Sağlık

Xanax Kullananlar – Reçetesiz Eczane Fiyatı 2022

Xanax Kullananlar – Reçetesiz Eczane Fiyatı 2022, diye merak ediyorsanız yazımızı o. Xanax; sakinleştirici etkisi olan ve çeşitli ruhsal hastalıkların tedavi sürecinde etkin olarak kullanılan bir psikiyatrik ilaçtır. Görünümü oval ve bir yüzü düz, diğer yüzü pürüzlü tablet şeklindedir. Hızlı ve etkili ilaçlar içerisinde yer almaktadır. Xanax ilaç sınıflandırması, aktif maddeye göre değerlendirilmektedir. Aktif bileşenler alprazolam ve benzodiazepinler içerir. Kısa süreli tedavi için kullanılan bu ilacın bağımlılık riski nedeniyle çok uzun süre kullanılması önerilmemektedir.

Xanax kullananların bu ilaç hakkında yorumlarının ne olduğunu merak edenler için yazımızda forum ve sözlüklerde araştırma yaparak kullanıcı görüşlerini aktarmaya çalıştık.

Xanax Nedir?

Peki Xanax (Alprazolam) Nedir?, sakinleştirici etkileri olan ve çeşitli ruhsal bozuklukların tedavisinde etkin olarak kullanılan psikoaktif bir ilaçtır. Xanax, kaygı ve panik bozukluklarının tedavisinde uzmanlaşmış bir psikiyatr tarafından verilen yeşil reçeteli bir ilaç. Bu ilaç beyin kimyasalları üzerinde hareket eder. Özellikle agorafobi, panik atak ve şiddetli anksiyete ataklarında etkili olduğu bilinmektedir.

Xanax Nedir
Xanax Nedir

Bağımlılık riski taşıyan bu yeşil psikoaktif reçeteli ilaç bu nedenle uzun süre kullanılmamalıdır. Ancak doktor tavsiyesi üzerine alındığı için ancak doktorun uygun görmesi halinde birakılmalıdır.

Xanax Ne İşe Yarar

İlacın ne işe yarar sorusu doktorun değerlendirmesine göre değişiklik gösterebilir. Fakat Xanax, kaygı, panik atak ve şiddetli kaygı gibi durumları tedavi etmek için kullanılır. İlacın etken maddesi nedeniyle kana çok çabuk karışır. Ancak bu kişinin yaşına ve kilosuna göre değişiklik gösterebilir.

Xanax Ne Ise Yarar
Xanax Ne Ise Yarar
  • Vücudu gevşetir.
  • Panik ataklarını azaltır.
  • Zihni sakinleştirir.
  • Uyumayı kolaylaştırır.
  • Endişe ve kaygı azalır.

Xanax Fiyatı 2022

Anksiyete, panik atak ve şiddetli anksiyete gibi durumların tedavisinde kullanılan bu ilacın 2022 fiyatı aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Bu belirtilen fiyat zaman içinde farklılık göstermektedir.

XANAX 1 mg 50 tablet Fiyat40.64 TL
Fiyat Güncelleme Tarihi09.07.2022 ✔️

Xanax Reçetesiz Alabilirmiyim? (Satılır Mı)

Bağımlılık riski taşıyan ve kesinlikle yasak olan Xanax’ı doktor bilgisi olmadan reçetesiz almak mümkün değil. İlacın etkisi çok kuvvetli olduğu için ilaca bağımlılık oluşmakta ve bu ilaç bazı ülkelerde uyuşturucu olarak da kullanılmaktadır.

Kötü amaçlar kullanılmasını önlemek için Xanax için çok özel bir reçete ile satılmaktadır. Bu ilaç tamamen doktor kontrolünde kullanılmaktadır. Xanax’ın birçok yan etkisi olduğu için doktor tavsiyesi ve reçetesi olmadan satın alınamaz.

Xanax Kullananlar

Yıllardır Xanax kullanıyorum diyenlerin bu ilaca ilişkin yorumlarını görmek için forumlara veya sözlük sitelerinde yaptığımız araştırmaya göre kullananlar yorumlarında genelde doktor tavsiyesi ile kullanılması gerektiğini belirtmiştir. Ayrıca ilaç hakkında hem olumlu hem de olumsuz yorumların yapıldığı görülmektedir.

Xanax Kullananlar Yorumları

Öncelikle Xanax kullananların yorumları bu ilacı alıp almama konusunda kararsız kalmanıza neden olabilir. Bildiğiniz gibi, birçok kişi hastalığını önce internette araştırarak kendi kendine teşhis koymaya çalışıyor. Ancak bu çok yanlış bir durumdur ve bu ilaç kesinlikle uzman doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

  • Heyet (kurul) raporu yoksa yeşil reçeteli ilaçlardan sadece biri, 2 kutudan fazla almaması gerekir.
  • Bu ilacı doktorumun tavsiyesi üzerine aldım ve birçok yönden olumlu etkilerini gördüm. Ancak yan etki olarak ilaç aşırı uyuşukluğa da neden olur. Gündüzleri bazen tesadüfen bulunduğum yerlerde uyuyorum.
  • Anksiyete tedavisinde bir kez kullandığım bir ilaç sadece gece yarısı 0.5mg sabaha kadar ölü gibi uyutup ertesi gün ölü olmanıza neden olan bir ilaç. Uzak dur kardeşim ne olursa olsun uzak dur. Yine de Dr. Tavsiye için değil de zevk için alıyorsanız almayın gençliğinize yazıktır.
  • İlaç oldukça etkilidir. Ben bu İlaci kırmızı reçete sanıyordum ama yeşil reçeteymiş. Çabuk etki ediyor ve beni etkileyen herhangi bir yan etkisi olmadı.
5/5 - (1 vote)

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu