Faydalı BilgilerSağlık

Evde Doğal Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Evde Doğal Varis Tedavisi Varisler nasıl oluşur damarlarınızın içerisinde bulunan küçük kapakçıkların düzgün çalışmayı bıraktığı zaman varisli damarlar gelişmeye başlar. Varis bir çok insan için baş belası haline gelmekte ve sizi normal hayatınızda sizi çok uzun süre acı çekmenize neden olabilir bu durumla karşılaşanlar nasıl tedavi edileceğini merak etmekte bizde sizlere evde hazırlayabileceğiniz formülleri araştırdık ve sizler için bu makalede topladık.

Doğal Varis Tedavisi Nedir?

Evde Doğal Varis Tedavisi Varisler nasıl oluşur damarlarınızın içerisinde bulunan küçük kapakçıkların düzgün çalışmayı bıraktığı zaman varisli damarlar gelişmeye başlar. Varis bir çok insan için baş belası haline gelmekte ve sizi normal hayatınızda sizi çok uzun süre acı çekmenize neden olabilir bu durumla karşılaşanlar nasıl tedavi edileceğini merak etmekte bizde sizlere evde hazırlayabileceğiniz formülleri araştırdık ve sizler için bu makalede topladık.

Domates Tohumları İle Varis Tedavisi

Domates Tohumları İle Evde Doğal Varis Tedavisi Domates tohumları aspirinle aynı etkiyi gösteren maddeler içermektedir aspirin etkisinde kah pıhtılaşmasını önlemek kan akışı düzenlemek için etken madde olan antikoagülan olarak işlem gören salisik asit bulundurur. Cilde topikal olarak uygulandığında hasarlı damarların görünümünü azaltır ve zar kalınlığını ve gücü etkileyerek zararlı toksinerin ve besinlerin emilmesini önler.

Domates Tohumları Hazırlanışı:

 • 2 adet domatesi küçük parçalar halinde doğrayınız Tohumlarına ekstra dikkat edin
 • Pürüzsüz bir karışım haline gelene kadar karıştırmaya devam edin
 • Hazırladığınız karışımı 2 ay boyunca 3 veya 4 kez cildinize krem gibi uygulayınız

Zeytin Yağı İle Evde Doğal Varis Tedavisi

Zeytin Yağı: Zeytin yağının içerisinde bulunan etken maddeler sebebiyle sorun bulunana yüzeye uygulandığında yatıştırıcı etkisi ile damar boyutunu normale döndürüp kan akışını sağlayacaktir. Zeytin yağ fazla miktarda yağ asitleri , E vitamini ve mineral barındırmaktadır içerisinde bu da omega 3 gibi maddelerin yağ asitlerinin yoğun etkisi üzerine kana karışmasını ve kanın damarlardan geçmesini kolaylaştırır ve tek yönlü kapakçıkların işlem görmesini sağlar.

Zeytin Yağ Hazırlanışı :

 • Ufak bir kaseye bir miktar zeytin yağı ekleyiniz zeytin yağını aktive etmek için biraz ısıtın.
 • Pamuklu ped yada pamuk yardımı ile cildinize bir süre masaj yapın.
 • Bu işlemi 2 ay boyunca günce 2 kez uygulayın. İyi bir gelişme görüldüğünde 2 ay sonunda devam edilmesi tavsiye edilmektedir.

Sarımsak, Limon ve Zeytinyağı Doğal Varis Tedavisi

Sarımsak, Limon ve Zeytinyağı : Sarımsak kalp ve dolaşım sistemi rahatsızlıklarında oldukça fazla kullanılmaktadır içerisinde bulundurduğu sülfür bileşenleri olan Allisin ve ajoen bulundurur ve bu etken maddelerin kan dolaşımı düzenleme gibi çok önemli bir özelliği bulunur. Bunun yanında samırsak damar ve kan damarlarının güçlenmesini sağlayan ve zarar görmelerini engelleyen quercetin bulundurur. Sarımsak varis sebebi ile kan damarlarının genişlemesini ve kan dolaşımını düzenleyici olarak bilinen etken madde anti-enflamatuar bulundurur.

Sarımsak, Limon ve Zeytinyağı Hazırlanış:

 • 10 diş sarımsağı bir havan yardımı ile mukus haline gelecek kadar ezin ve bir kavanoza koyun.
 • 3 Limonu sıkarak suyunu çıkarın ve sarımsak bulunan kavanozun içerisine dökün
 • 4 yemek kaşığı zeytin yağını kavanozun içerisine dökün
 • Ardından kavanozu 10 – 12 saat dinlenmeye bırakın
 • Dinlemenin ardından pamuk yada pamuklu ped. ile sorun cildinize uygulayın ve 1 ay boyunca günde 2 defa masaj yaparak uygulayın.

Karabiber Tozu İle Doğal Varis Tedavisi

Karabiber Tozu : Kırmızı biber dolaşım ve varisli damarlar için mucizevi bir ürün olarak bilinmektedir ve çok fazla yerde kullanılmaktadır. İçerisinde bulunan etken maddeler sayesinde aterosklerozun ( damar sertliği ) azalmasını sağlar ve kan dolaşımı sorunlarına karşı koruma sağlar ve bunun yanında varisli damarların tedavi edilmesine büyük bir yardım sağlar.

Karabiber Tozu Hazırlanışı :

 • Bir bardak sıcak suyun üzerine 1 çay kaşığı karabiber tozu ekleyin ve bir kaç dakika karıştırın.
 • Hazırlanan karşımı 2 ay boyunca günde 3 defa olacak şekilde için.

Lahana İle Doğal Varis Tedavisi

Lahana : Lahana içerisinde bulundurduğu ( lif, karoten , B1 , B6 , K , E Ve C ) vitamini bakımından oldukça zengindir bunun yanı sıra Demir , Sülfür , magnezyum ve iyot gibi bir çok minareli bulundurur. Lahana antioksidanlar ve fitokimyasallar ile yüklenir ve ciltte istenilen bölgeye uygulandığında gözeneklerden damarlara ulaşarak damarlardaki pıhtı oluşumunun çözülmesine büyük ölçüde yardımcı olur.

Lahana Hazırlanışı :

 • 3 veya 4 adet lahana yaprağını küçük parçalara ayırın
 • Küçük parçalara böldüğünüz lahanaları bir blender yardımı ile iyice parçalayınız
 • Blender dan aldığınınız karşımı süzgeç yardımı ile suyunu iyice süzün
 • Elinizde kalan mukus kıvamındaki lahanaları masaj yaparak günde 3 defa olacak şekilde varisli bölgeye uygulayın
Puan Ver

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu