Biyografi

Aleyna Tilki Boyu Kilosu 2023 – Sevgilisi, Yaşı Kaç

Aleyna Tilki gerçek adı

Aleyna Tilki Boyu ve Kilosu, gerçek adı, nerede yaşıyor ; gibi merak edilen sorular hakkında daha fazla araştırma yaparak bilgi vereceğiz. Bu yazımızda Aleyna Tilki gerçekte kimdir?, kiminle evlendi, Aleyna Tilki gerçek adı hakkında detaylı bilgi aktaracağız. Aleyna Tilki, 2016 yılında Türk müziği dünyasına bir rüzgar gibi girmiş ve etrafındaki bilinmeyenler müzikseverler için merak konusu olmuştur. En çok merak edilen ise boyunun ne kadar olduğudur. Ailesi ve diğer birçok sorunun cevabını bulabilirsiniz. Kısaca hayatı ve biyografisi hakkında bilgiler makalemizde yer almaktadır.

Aleyna Tilki Kısaca Hayatı

2000 doğumlu Aleyna Tilki, müzik dünyasında kazandığı parayı müzik eğitimine harcamayı planladı. Aslen baba tarafından Konya Seydişehirli, anne tarafından aslen Trabzonlu ‘dur. Annesi Havva Hanım, babası Mehmet Bey’dir. Ayça Tilki adında bir de kız kardeşi vardır. Anne ve babasının 11 Ocak 2018’de anlaşmalı boşandığı açıklanmıştır. İzmir’de ilk kez bir televizyon kanalının düzenlediği şarkı yarışmasına katıldı ve bu, müzik kariyerine ilk adımı attı. Ekran severlerin ilgisini en çok 2014 yılında Acun Ilıcalı ‘nın Yetenek Sizsiniz yarışmasıyla çekti. Yarışmada “Gesi Bağları” isimli şarkıyı seslendirdi ve tüm jürilerden tam not aldı.

Aleyna Tilki
Aleyna Tilki

Yarışma sonrasında müzik hayatına devam eden Aleyna Tilki kısa sürede konserler vermeye başladı. 2016 yılında ünlü prodüktör Emrah Karaduman ile çalışmaya başladı ve ilk klibini “Cevapsız Çınlama” şarkısına çekti. 2018 itibariyle bu şarkı Youtube’da 400 milyondan fazla izlenmeye ulaştı.

2017 yılında Aleyna Tilki, “Sen Olsan Bari” isimli şarkıyı müzikseverlerle paylaştı. Ana dili olan Türkçe’nin yanı sıra İngilizce ve Rusça ’yı da akıcı bir şekilde konuşabilen Aleyna Tilki, bu albümde Gesi Bağları, Eledim Eledim, Yalnızım, Yüce Dağ Başında, Cevapsız Çınlama, Gönlümün Efendisi gibi şarkıları seslendirdi.

Aleyna Tilki gerçek adıAleyna Tilki
Aleyna Tilki Boyu ve Kilosu1.75 cm boyunda, 58 kg
Aleyna Tilki babasıMehmet Tilki
Aleyna Tilki nereliKonya’da Dünyaya Gelmiştir.
Aleyna Tilki nerede yaşıyorİstanbul – Zorluda Yaşadığı Bilinmektedir.
kiminle evlendiŞarkı Lansmanında Robotla Evlenmiştir.

Aleyna Tikli Boyu ve Kilosu

1.75 cm boyunda, 58 kg Göz rengi kahverengi saçı koyu sarıdır.

Aleyna Tilki Kaç Yaşında

Doğum Tarihi ve yeri olarak Aleyna Tilki, 28 Mart 2000’de Konya’da doğmuştur. Günümüz itibari ile 22 yaşındadır.

Aleyna Tilki Nereli

Aleyna Tilki Trabzonlu bir ailenin kızı olmasına rağmen Konya’da dünyaya gelmiştir. Ancak ünlü şarkıcı, çocukluğunun büyük bölümünü İstanbul’da geçirmiştir.

Aleyna Tilki ‘nin Sevgilisi

Aleyna Tilkinin sevgilisi Kadir Güneş olarak bilinmektedir. Ancak günümüzde ise ilişkisinin sürüp sürmediği merak konusudur.

Aleyna Tilki ‘nin Annesi

Annesi Havva Öztel, babası Mehmet Tilki’dir. Anne ve babasının 11 Ocak 2018’de anlaşmalı boşandığı açıklanmıştır.

Aleyna Tilki Şarkıları

Aleyna Tilki Hayati
Aleyna Tilki Hayati
Sen olsan bariDipsiz kuyumTanırım intiharıNasılsın aşkta
Yalnız çiçekAşk ateşiBu benim masalımTake ıt or leave ıt
Sen affetsen ben affetmemYalanSırRetrograde
TrolNehirSevmek yokKabus
Kim derdiDiamondsGeberiyorumGesi bağları
Hayde gidelumKuklaYol ver Kıyamam sana
Sonsuz günler geçer miBelalım benimGecelerEledim eledim
How deep ıs your loveAhırım sensinDipsiz Kuyu Retrograde- vintage culture remix

Aleyna Nasıl Meşhur Oldu?

Adını ilk olarak Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında Gesi Bağlarını söyleyerek duyurdu. Performansının sosyal medyada hızla yayılmasıyla birlikte albüm çalışmalarına başladı. Ağustos 2016’da “Cevapsız Çınlama” single’ı ile ses getiren ve çıkış yakalayarak popüler hale geldi.

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu