Sağlık

Citoles 10 mg Kullananlar Yorumları (Anksiyete İçin)

Citoles 10 mg Fiyat 2023, Citoles 10 mg Yorumları , reçetesiz alınır mı, yan etkileri, Citoles Kullananlar Yorumları

Citoles 10 mg Fiyat 2023, Citoles 10 mg Yorumları , reçetesiz alınır mı, yan etkileri, Citoles Kullananlar Yorumları gibi merak  edilen soruların cevapları bu yazımızda yer almaktadır.

Beyinde salgılanan serotonin salgısı, insanlar için farklı anlamları bulunmaktadır. Bu noktada öncelikle serotonin salgısı nedir sorusuna cevap verelim. Serotonin insanların beyinlerinde salgılanan, salgılandığı kişide mutluluk, canlılık ve zindelik hissi meydana getiren bir salgıdır. Ancak her insanın beyni, yeteri kadar serotonin salgısı ortaya çıkarmayabilir.

Citoles 10 mg Fiyat
Citoles 10 mg Fiyat

Bu durum kişinin yaşayış tarzı ile doğrudan ilgilidir. İnsanların yeteri kadar serotonin salgısı ihtiyacı karşılanmadığı zaman, bir süre sonra kişinin depresyona maruz kalma durumu ortaya çıkabilmektedir. Buna karşın tıbbi müdahale gerekecektir ve bu da antidepresan ilaçlar ile mümkün olmaktadır. Doktorların en fazla reçete ettiği antidepresan ilaçlardan bir tanesi de Citoles 10 mg olarak bilinmektedir.

Citoles 10 mg nedir, ne işe yarar soruları sıklıkla araştırılmaktadır. Ayrıca Citoles ne için kullanılır, Citoles 10 mg fiyatı ne kadar, Citoles reçetesiz alınır mı ve Citoles yan etkileri nelerdir soruları da çoğu kişi tarafından merak edilmektedir. Biz de bu yazımızda Citoles 10 mg hakkındaki tüm sorulara ayrıntılı şekilde cevap verdik. Gelin birlikte göz atalım.

Satış Fiyatı:72.30 TL
Barkod:8699514096375
Reçete Durumu:Normal Reçeteli bir ilaç
Yan Etkileri:Yaygın olarak : Bulantı ve Baş ağrısı yan etkileri görülmektedir.
Kullananlar YorumlarıGenel Anlamda panik bozukluk ve anksiyete tedavisi kullanıldığı için belirtilmektedir.
Citoles 10 mg Nedir

Citoles 10 mg Nedir?

Bu ilaç doktor tavsiyesi doğrultusunda reçete edilerek satılan bir tür antidepresan ilacıdır. Depresyona maruz kalan kişilere reçete edilmektedir. Citoles 10 mg, vücudun depresyondan kurtulması adına, beynin yeteri kadar serotonin salgılamasını sağlar. Kesinlikle doktor tavsiyesi ile kullanılması gereken Citoles 10 mg, essitalopram maddesinden üretilmiştir.

Citoles Ne İşe Yarar?

Zihinsel ve psikolojik kaynaklı sağlık sorunlarının tedavisi için kullanılmaktadır. Citoles, aynı zamanda depresyon, duygusal rahatsızlıklar ve maruz kalınan duygu sorunlarının normal haline getirilmesi amacıyla reçete edilmektedir.

Citoles Ne İçin Kullanılır?

Bu ilacı kullanacak olan kişilerin en fazla merak ettiği sorulardan biri de Citoles ne için kullanılır sorusudur. Söz konusu ilacın reçete edildiği kişiler, genellikle depresyona maruz kalan kişilerdir ve kullanım amaçları şu şekildedir;

  • – Depresyon,
  • – Kaygı, panik ve sosyal anksiyete bozuklukları,
  • – Sosyal fobi

Citoles Yan Etkileri

Tüm ilaçların kişiden kişiye göre farklılık gösteren yan etkileri bulunmaktadır ve Citoles 10 mg yan etkileri de farklı şekillerde ortaya çıkar. Normal şartlarda yan etkileri pek fazla görülmeyen Citoles 10 mg, yine de kullanan kişinin bazı yan etkilere maruz kalabileceğini de unutmamak gerekir. Citoles yan etkileri şu şekildedir;

  • – Baş ağrısı ve mide bulantısı,
  • – İştah kaybı ve bunun sonucunda kilo verme,
  • – Huzursuzluk, endişe ve cinsel isteksizlik,
  • – Ağızda kuruluk ve terleme,
  • – Uyku problemi,
  • -Yorgunluk hali

Citoles Fiyat 2023 (5 mg, 10 mg, 20 mg)

Depresyona maruz kalan kişilere reçete edilen ve normal reçeteli olarak satılan Citoles 10 mg fiyatı 2023 şu anda 66.33 TL şeklindedir.

Citoles5 mg10 mg20 mg
Fiyat 2023:43.34 TL72.30 TL80.55 TL
Citoles Fiyat 2023

Citoles Reçetesiz Alınır mı?

Öncelikle Citoles bir antidepresan ilacı olduğu için pek çok kişi tarafından merak edilen bir soru bulunmaktadır. Bu soru ise Citoles reçetesiz alınır mı sorusudur. Bilindiği üzere tüm antidepresan ilaçlar reçete ile satılmaktadır ve bu durum göz önüne alındığında Citoles 10 mg reçetesiz alınabilen bir ilaç değildir.

  • Hayır. Citoles İlaci sadece doktor reçetesi ile satılmaktadır.

Citoles Kullananlar Yorumları

Citoles kullananlar ve yorumları genellikle olumlu şekildedir. Ancak tüm bu yorumlar göz önüne alındığında olumlu görüşler ön plana çıksa da, yine de söz konusu ilacın doktor kontrolünde kullanılması büyük önem arz etmektedir.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu