Faydalı Bilgiler

Şarap Lekesi Nasıl Çıkar? – Kırmızı Şarap Lekesi Nasıl Çıkar (Çözümü)

kurumuş şarap lekesi nasıl çıkar ve şarap lekesini ne çıkarır

Bu yazımızda; Şarap lekesi nasıl çıkar?, kurumuş şarap lekesi nasıl çıkar ve şarap lekesini ne çıkarır gibi tüm soruların cevaplarını derledik. Günlük hayatta bazen başımıza bir takım kazalar gelmektedir. Özellikle giysilere, masa örtüsüne veya halıya dökülen bir ürün sebebiyle inatçı lekeler oluşmaktadır. Her ne kadar tüm yöntemler denense de, bazı lekeleri çıkarmak son derece zor olmaktadır.

Bu lekelerden biri de şarap lekesidir. Şarap lekesi, özellikle açık renkte olan şeylere döküldüğü zaman, kırmızı renkte leke izi ortaya çıkmaktadır. Şarabın döküldüğü yüzeylerde gözenekli bölümlerde leke oluşur. Bunun sonucunda da kötü bir görüntü meydana gelir. Şarap lekesinin hızlı bir şekilde temizlenmemesi durumunda, leke kalıcı hâle gelmektedir. Şarap dökülmesi sonucunda ortaya çıkan lekelerin nasıl çıkarılacağı konusu sık sık araştırılmaktadır.

Sarap Lekesi Ne Cikarir
Sarap Lekesi Ne Cikarir

Bizde Bu yazımızda; Şarap lekesi nasıl çıkar?, kurumuş şarap lekesi nasıl çıkar ve şarap lekesini ne çıkarır gibi tüm soruların cevaplarını yer almaktadır.

Şarap Lekesi Nasıl Çıkar?

Şarap lekesi nasıl çıkar; sorusunun cevabını döküldüğü yüzeye göre ele almak daha mantıklı bir yol olacaktır. Biz bu yazımızda giysideki şarap lekesi nasıl çıkar sorusunun cevabını vererek sizlere yardımcı olacağız. Giysideki şarap lekesini çıkarmak için ilk yöntem giysiyi ters çevirmek ve soğuk suyla yıkamaktır. Bu işlemin ardından ılık su ile hazırlanan deterjanı temiz bir beze ya da bir havluya dökerek şarap lekesinin olduğu yeri silmek gerekir. Silme işleminin ardından giysi kurumaya bırakılır.

Kırmızı Şarap Lekesi Nasıl Çıkar?

Şarabın döküldüğü yüzeyden, bu lekeyi oldukça kolay bir şekilde çıkarmak mümkündür. Kırmızı şarap lekesi nasıl çıkar sorusu son derece merak edilen bir sorudur. Kırmızı şarap lekesini çıkarmak amacıyla, lekenin kurumasını sağlayana dek bir kağıt havlu ile lekeye bastırılır. Ardından da leke dökülen ürün soğuk suyla yıkanmalıdır ve son olarak da çamaşır makinesine atılmalıdır.

Kurumuş Şarap Lekesi Nasıl Çıkar?

Kurumuş şarap lekesi nasıl çıkar sorusu da yine en fazla merak edilen sorulardan biridir.

  • Aslında oldukça kolay bir şekilde çıkarılan; kurumuş şarap lekesi, çamaşır deterjanı ile soğuk suyla yıkanarak çıkarılabilir.
  • Bir süre uygulanan bu işlemin ardından; kurumuş şarap lekesi meydana gelen ürün çamaşır makinesine atıldıktan sonra leke büyük ihtimalle ortadan kalkacaktır.

Şarap Lekesini Ne Çıkarır?

Şarap lekesini çıkarmak için yapılması gerekenler erkenden yapılmalıdır. Geç kalındığında ve uzun süre şarap lekesi bulaştığı yüzeyde kalırsa, lekeyi çıkarmak son derece zor hale gelebilir. Şarabın bulaştığı yüzeydeki biriken sıvıyı temizlemek ilk yapılması gereken işlemdir. Daha sonra şarap lekesini ne çıkarır sorusunun cevabı için diğer aşamalara geçilir ve pek çok farklı şekilde şarap lekesini çıkarmak mümkündür.

  • Şarap lekesinin üzerini tuz ile kapladıktan sonra, üzerine limon sıkmak ve ardından da lekenin bulaştığı ürünü çamaşır makinesine atmak gerekir. Bu işlemin sonucunda büyük ihtimalle leke ortadan kalkacaktır.
  • Şarap lekesini çıkarmak için maden suyu da kullanılabilir. Direkt olarak lekenin üzerine maden suyu döküp bir süre ovalamak lekenin kısa sürede ortadan kalkmasını sağlar.
  • Son olarak yalnızca limonu leke üzerine uygulamak da şarap lekesinin temizlenmesinde kullanılan en etkili yöntemlerden biridir.
Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu