Faydalı Bilgiler

Kot Pantolondan Mürekkep Lekesi Doğal Neyle Çıkar?

Çok sevdiğiniz kot pantolonunuz mürekkep lekesi oldu ve ne yaptıysanız çıkmadı mı? O zaman yazımızın devamını okuyarak kot pantolonun da meydana gelen mürekkep lekesini kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz 

Kot Pantolondan Mürekkep Lekesi Doğal Neyle Çıkar ; Çok sevdiğiniz kot pantolonunuz mürekkep lekesi oldu ve ne yaptıysanız çıkmadı mı? O zaman yazımızın devamını okuyarak Mürekkep lekesi kıyafetten nasıl nasıl çıkar, Kurumuş mürekkep lekesi nasıl çıkar doğal yöntemler, Koltuktan mürekkep lekesi nasıl çıkar ve kot pantolonun da meydana gelen mürekkep lekesini bu yazımızı okuyarak kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz

Mürekkep lekesini ne kadar zor çıktığını bilmeyen yoktur. Giysiye mürekkep bulaştığında bu can sıkıcı bir durum olur. Peki, kot pantolondan mürekkep lekesi nasıl çıkar? Pantolondan mürekkep lekesini çıkarmak için birkaç yol vardır. Bu yöntemler ile mürekkep lekesi kolay bir şekilde çıkar.

Kot Pantolondan Mürekkep Lekesi Doğal Neyle Çıkar?

Pantolondan mürekkep lekesini çıkarmak için birkaç yol vardır. Bu yöntemler ile mürekkep lekesi kolay bir şekilde çıkabilir.

Kot Pantolondan Murekkep Lekesi
Kot Pantolondan Murekkep Lekesi
  •  Limon ve sirke karışımı
  • Süt ile Mürekkep Lekesi çıkarma
  • Tuz ile Mürekkep Lekesi çıkarma
  • Diş macunu ile Mürekkep Lekesi çıkarma

Limon ve Sirke Karışımı ile Mürekkep Lekesi Çıkarma

Eşit ölçülerde limon ve sirkeyi karıştırarak mürekkep lekesi nin olduğu bölgeye dökün ve 5 dakika bekledikten sonra ovarak durulayın. Eğer tam olarak çıkmadıysa bir defa daha yapın ve çıkana kadar bu durumu tekrarlayın.

Süt ile Mürekkep Lekesi Çıkarma

Sütün mürekkep lekesini de etkili olduğunu daha önce duydunuz mu?  Süt mürekkep olan bölgeye döküldüğü ve bir süre bekletilir. Bunun ardından ise durulanır. Mürekkep lekesinden eser kalmadığını göreceksiniz.

Tuz ile Mürekkep Lekesi Çıkarma

Mürekkep lekesini çıkarmak için tuzu sıcak suyun içerisinde eritin ve mürekkep lekesi olan bölgeye dökün. 10 dakika beklettikten sonra ise pantolonunuzu durulayın.

Diş macunu ile Mürekkep Lekesi Çıkarma

Diş macunu kot pantolonda meydana gelen mürekkep lekesini kısa zamanda çıkarır. Hatta bu saydıklarımız arasında en etkili yöntemdir. Diş macunu ile mürekkep lekesi nin olduğu bölgeyi ovanın ve daha sonra ise bol su ile durulayın.

Kot Pantolondaki Mürekkep Lekesini Çıkarmak İçin Pratik Yöntemler

Kot pantolonunuza mürekkep mi döküldü? Şimdi sizlere kot pantolondaki mürekkep lekesini çıkarmak için pratik yöntemler hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

Etil Alkol ile Pantolondaki Mürekkep Lekesini Çıkarmak

Kot pantolonu muz mürekkep olduğunda etil alkol ile leke olan bölgeyi silmeniz ve bir süre bekletmeniz lekenin çıkması  için etkilidir.

Kolonya ile Mürekkep Lekesini Çıkarmak

Kolonyanın leke çıkarıcı etkisi vardır. Pantolonunuza mürekkep ulaştığında üzerine bir miktar kolonya dökün ve 10 dakika beklettikten sonra yıkayın. Eğer tam anlamı ile çıkmadıysa bu işlemi tekrarlayın.

Karbonat Mürekkep Lekesini Çıkarmak

Pantolonunuz da meydana gelen mürekkep lekesini çıkarmak için karbonattan faydalanabilirsiniz. Karbonatlı suyun içerisinde eritin ve daha sonra mürekkep bulunan bölgeye sürün. Daha sonra ovarak durulayın. Lekenin çıktığını göreceksiniz.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu