Faydalı Bilgiler

Küfür İlk Bulan Nasıl Bulmuştur?, Küfür Ne Zaman Bulundu?

Küfür ya da sövgü olarak bilinmekte olan terim, insanları kırıcı, incitici, görgüsüz, hoş olmayan ve mahalle ağzı olarak tabir edilmekte olan sözler olarak bilinmektedir. Eskiden hakaret olarak sayılmakta olan bir takım kelimeler, bugün günlük yaşamdaki sıradan kelimeler olarak da anımsanmaktadır. Günlük hayatta söylenmekte olan küfürlerin seviyeleri yöreden yöreye ve kişiden kişiye göre değişkenlik de gösterebilmektedir.

Küfür
Küfür

Küfür Ne Zaman Bulundu?

Küfrün bulunması oldukça eski zamanlara dayanabilmektedir. Hakaret, sadece günümüzde kullanmış olduğumuz tabir ve terimlerden ibaret olmamaktadır. Bir kişinin kişiliğine, namusuna, eşine, ailesine ya da onun için çok önemli olan bir değerine yapılan sözlü tüm saldırılara küfür denmektedir. Hakaret, oldukça eski zamanlardan beri kullanılıyor olsa da, tarih boyunca küfrün ne zaman bulunduğu hakkında herhangi bir bilgi de bulunmamaktadır.

Küfürü Kim Buldu?

Küfür o kadar eski bir terim olarak bilinmektedir ki; birçok ünlü hekim ve sosyolog tarafından verilen ifadeye göre; küfürlerin tarihi medeniyeti de ilk bulan insan olarak bilinmektedir. Nörolog Sigmund Freud tarafından verilen ifadeye göre küfrü ilk bulmakta olan insan aynı zamanda medeniyeti de bulmuş durumdadır. Küfrü ilk bulan insanın kim olduğu hakkında ise net bir bilgi ve kanıt da bulunmamaktadır. Bu tür durumların nedenlerinden birisi de küfrün zaman içerisinde gelişmesi olarak bilinmektedir. Hakaret, uzun zamandır kullanılan ve gün geçtikçe türetildiğinden ötürü küfrün icadı tek kişiye ait de olmamaktadır.

Küfür
Küfür

Küfürler Nasıl Ortaya Çıktı?

Günümüzde kullanılan küfürler, genel olarak konuşmanın tam olarak gelişmesi ve medeniyetin de ortaya çıkması ile tamamen küfür seviyesine gelmiş oldu. İnsanlar genel olarak etrafındaki bireyler ile iletişim kurdukları sırada, hoşlarına gitmeyen bir durumun varlığında ya da farklı bir durumda genel olarak istemedikleri olaylar olduğunda bir takım hakaret içerikli sözcükler söyleyebilmektedir. Böyle durumların olması durumunda, insanlar bu kelimelerden fazlaca rahatsız olabilmekte ve daha büyük sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Küfürlerin kim tarafından ortaya çıktığı henüz bilinmiyor olsa da küfürlerin bu şekilde ortaya çıktığı birçok dil bilimcisi tarafından açıkça aktarılmış durumdadır.

Faruk Çelikkol

Ankara'da dünyaya geldim. Yıllardır haber,blog sitelerinde editörlük yapmaktayım. Gncbilgi.com'un ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru bilgileri aktarmaya çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu