Faydalı Bilgiler

Teno Nedir, Ne Demek?, Kürtçe Anlamı Nedir?

Teno Ne Demek küfür Teno ne Demek kürtçe

Teno Nedir, Ne Demek?, hakkında detaylı bilgi arıyorsanız yazımızın devamını okumaya devam edin. Yazımızın içeriğinde. Teno Ne Demek küfür, ne Demek kürtçe, Kürtçe Anlamı Nedir? hakkında bilgiler vereceğiz.

Birçok kişi teno kelimesinin ne anlama geldiğini merak etmektedir. Teno, 2006 yılında kurulan Hayat Kimya’nın markalarından biridir. Günümüzde popüler olan teno markasını bir çok kişi anlamını merak etmektedir.. Forum ve sözlük sitelerinde yaptığımız araştırmaya göre teno kelimesi hiçbir dilde kullanılmamaktadır. Ancak birçok kişi Teno kelimesini Tenno kelimesi ile karıştırarak Kürtçe bir küfür olduğunu düşünmektedir. Tenno kelimesi Kürtçede küfür anlamında kullanılmaktadır.

Teno Nedir?

Teno, Tuvalet kâğıtı ve peçete üreten bir markanın adıdır.. Bu yüzden bu markayı bilen herkes tenonun anlamını merak ediyor. Ancak araştırdığımız üzere teno kelimesi hiçbir dilde kullanılmamaktadır.

Teno Ne Demek?

Genelde Teno terimi, tıp dilinde kullanılan Latince bir kelimedir. Teno Teriminin Tıbbi Anlamı; Tercih edilen kiriş, tendon anlamında kullanılmaktadır.

Teno Kürtçe Anlamı Nedir?

Üst kısımda da belirttiğimiz gibi teno kelimesinin Kürt dilinde bir anlamı yoktur. Ancak Türkçe sözlüklerde teno; Kiriş ve tendon anlamına gelir. Ama daha uluslararası anlamlarına bakacak olursak teno kelimesi moda endüstrisinde kullanılmaktadır. “Teno” terimi, modaya uygun sade veya süssüz anlamına gelmektedir.

Kürtçe Teno Ne Demek?

Herkes teno kelimesinin ne anlama geldiğini merak etmektedir. Ancak Kürtçe teno diye bir kelime yoktur. Birçok kişi Teno kelimesinin Kürtçe bir küfür olduğunu düşünür. Kelimenin onun doğrusu teno değildir; Tenno kelimesidir.

Teno Nedir
Teno Nedir
TenoTenno
TennoSeni S*k*r*m demektedir.
Kürtçe Teno Ne Demek?

Teno Ne Demek Küfür Anlamı

Birçok kişi Teno kelimesinin Kürtçe bir küfür olduğunu düşünmektedir. Anca doğrusu teno değildir, Tenno kelimesidir. Tenno kelimesi Kürtçede küfür anlamında kullanılmaktadır.

  • Tenno kelimesinin küfür anlamı: Kürtçede yaygın olarak sokak-ağzında kullanılan bu kelimenin anlamı Seni Si..m‘ anlamına gelmektedir. Aslında Tenno kelimesi sokakta ağzında küfür olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.
  • Bu küfürün aslı “Ez Tenim” olsa da bazı çevrelerde “Tenno” olarak da kullanılabilmektedir. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi Kürtçe Küfür makalemizde okuyabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu