Faydalı Bilgiler

Menderes Kutlu Kimdir, Kaç yaşında, Serveti Ne Kadar?

Menderes Kutlu, Adana’nın herkes tarafından bilinen ve önde gelmekte olan adlarından birisi olarak karşımıza çıkmakta olan bir kabadayıdır. Menderes Kutlu, birçok farklı sektörde yatırımları bulunmakta olan bir isim. Menderes Kutlu, Adana 1954 Futbol Kulübü’nün başkanı olarak bilinmekte. Ayrıca kendisi Sedat Peker’e olan yakınlığı ile bilinmekte. Aynı zamanda birçok farkı suçtan da kaydı bulunan Menderes Kutlu zaman zaman ülke gündemine oturmakta.

Menderes Kutlu
Menderes Kutlu

Menderes Kutlu’nun Restoran Açılışı

Ülkemizde her kesim tarafından bilinmekte olan ünlü kabadayı Menderes Kutlu, birçok farklı yatırıma imza atarken İstanbul isimli şehirde restoran yatırımı da yapmış oldu. Menderes Kutlu tarafından İstanbul’a bağlı ilçelerden olan Ataşehir isimli ilçede yapmış olduğu lüks restoran açılımına ise zamanında birçok ünlü isim katılım göstermişti. Ünlü kabadayının açmış olduğu restorana katılan isimler arasında; Sedat Peker başta olmak üzere, Süleyman Çevik, Serhat Saygılı gibi isimler katılım göstermişti. Başta Adana olmak üzere tüm bölgelerden sevdiklerini ilk gün ağırlayan Kutlu’nun bu mutlu gününde birçok seveni de açılışa katılım göstermiş oldu. Menderes Kutlu’nun herkes tarafından merak edilen mekanının adı ise İstanbul Ataşehir Şenol Usta Ocakbaşı olarak bilinmekte.

Menderes Kutlu’nun Adana Adliyesi Olayı

Adana isimli şehirde yer alan Seyhan Oteli’nde bulunmakta olan Dümen Bar isimli eğlence mekanında 2005 senesinde T.Ö isimli bir kıza tokat atılması sonrasında kavga çıkmış ve çıkan kavgada Menderes Kutlu ve sağ kolu olarak bilinen isim Mehmet Batural, silah ile yaralanmıştı. Bu olay sonrasında Menderes Kutlu ve yine Mehmet Batural’ın vermiş olduğu emir ile olaydan üç gün sonra barda çıkan kavgada Abdurrahman Akgönül isimli bir kişi yaralanmıştı. Bu olayı öne süren Ömür Hallaçoğlu ise adliye önünde öldürülmüştü. Erkan Cebe ve Ümit Günay isimli şahıslar ise olayda yaralanmıştı.

Bu olayın azmettiricisi olarak iddia edilmekte olan Kutlu ve Batural’ın ise kamu kuruluşlarındaki yemek ve temizlik ihalelerine fesat karıştırmış olduğu iddialarına istinaden haklarında açılan soruşturmalar, cinayet davası ile birleştirilmiştir. Adana ağır ceza mahkemesinde görülen davada, mahkeme heyeti, Mehmet Batural’a 50 sene hapis cezası vermiş, duruşmaya katılmayan Batural hakkında da yakalama emri çıkartılmıştır. Bu davada cinayete azmettirmekte ve ihaleye fesat karıştırma suçlarından yargılanmakta olan Kutlu’ya ise delil yetersizliği nedeniyle beraat hükmü uygulanmıştır.

Faruk Çelikkol

Ankara'da dünyaya geldim. Yıllardır haber,blog sitelerinde editörlük yapmaktayım. Gncbilgi.com'un ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru bilgileri aktarmaya çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu