Faydalı Bilgiler

GSB Doğum Günü Tebrik Kartı Nedir? – En Net Bilgi

Ülkemizde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından geliştirilen bir uygulama olan gsb doğum günü tebrik kartı uygulaması spor sevgisini aşılamayı hedefleyen bir projedir. Olimpiyatlarda ve uluslararası spor müsabakalarında daha çok gencimizin başarı elde edilmesi amacıyla hazırlanan bu programda temel hedef, başarılı gençleri ödüllendirmektir.

GSB Tebrik kartı dolandırıcılığı, Gsb Tebrik kartı nasıl Alınır, sorusunun cevabını merak edenler için hazırladığımız bu içeriğimizde bu tarz soruların cevapları yer almaktadır.

Gsb Nedir? Doğum Günü Tebrik Kartı

Gsb Nedir?; Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından geliştirilen bu uygulama, spor bilgi sisteminin bir parçasıdır. Spor bilgi programı Nedir? Bu program spor veri bankasının dijital ortama aktarılmış halidir. Bu şekilde spor ile alakalı tüm gelişmeler tek bir platformdan takip edilmektedir. Spor bilgi sisteminin girişi e-devlet platformu üzerinden yapılmaktadır. Sistemde şu anda 5 milyon spor personelinin verileri güncel olarak bulunmaktadır.

GSB Dogum Gunu
GSB Dogum Gunu

Spor bilgi sistemine üye olan sporcular, bazı işlemlere bu platform üzerinden erişebiliyor; örneğin spor lisans işlemleri, spor kurs ve eğitim başvuruları gibi işlemleri dijital ortamda yapabilirler. Sisteme kayıtlı olan sporcular, güvenli ödeme işlemlerini de kolayca ve güvenli sorunsuz ve hızlı bir şekilde yapabilirler. Sistem, internete erişebilen tüm cihazlar tarafından kullanılmaktadır. Sistemde yapılacak diğer işlemler arasında

  • Kulüp ve sporcu sicil lisansı,
  • Sporculara yapılan yardımlar,
  • Sporcu seyahat izni,
  • Sporcu veli izni alma,
  • Sporcular için bonservis ve ceza işlemleri

gibi hizmetler bulunmaktadır.

GSB Doğum Günü Tebrik Kartı Kimlere Verilir?

Sisteme kayıtlı olan sporcuların doğum günleri geldiğinde her birine doğum günü kutlama SMS- mesaj gönderilmektedir. Böylece sporcular bu mesajla mutlu olmaktadır. Sistemde kayıtlı olan mesajlar genellikle şöyledir:

GSB Doğum Günü Mesajı

  • “Yeni yaşın kutlu ve mutlu olsun, başarılarla dolu nice senelere…”
  • “Yeni yaşın sana şans getirsin, mutlu ve huzurlu nice yıllara…”
  • “Doğum günün kutlu ve mutlu olsun, yeni yaşında sağlık ve mutluluklar senin olsun”
  • “Doğum günün, mutluluk huzur başarı ve şans getirsin, nice mutlu yıllar dileriz”

Şeklinde olmaktadır.

GSB Tebrik Kartı Dolandırıcılığı

Gençlik ve Spor Bakanlığı GSB’nin öğrencilere gönderdiği mesaj merak uyandırdı. Üniversitede yurt başvurusunda bulunan öğrencilere şu mesaj geldi:

Sevgili öğrenci arkadaşım,

GSB yurtları başvurunuzu aldık. Mesajın devamı için linke tıklayın.

mesajkart.gsb.gov.tr ​​​​uzantılı siteye tıklandığı zaman açılmamaktadır. Gönderilen bağlantının ne olduğu öğrenciler merak konusu olmuştur. Bağlantının ne olduğu bilinmemektedir. Belirtilen siteye girmemesinin sebebi ise dolandırıcılık degilde yoğunluktan dolayı sitenin açık olmadığı tahmin edilmektedir.

GSB Doğum Günü Tebrik Kartı Linki Açılmıyor?

GSB Doğum Günü Tebrik kartı linkinin açılmamasının ilk sebebi: Yoğunluktan dolayı sitenin açılmadığı belirtilmektedir. Linke belirli aralıklar ile denerseniz mutlaka giriş yapacaktır.

Bu yazılarımızda dikkatinizi çekebilir?;

KYK Wifi Giriş ve Gsb Wifi Giriş Yapma *2024

Gsb Wifi Çıkış ve Kyk Wifi Çıkış 2024 (En Basit Yöntem)

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu