Fiyatı Nedir?

Bim Mayonez Fiyatı 2024 (Bugünkü Güncel Fiyat)

Bim Mayonez kaç TL

Market zinciri Bim temel gıda ve şarküteri ürünlerinin bol çeşitliliği sayesinde halk tarafından tercih edilen bir market zinciridir. Mayonez ketçap gibi ürünlerin sirkülasyonu Bim marketlerde çok fazla. Bu yüzden biz de sizin için Bim Mayonez Fiyatı 2024 konusunu araştırdık. Bim mayonez fiyatları güncel olarak değişebilir. Dilerseniz diğer Bim Ketçap Fiyatı 2024 – Şubat Zamlı Fiyatı yazımızada bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bim Mayonez Fiyatı 2024

Bim Mayonez
Bim Mayonez
Calve 355 gram mayonez32 TL
840 gram Bol Bol yağlı mayonez43 TL
Heinz mayonez 400 gram45 TL
Remia 800 mL Mayonez176 TL
Tukaş 550 gr48 TL
Calve Cam 500 gram62 TL
Pınar Mayonez 460 gram75 TL
Calve Vegan 500 gram70 TL
Bim Mayonez Fiyatları 2024

En Ucuz Mayonez Fiyatları 2024

En Ucuz Mayonez Fiyatlari
En Ucuz Mayonez Fiyatlari
Heinz 610 gram mayonez65 TL -Needion.com
Pınar Mayonez 350 gram65 TL – Trendyol
Hellmann’s 1 Kg mayonez225 TL
Tukaş 8 Kg kova mayonez285 TL
Heinz 420 gram48 TL
Remia Acılı sarımsaklı 220 mL110 TL
Pınark Kova mayonez 8 Kg460 TL
En Ucuz Mayonez Fiyatları 2024

Mayonez Nasıl Yapılır?

Mayonez Yapımı Gerekli Malzemeler

  • 2 adet yumurta
  • tatlı kaşığı tuz
  • 240 mL ayçiçek yağı
  • limon
  • su

 yağ, hardal, tuz, limon ve bir bütün, taze yumurta gerekli malzemelerdir. Temiz ve yağsız kaba yumurta sarısı, tuz ve hardalı koyup karıştırın. Ayçiçek yağını damla damla ilave edin. Yumurta sarısı ve yağ, emülsiyon için birleşmelidir.  Mayonez katılaşınca ayçiçek yağını yavaş yavaş ilave edin ve karıştırın. Hazırlanan mayonezi 2 gün buzdolabında tutun. Sonra servis edebilirsiniz.

Mayonez Kalori Miktarı ve Sağlığa Etkisi

Mayonez, genellikle sadece tadı ve lezzeti için kullanılan bir aparattır ama tabi ki sağlığa etkileri var. Ancak, tüketilmesi gereken porsiyon boyutu sınırlıdır çünkü yüksek yağ ve kalori içeriği vardır. Mayonez, genellikle yumurta sarısı, sıvı yağ, sirke veya limon suyu, tuz ve bazen şeker veya baharatlar gibi diğer malzemelerin karıştırılmasıyla yapılır.

Bu nedenle, mayonez yüksek kalorili bir gıdadır. Yaklaşık 1 yemek kaşığı mayonez, 90-100 kalori içerir. Bu nedenle, mayonezi tüketirken aşırı yememeye dikkat edin. Yumurta sarısı, mayonezin bir ana bileşenidir ve choline adlı bir besin açısından zengindir. Choline, beyin fonksiyonları, sinir sistemi ve hücre zarlarının sağlıklı olması için gereklidir. Mayonezi sadece lezzet versin diye az tüketmek gerekir.

Bim Mayonez Fiyatı 2023 (Bugünkü Güncel Fiyat) ile ilgili yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Sitemizde yer alan viski fiyatlarının güncel olmadığını düşünüyorsanız yorum kısmından bize bildirebilirsiniz.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu