bu aşıyı bebeğine yaptırabilir. Bexsero aşısı yaptıranlar tarafından yapılan yorumlarından ziyade doktorun fikrini almak daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Bexsero Aşı Fiyati 2024

Menenjit rahatsızlığına karşı kullanılan; Bexsero aşısı fiyatı 2024 yılında 2092.47 ₺ olarak belirlenmiştir. Bebeğine bu aşıyı yaptırmak isteyenler söz konusu ücreti ödemelidir.

Menenjit Aşısı Fiyatı 2024

Menenjit hastalığına karşı korunmak isteyenler, internetten sık sık aşının fiyatı ne kadar diye araştırma yapmaktadır. Bu aşının fiyatı 2024 yılında 2092.47 ₺‘dir.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu